gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

evliyaların duaları zor durumda okunacak dualar zor durumda okunacak dua durumlarda dualar durumlarda dua Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar
    Nefisten Allah'a Sığınma Duası-
    "Allahümme la tetrükni ila nefsi, tarfete aynin."(Allah'ım göz açıp yumuncaya kadar beni nefsimin isteğine terketme.)

Çok sık tekrarlayacağımız bir dua-
    "Allahümme euzü bike min fitneti'l-mahya vel memat."(Allah'ım hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.İster yaşarken olsun,isterse ölürken,beni imani ve İslami ölçülerde daimi ve sabit kıl,bunlardan ayıracak kötü tutum ve fitnelerden muhafaza eyle.)

Bir bela ve sıkıntıya düşünce okunacak dua-
    "Elhamdülillahillezi afani mimme'btelake bihi ve faddaleni kesiren mimmen halaka tafdilen."(Seni mibtela kıldığı sıkıntıdan beni koruyan,iyilik ve afiyet ihsan eden,fazilet ve nimette beni çok kimselerden üstün kılan Allah'a hamd olsun.)

Bir tehlikeye maruz kalındığı anda okunacak dua-
    "Bismillahirrahmanirrahim la havle vela kuvvete illa billahi'l-aliyyi'l-azim."

Kelimesi az manası çok dua-
    "Sübhanallahi ve bi-hamdihi, sübhanallahi'l-azim."

Peygamberimizin çok sık okuduğu dua-
    "Ya mukallibe'l-kulub, sebbit kalbi ala dinike."(Ey kalpleri değiştiren,benim kalbimi senin dininde sabit kıl,değişmeye maruz bırakma.)

Gıybetin affı için okunacak dua-
    "Allahümmağfir lena ve limen iğtebnahü."(Allah'ım,bizi ve gıybetini ettiğimiz kimseyi mağfiret eyle.)

İyi ve kötü hallerde okunacak dualar-
    "Elhamdülillahillezi, bi-nimetihi tetimmü's-salihat."(Bütün iyilikleri verdiği nimetleriyle tamamlayan Allah'a hamd olsun.Her nimet O'ndan,her iyilik O'na racidir.)"Elhamdülillahi ala külli hal, sive'l-küfri ve'd-dalal,ve euzü bike min kal-i ehli'n-nar."(Küfür ve dalalet dışındaki her hale Allah'a hamd olsun.Rabbim, cehennemliklerin amelinden sana sığınırım.Cehennemlik hallerden bizi koru.)

alıntı

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

güzel olmus ellerinize sağlik

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İnşaallah sıkıntılarımıza bir çare olur bu dualar Allah razı olsun

PaSikA bunu beğendi.
  4. sema aytekin

sema aytekin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    çok özel dualar teşekkür ederim paylaştığın için.........

5. cücük

cücük Forum Okuru

Allah c.c. senden razi olsun Emegine saglik

6. G.cakmak

G.cakmak Forum Okuru

Allah razı olsun.yardimci olduğunuz için.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşlar dedem 40 dakika önce kaza geçirdi allah rızazı için bi duna edin inşallah igleşir ibrahim kahriman

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çok Teşekkürler Başımda Çok Kötü Bir Nefs sıkıntısı var Allah razı olsun..

Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin çok okuduğu dua

Peygamberimizin çok okuduğu dua

peygamberimizin okuduğu dualar peygamberimizin okudugu dualar çocukların okuduğu hzmuhammedin okudugu Peygamberimizin çok okuduğu dualardan biri Allahümme inni eselükes-sıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdae bilkaderi birahmetike ya Erhamerrahimin Manası : Ya Rabbi, senden, sıhhat ve afiyet ve emanete hıyanet etmemek ve güzel ahlak ve kaderden...
  2. Peygamberimizin Okuduğu En Faydalı Nazar Duası Burada

Peygamberimizin Okuduğu En Faydalı Nazar Duası Burada

Faydalı Nazar Duası En Faydalı Nazar Duaları İslamiyette nazar haktır melekeler, bunu hepimiz biliyoruz. Nazara karşı yapmamız gereken bol bol dua etmek :) Nazar değmesine karşı edebileceğiniz dualar içinde en faydalı nazar duası hangisi diye merak ediyorsanız, buyrun en faydalı nazar duası makalemizde.. :) Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve Hüseyin (r.a.)'e, nazar değmesin diye...
  3. Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua nedir acaba

Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua nedir acaba

Selamün aleyküm, ben birşey öğrenmek istiyorum, Peygamber efendimizin evden çıkarken okuduğu duayı merak ediyorum paylaşırmısınız acaba? Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua, çok teşekkürler
  4. Peygamber Efendimizin(S.A.V) Günlük Okuduğu Dualar

Peygamber Efendimizin(S.A.V) Günlük Okuduğu Dualar

bu konu peygamber efendimizin günlük okuduğu dualara yer vermektedir. Peygamber efendimiz(S.A.V) günlük bir takım dualar okurdu. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) hangi duaları okuduğunu merak edenler için dualar ve anlamlarını sizler için paylaşıyoruz. Sabahleyin Uykudan Kalkınca Okunacak Dua: Okunuşu: “Elhamdulillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n- nüşur.” Anlamı: “Bizi...
  5. Peygamber Efendimizin(S.A.V) Okuduğu Şifa Duaları

Peygamber Efendimizin(S.A.V) Okuduğu Şifa Duaları

peygamberimizin okuduğu dualar, peygamberimizin şifa duaları, şifa için okunacak dualar Peygamber Efendimiz(s.a.v)in hastalıklara karşı okuduğu şifa dualarını ve açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. siz de bu duları elinizden geldiğince sık sık okuyun ve faziletlerinden yararlanın. Allah hakkınız da hayırlı olacak dualarınızı kabul eylesin... Allahümme rabbi’n-nasi ezhibilbe’se işfi....

Sayfayı Paylaş