gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Uzay aracı Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı. Beyaz bir toprak kümesi alan Phoenix’in yapacağı inceleme sonunda bunun buz mu yoksa, geçmişte var olduğu düşünülen su kütlesinden arta kalmış tuz mu olduğu anlaşılacak. Aracın robot kolu, yüzeyden aldığı toprak kümesini "Termal Genleşmiş Gaz Analizcisi" adlı bölüme yerleştirecek. Bu bölümdeki analiz gelecek hafta boyunca, hatta daha sonraki hafta içerisinde de sürecek.

Phoenix’in başaraştırmacısı Peter Smith, ne oranda su bulunduğunu, bu toprağı hangi minerallerin oluşturduğunu öğrenmeye çok yakın olduklarını, tuz varsa bunun ne tür bir tuz olduğunu öğrenmenin de çok ilginç olacağını ifade etti.

kaynAK:hüriiyet.com

Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Phoenix SUNS

Phoenix SUNS

Kuruluş Yılı:1968 Takım İsmi Değişiklikleri:Phoenix Suns 1968'den günümüze Nba Katıldığı Sezon:1968-69 Maçlarını Oynadığı Salon:US Airways Center Şampiyonluklar:Yok Emekliye Ayrılan Formalar: 5 (dick van arsdale), 6 (walter davis),7 (kevin johnson),9 (dan majerle),24 (tom chambers),33 (avlan adams),34 (charles barkley), 42 (connie hawkins),44 (paul westphal),coach (cotton...
  2. Toprak

Toprak

Toprak insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa, Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye, Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere, Hastanın toprak kazması ölmesine, yolcununki kazancına, bekarın tıprak kazması evlenmesine; Toprak olduğunu görmek...
  3. seç beyen al çanta örnekleri

seç beyen al çanta örnekleri

çanta örnekleri çanta al çantaörnekleri online al
  4. Türkiye'nin taşı toprağı altın

Türkiye'nin taşı toprağı altın

aslında konu başlığımızdaki söz İstanbul için kullanılmaktadır ama ben okuyacağınız haberimize çok uygun olduğunu düşündüm eminim sizde bana hak vereceksiniz.... TÜRKİYE'DE DAHA KOLAY ÜNLÜ OLUNUYOR AKŞAM KEYFİ'NE KONUK OLAN ÜNLÜ MANKEN TATİANA MARİNESCU, ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU.. Sözlerine Türkiye'de bir çok güzel bayanın ve başarılı mankenlerin olduğunu söyleyerek başlayan Tatiana...
  5. Eviye altı raf örneği

Eviye altı raf örneği

Çekmece düzeni Eviye altı boşluk Eviye altında boşlukları değerlenirmek için çekmece içi raf düzenleyerek bulaşık deterjanı ve sünger koyulabilir. Mutfak dolabı yaptırıken çekmecelerin kullanışlı olması oldukça önemlidir.

Sayfayı Paylaş