gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

peygamer efendimizin sözleri ile öldükten sonra başımıza gelicekler

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

öldükten sonra gelen melekler HADİS-İ ŞERİF
    Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze... işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.
    Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel
    mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.”O benim refakatim,O benim
    dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam.Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz,görevinizi yapınız.Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar
    terk edemem.
    Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, ”Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım.
    Endişe etme,Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın.
    Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan(semadaki meleklerden)misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.
    Allahın Resulu(SAV) demiştir ki:Hesap gününde ne bir Peygamber,ne de bir melek, Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır.

Lutfen bu hadisi herkese gönderiniz, çünkü Resullah(SAV) demiştir ki: “Bir beyit dahi olsa benden olan bir bilgiyi iletiniz”.Allahın lütfu hepimizin üzerine olsun.
    AMİN

2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Amin paylşm için teşk.

3. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    ALLAH razı olsun senden canım nekadar güzel bir paylaşım Rabbim merhametini bizlerden esirgemesin çok tşkler...

4. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    amin sucrem merhametini bizlerden gerçekten esirgemesin rabbim

5. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylasim için tsk. Allah hepimize kolaylik versin , yolundan Kurandan ayirmasin.

Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, ”Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım.

peygamer efendimizin sözleri ile öldükten sonra başımıza gelicekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş öldükten sonraki görüntüler sonra yeniden dirilmeye ne denir dirilme ile ilgili ayetler dirilmeye ne denir BA'SU BÂDE'L-MEVT Öldükten sonra tekrar dirilmek. Buna "haşr-ı ecsâd (cesedlerin birleşmesi) neş'e-i uhrâ (ikinci yaratılış) da denir. Bu dirilme İsrafil (a.s.)'ın sûra ikinci defa üflemesiyle olacaktır. Buna iman etmek İslâmî akîde gereğidir. Kur'an-ı...
  2. ben öldükten sonra hemen evlenirmisin?

ben öldükten sonra hemen evlenirmisin?

Biz kadınlardan korkulur valla hi:D:DBaksanıza kadına şıp die kocasının foyasını ortaya çıkardı.Helal ya.:seker:İyi ki de kadınız.Korksun bizden erkekler:sigara: EVLENİR MİSİN? Kadın : Ben ölürsem ne yaparsın? Tekrar evlenir misin? Adam : Hayır, Kesinlikle hayır! Kadın : Neden? Evli olmak hoşuna gitmiyor mu? Adam : Öyle demek istemedim. Tabi ki gidiyor. Kadın : O zaman neden...
  3. öldükten Sonra Diriltilme (ba’s)

öldükten Sonra Diriltilme (ba’s)

ba s nedir ÖLDÜKTEN SONRA DİRİLTİLME (BA’S) Yine Allah’ın emri ile, İsrafil adlı meleğin “Sûr”a ikinci defa üflemesi ile bütün insanlar tekrar diriltileceklerdir.Bu dirilme, ruhların cesetleri ile buluşup birleşmesi ile gerçekleşecektir. Kur’an’ın şu ifadesi de ikinci defa sura üfürüleceğini haber vermektedir: ثم نفخ فيه اخرى فاذاهم قيام ينظرون “Sonra ona bir daha...
  4. [Ona...] öLdükten sonra

[Ona...] öLdükten sonra

öLdükten sonra [Ona...] Unuturum dedim Ağlamam dedim Ama nefretimden değil sevdiğimden Aşkıma yediremiyorum bu anlamsız gidişini.... Hak etmedim ben Seni bu kadar özlemeyi Ben Senle aldım Aşktan İlk nefesimi İlk göz ağrım İlk aşkımmmm İlk Tenimm İlk Öpüşüm.. Sayılmayacak ilklerim Sen nerdesin Sen nerdesin.. Hani beni öyle severdin de Kendini görmezdin Ağlardın...
  5. Peygamber Efendimizin Aşk İle İlgili Sözleri Tüm Din Kardeşlerimize gelsin

Peygamber Efendimizin Aşk İle İlgili Sözleri Tüm Din Kardeşlerimize gelsin

Peygamber Efendimizin Sevgi İle İlgili Sözleri Peygamber Efendimizin Aşk Hakkındaki Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere dünhttp://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/225926-peygamber-efendimizin-sarik-kislik-abasi-ve-asasi-resimleri-ve-hakkinda-bilgiler.html aktarmıştık. Şimdi de tüm din kardeşlerimiz için Peygamber Efendimizin aşk hakkında söylediği sözleri paylaşıyor ve...

Sayfayı Paylaş