Peygamberimizin Naaşını Çalmaya Çalıştılar

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

 1. peygamberimizin kabri rüyada peygamber efendimizin tabutunu görmek peygamberimizin tabutu peygamber efendimizin tabutu
  [​IMG]

  EFENDİMİZİN NAAŞINI ÇALMAYA ÇALIŞTILAR

  12. asırda Haçlı seferlerinin en şiddetli yıllarında, Suriye'de bulunan Türk devletinin hükümdarı Nureddin Zengi 1162 senesinde bir rüyâ görür. Efendimiz (s.a.v.) rüyasında 3 adamı sultan'a göstererek,"Nureddin! Bu adamlardan bizi kurtar!" buyurur.

  Yatağından fırlayan Sultan, " Resülüllah tehlikede." diye düşünerek, sabahı beklemeden, yanına sâdık adamlarından 20 kişi alarak ,büyük bir süratle, 16 günde Medine-i Münevvere'ye varır. Halk, Sultan'ın bu ani ziyaretine hem sevinir, hem de şaşar.

  Ertesi günü, genç-ihtiyar, kadın erkek çocuk bütn şehir halkının, önünden geçmesini ve halka bizzat eli ile hediye dağıtacağını ilân eder.Herkes gelip geçerler.
  Sultan geçenler arasında rüyâda kendisine gösterilen adamları göremez. "Buraya gelmeyen kimse kaldı mı?" diye şehrin valisine sorar. O da Sevgili peygamberimizin kabrinin bulunduğu yere yakın bir evde oturan 3 mağribli’nin gelmediğini söyler. Sultan emreder, derhal o üç kişi yakalanarak getirtir.

  Görür ki, bu adamlar rüyada kendisine gösterilen üç kişidir. Derhal bunları tevkif ettirir. Sultan maiyeti ile beraber bu eve gider ve eve girince görürler ki, evin içinde büyük bir tünel kazılmış ve tünelin ucu da Efendimizin kabrine iyice yaklaşmıştır.

  Adamları muayene ettirir. Suçluların sünnetsiz ve Hıristiyan oldukları ortaya çıkar. Bunlar sorguya çekilince ifadelerinde; "Bizler Hıristiyan’ız. Yeraltından Peygamberin kabrine girip naşını çalıp Avrupa’ya götürecektik." derler.

  Sultan Nureddin Zengi, böyle hainler zarar vermesinler diye, Efendimizin kabrinin etrafına su gelinceye kadar hendek kazdırır. Bu hendek epeyce geniş olarak yapılır. Buraya kalay eritilip dökülerek kalın bir duvar haline getirilir. Böylece Ravza-i Mutahhara emniyet altına alınmış olur.
 2. Cevap: Peygamberimizin Naaşını Çalmaya Çalıştılar

  emeğine sağlık

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. peygamber efendimizin kabrini çalmak isteyen

  ,
 2. hz muhammedin naaşının çalınması

  ,
 3. peygamberimizin kabrinin çalınması

  ,
 4. ruyada peygamberlerin naasini gormek,
 5. nureddin zengi,
 6. peygamberimizin naaşının çalınması,
 7. ruyada pweygamber efendimizin tabutu,
 8. hz peygamberin kabrini açmaya çalışan yahudiler,
 9. Peygamber efendimizin naşını calmak isteyen yahudinin hikayesi