gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Peygamberimizin sabır duasi

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

peygamberimizin sabır duası sabır duası duaları Keşke hepimiz Peygamberimizin sabrına sahip olabilsek...Allah hepimizi peygamber sabrı versin arkadaşlar...
    Allah’ım !
    Kuvvetimin tükendiğini Sana arzediyorum.
    Gücümün azaldığını
    İnsanların gözünde küçük düştüğümü Sana şikayet ediyorum.

Ey Merhametlilerin En Merhametlisi !
    Sensin ezilmişlerin Rabbi !
    Sensin benim Rabbim !
    Beni kimlerin eline bıraktın?
    Bana gaddarlık yapan yabancıların eline mi?
    Yoksa davamı ipotek edecek bir düşmana mı?

Eğer Sen bana gücenmedinse
    kesinlikle bunlara aldırmıyorum.
    Lakin iyiliğin beni rahatlatacaktır.
    Senin nuruna sığınırım;
    karanlıkları aydınlatan nuruna
    dünya ve ahiretimi kurtaracak nuruna…

Gelecek gazabın bana ulaşacak öfkenden
    kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyorum.
    Sana sığındım yeter ki razı ol.
    Güç ve kuvvet Sendendir
    yalnız Senden.

Peygamberimizin sabır duasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabır

Sabır

Sabır Sabrın kendisi acıdır ama meyvesi tatlı mı tatlıdır İnsanı kederden koruyan sabırla sÜslÜ aklıdır Bu bekleyişlerde kim bilir ne hikmetler saklıdır Her şey ALLAH'ın takdiri O her zaman haklı mı haklıdır Zorluklara sabreden yiğit kişi mahşerde koşan bir atlıdır Cennet semâlarında uçan melekler gibi kanatlıdır
  2. sabır

sabır

Sabır istmek yerine, müsibetin kalkmasına mı dua etmelidir? Bir rivayete göre, Hz. Peygamber(a.s.m), hasta olan Hz. Ali’yi sormaya gitmiş ve hangi dualar ettiğini sormuş, o da Allah’tan sabır dilediğini söylemiştir. Bunun üzerine Hz. Peygamber(a.s.m), “Musibetimde bana sabır ver, demek yerine, neden: “Rabbena Atina…” (Ya Rabi! Bana dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver..)...
  3. sabırla hastalığın vermiş olduğu bütün zorlukların üstesinden gelen peygamber kimdir

sabırla hastalığın vermiş olduğu bütün zorlukların üstesinden gelen peygamber kimdir

Arkadaşlarım bir araştırmam için bana acil olarak sabırla hastalığın vermiş olduğu bütün zorlukların üstesinden gelen peygamber kimdir ? konusunun cevabını vermeniz mümküm mü çok acil ama teşekkür ediyorum sağolun.
  4. Sabir duasi.....

Sabir duasi.....

Coumuzun bazi anlarda su cümleyi söyleriz " Ah keske biraz sabirli ola bilsem, Allahim bana sabir ver" deriz. Iste Meleklerim, size bir sabir duasi. Efendimiz S.A.V okudugu sabir duasi.... Allah’ım! senden gelen herşeye razıyız ama biz aciz kulların dayanamıyoruz bize kaldıramayacağımiz yük yükleme.... Ey Merhametlilerin En Merhametlisi ! Sensin benim Rabbim ! '' Sen bu...
  5. Dilek duasi

Dilek duasi

Yusuf tavaslinin tam dua kitabında okuduğum şeyi sizlerle paylaşmak istedim cuma günleri 100 defa ya Allah diye zikrederseniz muradınız olur

Sayfayı Paylaş