gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Peynirli Samanyolu

Konu, 'Sandviç - Kanepeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 12 Dilim Tost Ekmegi 100 gr Süt Kremasi
    100 gr Krempeynir
    Tuz,
    Karabiber
    80 gr Açik Renkli Havyar
    1/2 demet Dereotu
    200 gr Füme Somon Baligi

Hardal
    Birkaç Adet Karides
    1 Limon
    Yapilis Tarifi
    Tost ekmeklerini kizartip bir firin izgarasinin üzerinde sogumalarini bekleyin. Yildiz seklindeki bir kurabiye kalibi ile sekiller çikarin. Her dilimden iki yildiz çikarmaya çalisin.
    Havyarli krema için süt kremasi ve krempeyniri karistirin. Kremayi tuz ve karabiberle tatlandirin. Karisimi bir sikma torbasinin içine doldurun. Yildiz ekmeklerin yarisina kremali karisimdan sikin. Üzerini havyar ve dereotu ile süsleyin.
    Somonlu krema için füme somonu krem peynirle birlikte blender veya mikserle çirpip püre haline getirin. Karisimi hardal ve tuzla tatlandirin. Kalan yildiz ekmeklerin üzerine somonlu kremayi sürün.
    Gerekirse karideslerin kabuklarini soyun. Kuyruk kisimlarini koparmayin. Limonu sicak su ile yikayip rendeleyin. Kalani ince dilimler halinde dograyip ardindan küçük parçalara bölün. Somonlu yildiz ekmekleri karides ve limon parçalari ile süsleyip servis yapin.
    Dilerseniz kremali karisimlari farkli malzemelerle de hazirlayabilirsiniz.
    Örnegin sevdiginiz baharatlari ekleyebilirsiniz.

2. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güsel bişiye benziyor ama keşke resmide olsaydı

Peynirli Samanyolu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. samanyolunun nüfusu çoğalıyor

samanyolunun nüfusu çoğalıyor

Astronomlar, Güneş civarında 20 yeni yıldız sistemi belirlediler. Astronomlar Güneş civarındaki yerel bölge içerisinde 20 yeni yıldız sistemi belirlediler. Bu sistemler içinde Güneş’e en yakın 23. ve 24. yıldızlar da mevcut... Geçen 6 yıl içerisinde Güneş merkezli 33 ışık yılı (10 pc) bölge içindeki bilenen yıldızların sayısı %16 arttı. Yeni keşifler Yakın Yıldızları Araştırma Birliği...
  2. Peynirli Patlıcan

Peynirli Patlıcan

Malzemeler 4 adet iri patlıcan 250 gr. beyaz peynir 1/2 demet maydanoz 4 adet yumurta 1 yemek kaşığı tuzot 2 su bardağı sıvı yağ 2 diş sarımsak Yapılışı Patlıcanları alacalı soyun. Yuvarlak ve kalın dilimler kesin. Her bir dilimi birbirinden kopmayacak şekilde ortalarından keserek cep biçiminde açın. Peyniri çatalla ezip kıyılmış maydonoz, ezilmiş sarımsak ve bir yumurta ekleyip ezin....
  3. Samanyolu Dizisi (ATV)

Samanyolu Dizisi (ATV)

samanyolu dizisi melek karakteri samanyolu dizisi kıyafetleri dizi kıyafetleri ömer karakteri ömer kim Kerime Nadir’in sevilen eseri Samanyolu yeniden ekranlara dönüyor. Bu sefer Ay Yapım’ın yapımcılıında ekrana gelecek bir televizyon dizisi. Son olarak “Dudakten Kalbe” dizisinde görev alan Andaç Haznedaroğlu yönetmen koltuğunda oturacak. Ay Yapım’ın kadrolu senaristleri Ece Yörenç ve...
  4. samanyolu haber frekans 2012

samanyolu haber frekans 2012

samanyolu haber frekans 2011 2012 Samanyolu tv yi seyretmeyi ben gibi seviyorsanız arkadaşlarım kanallar kaçtıysa bulamıyorsanız :D:D üzülmeyin hemen çünkü şimdi sizlere samanyolu haber tv nin frekans listesini veriyorum. Samanyolu Haber (S Haber) Frekans Frekans: 11064 V 13000 FEC: 5/6 Türksat 3A/2A 42.0°E Uydusu
  5. Samanyolu şarkısının melodika notalarını arıyorum

Samanyolu şarkısının melodika notalarını arıyorum

Merhaba.Samanyolu şarksını çok seviyorum ve melodika notalarını arıyorum.Eğer bulabilirsem, okulda ki yarışmada çalmak istiyorum :)

Sayfayı Paylaş