gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

- Cebrail bir gün kendi yaratılışına bakmış ve Allah'a şükür için 2 rekat namaz kılmış ve bu namaz tam 1000 yıl sürmüş. Cebrail " ya rabbim benim namazımdan daha güzel namazı olan var mı? " diye sormuş Allah'a. Yüce Mevla cevaplamış " ahir zamanda namaz kılan gençler vardır. onların 2 rekatlık namazı kısacık sürer ama senin 1000 yıllık namazından daha güzeldir... "
    hadis - i şerif

- Allah gençliğini ibadetle geçiren genci elbet sever.

hadis - i şerif

- Allah kendisine ibadet eden genç ile meleklerine karşı iftihar eder ve " şu kuluma bakınız benim için kendi nefsinin arzu ve isteklerini terk etti " buyurur.

hadis - i şerif

- Gerçekten Allah, meleklerine karşı ibâdet eden bir gençle iftihar ederek buyuruyor " ey şehvetini Benim için bırakan genç! ey gençliğini Bana bağışlayan genç! sen benim nezdimde meleklerimin bazısı gibisin... "

hadis - i şerif

Küçüklüğünden beri Allah’a çokca kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokca kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara üstünlüğü gibidir..

hadis - i şerif

PaSikA, SadmiN, kuzumm ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylasim....ihtiyarlayinca degil gençken dolu dolu ibadet etmek lazim...kimin ne zaman ne olacagi beli degil...Allah hepimizi hayirli kularindan olmayi nasip etsin...yanlislardan korusun ins..

büşra.shid ve PİNKİ bunu beğendi.
  3. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine saglik, cok güzel bir paylasim.

büşra.shid bunu beğendi.
  4. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim faydalanabildiyseniz ne mutlu :)

5. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    saol güzel duaların için,amin inşallah..

6. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Ahh şu nefis elbette gençken yapılan ibadet daha kıymetli ama bi de yenebilsek şu nefsi...

Rabbim nefsini yenenlerden eylesin bizleri...

(Amin)

7. uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:) Banned

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    0
    ben de hep kendimi eleştiriyorum bu konuda ,sürekli telkin etmeye çalışıyorum kendime ,bak gençsin ,şimdiki ilerdekine benzemez ,şimdi ne yaparsan yanına kar diyorum ,gerçekten de öyle ,biz şanslıyız ki müslüman olarak doğmuşuz ,keşke bunun bilincinde daha fazla olsak da günahtan daha az uzak dursak ,ama kör olası nefis işte .. ALLAH hepimizi nefsin esiri olmaktan kurtarsın inş.

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

- Cebrail bir gün kendi yaratılışına bakmış ve Allah'a şükür için 2 rekat namaz kılmış ve bu namaz tam 1000 yıl sürmüş. Cebrail " ya rabbim benim namazımdan daha güzel namazı olan var mı? " diye sormuş Allah'a. Yüce Mevla cevaplamış " ahir zamanda namaz kılan gençler vardır. onların 2 rekatlık namazı kısacık sürer ama senin 1000 yıllık namazından daha güzeldir... "

hadis - i şerif

- Allah gençliğini ibadetle geçiren genci elbet sever.

hadis - i şerif

- Allah kendisine ibadet eden genç ile meleklerine karşı iftihar eder ve " şu kuluma bakınız benim için kendi nefsinin arzu ve isteklerini terk etti " buyurur.

hadis - i şerif

- Gerçekten Allah, meleklerine karşı ibâdet eden bir gençle iftihar ederek buyuruyor " ey şehvetini Benim için bırakan genç! ey gençliğini Bana bağışlayan genç! sen benim nezdimde meleklerimin bazısı gibisin... "

hadis - i şerif

Küçüklüğünden beri Allah’a çokca kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokca kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara üstünlüğü gibidir..

hadis - i şerif

peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

yabancıların dilinden peygamberimiz peygamberimizi öven sözler peygamberimize söylenen güzel sözler peygamberimiz için söylenen güzel peygamber efendimize İslam dininin son Peygamberi Hz Muhammed ve İslam dini hakkında Müslüman olmamalarına rağmen sözleriyle onu adeta tasdik eden Mahatma Gandhi, Tolstoy ve Bismarc gibi daha nice yabancı aydın, devlet adamı ve sanatçıların sözlerini okuyunca...
  2. Gençlik hoyratça harcanacak bir zaman dilimi midir?

Gençlik hoyratça harcanacak bir zaman dilimi midir?

. Gençlik hoyratça harcanacak bir zaman dilimi midir? Anne ve baba, çocukları büyüdükçe problemlerinin de büyüyebileceğini unutmamalıdır. Çocukların “en gerilimli ve tehlikeli” devresi, “büluğ çağı” da denilen ergenlik dönemidir. Bu devrede “delikanlı” artık çocukluktan çıktığını hisseder. Aklı, hisleri ve cinsi duyguları, “vasat” mertebede tutulmadığı takdirde, ifrata ve tefrite...
  3. peygamberimizin dilinden ramazanın ilk günü

peygamberimizin dilinden ramazanın ilk günü

ramazanın ilk on günü rahmet Peygamberimiz, Şâban ayının son gününde okuduğu bir hutbede sahabilere şöyle sesleniyordu: 'Ey insanlar! Büyük ve mübarek bir ay yaklaştı, gölgesi başınıza geldi. 'Bu öyle bir aydır ki, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi vardır. 'ALLAH o mübarek ayın gündüzlerinde orucu farz, gecelerinde nafile namazları meşru kıldı. 'Bu ayda küçük büyük bir hayır...
  4. hayvanların dilinden anlayan peygamber

hayvanların dilinden anlayan peygamber

hayvanların dilinden anlayan peygamber hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kuabilen peygamber kimdir
  5. İşaret Dili İle Sanatçılardan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

İşaret Dili İle Sanatçılardan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Atatürkün gençliğe hitabesi 2014, işaret dili ile Atatürkün gençliğe hitabesi, Sanatçıların Atatürkün gençliğe hitabesini izle Büyük önder Atatürk'ün gençliğe hitabesini oldukça severek ve izlediğimiz birçok sanatçı işaret dili ile engelli vatandaşlarımıza da özel olarak yayınlanan bir kliple paylaştı. Medyada da büyük ilgi çeken bu özel kilibi sizler için paylaşıyoruz. [MEDIA]

Sayfayı Paylaş