gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Peynirli katmer tarifi

Konu, 'osmanlı mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

peynirli katmer tarifi katmer tarifi peynirli tavada nasıl yapılır video Osmanlı mutfağından sizlere peynirli katmer tarifi bilgilerini veriyorum şimdiden yapanın ellerine sağlık yiyenlere afiyet olsun=)
    5 kişilik

Malzemesi:

-200 gr. tereyağı (13 çorba kş j
    -250 ml. soda (1 su bardağı)
    -4 adet yumurta
    -tuz
    -500 gr. un (4 su bardağı)
    -200 gr. ufakımmş kurut (keş ya da çökelek).

Yapılışı:

1.Tereyağının yarısını tavada eritin. Yumurtaları, tuzu ve eritilmiş
    tereyağını sodayla birlikte çırpın. İçine unu katıp yoğurarak, yumuşak ve pürüzsüz bir hamur hazırlayın, Hamuru topaklara ayırıp yuvarlayın ve unlayın.

2.Topakları tek tek alıp yufka inceliğinde açın. Üzerine kurutu serpip, açılan yufkayı oklavaya sarın. Oklavayı hemen hemen dik konuma getirin, elinizle sıyırarak yufkayı aşağı doğru itin. Büzüşmüş yufkayı oklavadan çıkarıp, elinizle ortasına bastırarak yassılaştırm. Yeniden bir tatlı tabağı büyüklüğünde açın. Öteki topakları da aynı biçimde hazırlayın.

3.Kalan tereyağını tavada kızdırın. Yağ kızınca katmerleri birer birer tavaya yerleştirip, her iki yanlarını altın şansı renk alıncaya kadar kızartın. Kızaran katmeri süzdürerek yağdan alıp, bir tabağa çıkarın. Yağa yenisini yerleştirin. Bülün katmerleri böylece kızartın. Gerekiyorsa tavaya yağ eklemeyi unutmayın.

4.Kızaran katmerleri servis tabağına kat kat dizerek sıcak servis yapın.

Not: Katmer, yalnızca tuzlu değil tatlı olarak da yapılabilir. Bunun için hamuru açarken içine peynir koymayıp boş bırakın, kızarttıktan sonra üzerine tozşeker ya da kestirilmiş şurup dökerek sunun.

2. DarkAngeL

DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    mawiiiii bana bunu yapsanaaa :D

Peynirli katmer tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. peynirli kabak tarifi

peynirli kabak tarifi

peynirli kabak tarifi kabak tarifleri Malzemeler: 5 adet kabak 10 adet parmak şeklinde kesilmiş kaşar peyniri 2 adet küçük domates 1 çay kaşıgı tuz üstünü süsülemek için yarım demet maydonoz Hazırlanışı: kabakları soyup tuzlu suda haşlayın daha sonra ortadan ikiye kesin üzerine ince kesmiş oldugunuz peynir ve dilimlediginiz domatesleri dizin 200 derece fırında 10 dakika pişirin fırından...
  2. Uykuluk peynirli tarifi

Uykuluk peynirli tarifi

uykuluk nasıl yapılır uykuluk tarifi nedir çökelekli tarifler Şahsen ne olduğunu ilk başlarda anlamadım ama araştırma yapınca ne olduğunu anladım.Ne yalan söyleyeyim ilkkez duydum:)Bilenler yada bilmeyipte hoşuna gidenler buyrun peynirli uykuluk tarifi. Uykuluk nedir?bilmeyenler için=) kuzunun boynunda gırtlakla et arasında kuzunun emdiği sütlerin birikmesinden oluşan özel bir ettir. Asla...
  3. Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Arkadaşlar Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli tarifi istiyorum yardım da bekliyorum :D
  4. Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi

Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi

Ispanaklı Peynirli Lazanya nasıl yapılır Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi Ispanaklı Peynirli Lazanya Malzemeleri Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda sizlere ve misafirlerimize Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi sunuyor ve sizlere çok hoş bir lezzet sunuyoruz :) 1 paket lazanya kaşar peyniri rendesi 1 kg ıspanak 1 adet kuru soğan 250 gram beyaz peynir 50 gram margarin yeterince tuz ve...
  5. Katmer Tarifi Resimli yapılışını yazın

Katmer Tarifi Resimli yapılışını yazın

Kızlar sizden resimli Katmer yapılışını benimle paylaşmanızı istiyorum lütfen katmer yapmayı bende öğreneyim pazar kahvaltılarında eşime süpriz yaparım :)

Sayfayı Paylaş