gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Photoshopta Hareketli Simli Yazı Yapmak..(Resimli anlatım)

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hareketli harflerle isim yazma resimli isim yazma photoshop simli isimler yap simli harflerle
    Öncelikle Photoshopu açıyoruz..Photoshopta bir şey yapmadan önce aşağıdaki glitter bloklarını kolay bulabileceğimiz bir dosyaya kaydediyoruz.

Daha sonra Photoshop'a geçiyoruz.Tools'da aşağıda kırmızı yuvarlak içine alınmış yere tıklıyoruz.(Yeni bir resim kağıdı açmadan tıklıyoruz.).

Oraya tıklamak, bizi Image Ready programına yönlendirecektir. Bu program, Photoshop'u yüklediğinizde onunla birlikte yüklenir. Orada çeşitli animasyonlar yapabilirsiniz.
    Image Ready programı açıldığında orada ilk önce yüklediğimiz glitter bloklarından birini açıyoruz.Ve toolsta bulunan T harfine basıp bloğun üstüne tıklıyoruz.Yazımızı yazıyoruz.Ardından toolsta bulunan Magic Wand' a tıklıyoruz. (Aşağıda resimli olarak belirtilmiştir.)

Magic Wand ile, aynı zamanda elimizi Shift tuşuna basılı tutarak bütün harfleri seçiyoruz.Tüm harfleri seçtiğimizde En yukarıdaki seçeneklerden Select' e tıklıyoruz. Select'ten Inverse 'e basıyoruz.Resmin etrafının seçildiğini görüyorsunuz.Daha sonra bana göre; sağ alt köşedeki layers bölümüne geliyoruz.(herkeste aynı yerde olmayabilir)..Layers bölümünde, sırayla Layer 3, Layer 2, Layer 1' e tıklayıp delete tuşuna basıyoruz.(Her layer'a tıkladığımızda bir kez delete tuşuna basmalıyız.)Layers bölümünde Layerların sol yanında bulunan küçük resimlerin arkaplanı şeffaf olmalıdır.(aşağıdaki gibi)

Hepsini deletelediğimizde resimde aşağıdaki gibi bir görüntü elde etmeliyiz..

Daha sonra; layers da aşağıda gördüğünüz gibi yazımızın olduğu layer'ın yanındaki göz e tıklıyoruz.Göze tıkladığımızda göz kaybolmalıdır.

Göze tıkladığımızda; resmimizdeki yazının, glitter bloğunu dokusuyla kaplandığını göreceksiniz.(Aşağıdaki gibi)Seçili alanı kaldırabilmek içinde, resimdeki şeffaf alana 1 kez tıklamalıyız.

Ve şimdi; sol alt tarafta animation bölümünde, 1 ve 2 numaralı frameleri sıra ile seçip animation kutusunun altındaki çöp kutusuna basıyoruz.Sorduğu soruya evet diye cevap veriyoruz.Aşağıda nasıl silineceği gösterilmiştir

2sinide sildikten sonra, animation bölümünde çöp kutusunun sol yanındaki sayfa resmine tıklıyoruz..(aşağıda)

Oraya tıkladığımızda, animation bölümünde yeni bir frame açıldığını göreceksiniz.Oradan hemen layers bölümüne gidip, Layer 2 yazan yerin sol yanındaki kutucuklardan en soldakine tıklıyoruz.(aşağıdaki gibi.)

Göze tıkladığımızda; resmimizdeki yazının, glitter bloğunu dokusuyla kaplandığını göreceksiniz.(Aşağıdaki gibi)Seçili alanı kaldırabilmek içinde, resimdeki şeffaf alana 1 kez tıklamalıyız

Sonra tekrar geri gidip tekrar yeni bir frame açıyoruz.Aynı şekilde Layer 1 yazan yerin sol yanındaki kutucuklardan en soldakine tıklıyoruz...Ve daha sonra animation bölümündeki oynat tuşuna basabilir ve Simli yazımızı görebiliriz.Ardından File ' a basıp Save optimized as a tıklıyoruz.Ordanda simli yazımızı GİF olarak kaydedebiliriz.Biraz karışık oldu ama umarım anlayabilmişsinizdir.

2. IIIözlemIII

IIIözlemIII Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Photoshopta Hareketli Simli Yazı Yapmak..(Resimli anlatım)

çok Teşekkürler Sayende çok şeker şeyler Yaptım...

3. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

paylaşımın için saol boş bir anımda deneyecegim

4. ayşegül_ea

ayşegül_ea Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sağol cnm tşk

5. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

çok guzeldı canım bend eyapıcam hemen

Photoshopta Hareketli Simli Yazı Yapmak..(Resimli anlatım) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Photoshopta Resmi Duvara Geçirmek (Resimli Anlatım)

Photoshopta Resmi Duvara Geçirmek (Resimli Anlatım)

photoshop resmi soluklaştırma resmi soluklaştırma photoshopta silikleştirme photoshopta photoshop 1-Reimi açın ve duplicate edin 2-filter>sytlize>find edges 3- Daha sonra find edges uyguladığımız layerin modunu overlay yapıyoruz 4filter >blur >gaussian blur 5- Radius 2,1 6- Sağ tıklayıp merge down diyoruz 7- Filter >texturize >texturizer...
  2. Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

fotoğrafı puzzle yapma resimden puzzle yaptırmak fotoğraf pazıl resimleri fotoğraf 1. Adım : Fotoğrafınızı parçalara ayırmadan önce Views > Rullers yaparak veya CTRL+R tuşlarına basarak sayfanızın kenarlarında cetvelinizin gözükmesini sağlayın. 2. Adım : Şimdi araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) seçin. Aşağıdaki resimde olduğu gibi resminizin üst sol...
  4. Hareketli simli kalp gifleri

Hareketli simli kalp gifleri

kalpler kalp gifleri hareketli kalp gifleri sarkaçlar simli kalpler ayraçlar konumuzda.Kalp en güzel duyguların saklandığı özel hazinemizdir, sevdiklerimizi de verebileceğimiz en özel armağandır.Sevdiklerimize hep kalplerle süslü notlar göndeririz, hareketli kalp gifleri ya da kalp resimleri.Özel mesajlarınızda ya da forum imzalarınızda kullana bileceğiniz bir birinden güzel hareketli kalp...
  5. Photoshopla Yüz Temizleme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Photoshopla Yüz Temizleme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Photoshop İle Yüz Temizleme Nasıl Yapılır Photoshop İle Yüz Temizleme Resimli Anlatım Merhaba Sevgili Melek'ler ve "Photoshop ile yüz temizleme nasıl yapılır?" diyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Photoshopla yüz temizleme resimli anlatım yapıyor ve sizlerin bu konuda ki merakını gideriyoruz. Photoshopta yüz temizleme Photoshopta yüz nasıl temizlenir ? Resim ne kadar...

Sayfayı Paylaş