Picot işleme nasıl yapılır?

Uzman SühaN

Administrator
Picot işleme nasıl yapılır?
Picot işleme tekniğini eminim ki bir çoğunuz yeni duydu.Picot ördüğünüz işlediğiniz modellere detay katmaktır.Yani bir kazak,bir süveter,bir bluz ,bir patik işlediniz kenarlarına bu teknikle süsleyebilirsiniz.Bu teknikle el işleriniz farklı bir boyut ve şıklık kazanacaktır.Bu teknik biraz zor gibi görünsede aslında çok pratikmiş.Miş diyorum çünkü örgü işinden pek anlamam .Bu ara da konumuz örgüden açılmışken sevgili hanımlar örgü dikiş nakış kategorisi , Örgü Nasıl Bitirilir , Örgüden lastik nasıl yapılır adlı konularımızıda incelemenizi öneriyorum.

Konumuza dönersek picot tekniği nasıl yapılır diye bayağı bir araştırma yaptım ve çok zor olsada tekniğin yapılışı ile ilgili bir video buldum sonunda.Sizlere kolaylık olması ve daha iyi anlamanız için ayrıca bir kaç görsel konumuza ekliyorum.Picot tekniğini el işlerinize uygulayanınız olursa lütfen bizimle paylaşsın.Picot tekniği öğrenmek için başlıyorsanız 2 sıra halinde 25 adet çift kroşe işleyerek işleme başlayabilirsiniz.Bu şekilde ne yaptığınızı görebilceksiniz.Tekniği daha iyi anlamanı için lütfen videomuzu izleyin.

picot tekniği 1.png

picot tekniği 2.png

picot tekniği 3.png

picot tekniği 4.png

picot tekniği 5.png

Son düzenleme:
Geri