gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

Konu, 'Photoshop' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

fotoğrafı puzzle yapma resimden puzzle yaptırmak fotoğraf pazıl resimleri fotoğraf 1. Adım :
    Fotoğrafınızı parçalara ayırmadan önce Views > Rullers yaparak veya CTRL+R tuşlarına basarak sayfanızın kenarlarında cetvelinizin gözükmesini sağlayın.

2. Adım :

Şimdi araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) seçin.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi resminizin üst sol köşesinden başlayarak Rectangular Marquee aracı ile kare oluşturun.

CTRL+J tuşlarına basarak her oluşturduğunuz kareyi yeni bir layer a yerleştirin. Bu işlemi 6 kare yapacak şekilde gerçekleştirin. Sırayla çeşitli ölçülerde veya genişliklerde kareler oluşturup CTRL+J tuşlarıyla her birini ayrı layer da sergileyin. Böylece 6 layer da resmin 6 karesi olacak. Kare oluşturduğunuz zaman background resmin seçili olduğuna emin olun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra background resminizi silebilirsiniz.

3. Adım :

Layer > Blending Option seçin veya mouse ile herhangi bir layer dayken de sağ tuşa basarakda tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz değerleri girin ve en son ok. tuşuna basın.

4. Adım :

Bunu yaptıktan sonra layer ınıza mouse ile sağ tıklayarak Copy Layer Style yazısını seçin ve diğer kalan 5 layer ın üstüne teker teker tıklayarak Paste Layer Style yapın. Böylece üstte uyguladığınız efekti diğer layer lar da da uygulayabileceksiniz.

5. Adım :

Son olarak bazı layer ları biraz döndürerek puzzle ın daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte puzzle resminiz hazır durumda olacaktır.

ALINTIDIR

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak
    paylaşım için teşekkürler

Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. photoshopta resimlere çerçeve yapmak

photoshopta resimlere çerçeve yapmak

resimlere çerçeve yap çerçeve yap resimlere cerceve yapma photoshop yapmak photoshopta yapmak Photoshopta resimlere çerçeve yapmak Photoshopta resimlere çerçeve nasıl yapılır ? Aşağıdaki adımları resimleriyle beraber takip ederek fotoğraflarınıza kolay ve hızlı bir şekilde çerçeve yapabileceksiniz. 1. Adım : Fotoğrafınızı Photoshop 'da açın, background layer ın üzerine 2 kere tıklayarak...
  2. photoshopta kalp yapmak

photoshopta kalp yapmak

kalpli resim yapma kalpli photoshop photoshop kalp ekleme resme kalp ekleme resimlere yapma merhaba arkadaşlar "Bevel and Emboss" sıkça kullandığımız bi layer özelliği. burada anlatmak istediğim lighting effetcs ile daha yumuşak bir etki elde etmek umarım beğenirsiniz... istediğiniz şekli çizin . ben "custom shape" kullandım. renk seçiminizi yapın. daha sonra aynı layeri...
  3. Bu Fotoğraflarda Photoshop Yok..

Bu Fotoğraflarda Photoshop Yok..

ilk bakışta photoshop'landığını düşünebileceğiniz fotoğraflar aslında üzerinde hiç oynama yapılmamış gerçek kareler.. . Orijinal boyutta görüntülemek için tıklayın.Orijinal boyut 900x599 Gerçek Boyut İçin Tıklayınız.
  4. Basit Photoshoplar Yapmak İsteyenler İçin

Basit Photoshoplar Yapmak İsteyenler İçin

kolay photoshop yapma kolay photoshop yap basit siteleri siteleri buradan ve buradan Fotoğraflarla oynamayı seven sevgili melekler, işte zaman geçirebileceğiniz iki güzel site. Beğendiğiniz photoshopu seçip fiyakalı bir fotoğrafınızı bilgisayarınızdan yüklüyorsunuz. İyi eğlenceler diliyorum. : )
  5. Photoshopla logo ve banner yapmak

Photoshopla logo ve banner yapmak

Photoshop ile logo yapımı Photoshop ile logo ve banner yapmak Logo nasıl yapılır photoshop Merhaba SEvgili Melek'ler bu yazımızda bizden Photoshop ile logo nasıl yapılır diye yardım isteyen misafirimiz için ve Photoshopla ilgilenen tüm üyelerimiz için Photoshopla logo banner yapımını konu alıyoruz. Öncelikle söylemeliyim bu iş hayal gücünüze bakar biraz önce kafanızda sekıllendırın...

Sayfayı Paylaş