gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

peygamberler şehri- Şanlıurfa

Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

şanlıurfa evliyaları urfa evliyaları şanlıurfadaki evliyalar urfanın urfadaki evliyalar [​IMG]

peygamberler şehri- Şanlıurfa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şanlıurfa Mutfağı

Şanlıurfa Mutfağı

şanlıurfa mutfağı urfa mutfağı Şanlıurfa'lılar asırlardan bu yana damak zevkinin en güzel örneklerini veren zengin çeşitte yemeklerle beslenmesini bilmişlerdir. Yöre yemeklerinin lezzetleri yanında besin değerleri de çok yüksektir. Ayran çorbası, hamurlu, pıt pıt, sarı çorba, Çağala aşı, pakla aşı, hıttı bastırması, soğan tavası, su kabağı, bütün balcan, sarımsak aşı, kaburga, isot...
  2. şanlıurfa

şanlıurfa

GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 18.584 km² Nüfus: 1.001.455 (1990) İl Trafik No: 63 350anlıurfa, tarihi geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanan, Hz. İbrahim'in doğduğu, Hz. Eyyüb'ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze şehir görünümündedir. Harran' ı gezerken 4000 yıl öncesinin solunduğunu hissetmemek, Atatürk Barajının suladığı Harran Ovası'nda ise yaratılan bolluk ve...
  3. Şehriye

Şehriye

Rüyada şehriye çorbası içmek, tanımadığınız bir kimseden maddi ve manevi bir yönde yardım göreceğinize işarettir. Rüyada şehriye çorbası içmek, daha önce hiç tanışmadığınız birinden hem para yardımı göreceksiniz hem de çok önemli tavsiyeler alacaksınız demektir. Rüyada sehriye çorbasi içmek, fakirlige isarettir. Bazi tabirciler, davete çagrilmaya isarettir demislerdir.
  4. Şanlıurfa

Şanlıurfa

şanlıurfa dsi misafirhanesi urfa dsi misafirhanesi Şanlıurfa Şanlıurfa’nın Göbeklitepe mevkiinde yapılan Kazılarda Şanlıurfa Tarihinin M.Ö. 11.500 Tarihine kadar dayandığına dair bulgular ve tapınak bulunmuştur. 1884 yılında Fransız araştırmacı Gautier’in başlattığı ve 1946’dan sonra Prof. Kılıç Kökten’in sürdürdüğü yüzeysel araştırmalardaki buluntular, Şanlıurfa ve çevresinin Paleotik...
  5. Şanlıurfa Tanıtım

Şanlıurfa Tanıtım

urfa tanıtım şanlıurfa tanıtım şanlıurfa tanıtımı urfa tanıtımı Gezilecek yerler HZ. İBRAHİM PEYGAMBER MAKAMI Şehir merkezindedir Hz. İbrahim Peygamber'in doğduğu rivayet edilen mağaradır. Adak adanır.Çocuk sahibi olmayı dileyenler, çocukları erken doğarsa adını İbrahim Halil koyarlar. İçinde su da olan mağaranın sinir ve ruh hastalarına iyi geldiği öne sürülmektedir. EYYÜP...

Sayfayı Paylaş