Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak
fotoğrafı puzzle yapma resimden puzzle yaptırmak fotoğraf pazıl resimleri fotoğraf
1. Adım :

Fotoğrafınızı parçalara ayırmadan önce Views > Rullers yaparak veya CTRL+R tuşlarına basarak sayfanızın kenarlarında cetvelinizin gözükmesini sağlayın.

puzzle1-9042.jpg

puzzle1uz1.jpg

2. Adım :

Şimdi araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) seçin.

puzzle2-3666.jpg

Aşağıdaki resimde olduğu gibi resminizin üst sol köşesinden başlayarak Rectangular Marquee aracı ile kare oluşturun.

puzzle3-3338.jpg

CTRL+J tuşlarına basarak her oluşturduğunuz kareyi yeni bir layer a yerleştirin. Bu işlemi 6 kare yapacak şekilde gerçekleştirin. Sırayla çeşitli ölçülerde veya genişliklerde kareler oluşturup CTRL+J tuşlarıyla her birini ayrı layer da sergileyin. Böylece 6 layer da resmin 6 karesi olacak. Kare oluşturduğunuz zaman background resmin seçili olduğuna emin olun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra background resminizi silebilirsiniz.

puzzle4-4038.jpg

3. Adım :

Layer > Blending Option seçin veya mouse ile herhangi bir layer dayken de sağ tuşa basarakda tıklayabilirsiniz.

puzzle5-8980.jpg

Aşağıdaki resimde gördüğünüz değerleri girin ve en son ok. tuşuna basın.

puzzle6-2381.jpg

puzzle7-6153.jpg

4. Adım :

Bunu yaptıktan sonra layer ınıza mouse ile sağ tıklayarak Copy Layer Style yazısını seçin ve diğer kalan 5 layer ın üstüne teker teker tıklayarak Paste Layer Style yapın. Böylece üstte uyguladığınız efekti diğer layer lar da da uygulayabileceksiniz.

puzzle8-9338.jpg

puzzle9-2916.jpg

5. Adım :

Son olarak bazı layer ları biraz döndürerek puzzle ın daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte puzzle resminiz hazır durumda olacaktır.

puzzle10-2317.jpg

ALINTIDIR

Geri