gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ispanaklı Peynirli Lazanya nasıl yapılır Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi Ispanaklı Peynirli Lazanya Malzemeleri

Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda sizlere ve misafirlerimize Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi sunuyor ve sizlere çok hoş bir lezzet sunuyoruz :)

1 paket lazanya
    kaşar peyniri rendesi
    1 kg ıspanak
    1 adet kuru soğan
    250 gram beyaz peynir
    50 gram margarin
    yeterince tuz ve karabiber

lazanyaları haşlamak için:
    1 çorba kaşığı sıvı yağ
    1 çorba kaşığı tuz

beşamel sos için:
    un
    süt
    margarin

Ispanaklı Peynirli Lazanya Yapılışı
    İçine, 1 çorba kaşığı sıvı yağ ve 1 çorba kaşığı tuz koyduğumuz kaynar suda, lazanyaları haşlayıp, süzdükten sonra, soğuk suya koyalım.
    Ispanakları yıkadıktan sonra, 1 su bardağı su ile 5-6 dakika kadar haşlayalım. Haşladıktan sonra, suyunu süzelim ve iki avucumuz arasında sıktıktan sonra, kıyalım.

Rendelediğimiz kuru soğanı, margarin yağında pembeleştirip, ıspanakları ve baharatları ilave edip, kavuralım. Ocaktan indirip, ufaladığımız beyaz peynir ilavesiyle harmanlayalım. Fırına dayanıklı bir kabı yağlayalım. Tepsiye haşladığımız lazanyadan 1 kat döşeyip, arasına ıspanak harcından serpiştirelim. Lazanyalar ve ıspanak harcı bitene kadar bu şekilde döşeyelim. Un, süt ve margarinden, beşamel sos hazırlayalım.

Erittiğimiz margarin yağına, unu ilave edip, unun kokusu çıkıncaya kadar kavuralım. Yavaş yavaş soğuk sütü katıp, karıştırarak istediğimiz kıvama gelinceye kadar pişirelim. Yeterince tuzunu ilave edip, ocaktan indirelim. Lazanyaların üzerine, hazırladığımız beşamel sosu döküp, kaşar peyniri rendesi serpelim.
    Önceden ısıttığımız fırına verip, üstü kızarıncaya kadar pişirelim.

Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Arkadaşlar Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli tarifi istiyorum yardım da bekliyorum :D
  2. Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli

Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli

Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Ton Balıklı Lazanya Tarifi istiyorum lütfen yardımcı olun
  3. Resimli Ton Balıklı Lazanya Tarifi

Resimli Ton Balıklı Lazanya Tarifi

Ton Balıklı Lazanya Ton Balıklı Lazanya Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, siz
  4. Ispanaklı Peynirli Börek Çok Lezzetli Çoookkk...

Ispanaklı Peynirli Börek Çok Lezzetli Çoookkk...

Ispanaklı Börek Ispanaklı Peynirli Börek Tarifi Kızlar eminim hepinizin çok seveceği bir börek olacak....Valla normalde ben yapıyorum bunu ve cok güzelde oluyor..Denemenizi tavsiye ederim ....kahvaltıda filan çok hoş oluyor...Tabi parmaklarınızı yemeyin aman :D:D..Bu da bi çeşit ıspanaklı börek tarifi... Ispanaklı Peynirli Börek 1 normal fırın tepsisi için: Malzemeler: 5 yufka...
  5. Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

ıspanaklı rulo pasta, ıspanaklı rulo pasta nasıl yapılır, rulo pasta tarifleri, kolay rulo pasta tarifleri, ıspanaklı pasta tarifi Hazır mevsimini de yaşıyorken sizlere ev halkı ve misafirlerinize oldukça lezzetli ve görsel olarakda şık bir sunum olacak ıspanaklı rulo pasta tarifini paylaşıyoruz. Ispanaktan da pasta olurmu demeyin ben ıspanaklı kekini sürekli yapıyorum ve enfes oluyor içindeki...

Sayfayı Paylaş