gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Pırasalı börek, zeytinyağlısı, kıymalısını bilirim de pırasalı kek ilk kez duydum arkadaştan. Hani kek tatşlı olur ya yakıştıramadım pırasayı. Tarif bilen var mı, bir denemek isterim nasıl oluyor..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    - 1 Paket abartma tozu
    - Yarım kg pırasa
    -1 Tutam dereotu
    -tuz,karabiber,pulbiber
    -1 Su b. mısır unu
    -1 Su b. mısırözü yağı
    - 1 Su b. yoğurt
    - 1 Yumurta
    -Aldığı Kadar un

Yapılışı

Karıştırma kasesine mısır ununu,yağı,yoğurdu bir tane yumurtayı,doğranmış pırasa ve dereotunu ekleyelim. Tuz ve baharatlarını koyalım.Daha sonra üzerine yaklaşık 4 çorba kaşığı unu ve kabartma tozunu ekleyip karıştıralım.Daha sonra yağlanmış bir tepsiye boşaltarak üzerini düzeltin.Hazırladığınız keki 180 derecelik fırında pişirin.Arzuya göre fırından çıkarmadan 5 dakika önce üzerine kaşar peyniri dilimleri koyabilirsiniz.

Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Arkadaşlarım ceviz reçeli yapacağım tam olarak tarifi ve nasıl yapıldığını anlatan bir görsel video yada bir yazı var mı sağolun ?
  2. Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen var mı

Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen var mı

Kızlar hepinize selam olsun ve iyi günler olsun sizden bir tarif istiyorum aranızda Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen varsa bana da lütfen yazsın Sütlü yumurta tarifini
  3. Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen var mı?

Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen var mı?

Arkadaşlar ben evde künefe yapmak istiyorum bizim buralarda künefe bulmak çok zor bulsanızda çok pahalı olur o yüzden evde yaparım dedim ama tarifini bilmiyorum nasıl yapabilirim:S Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen varsa yazsın bana
  4. vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

Şimdi benim yazdan kalma vişnem var ama bunları kek için nasıl kullanacam bilmiyorum, var mı vişneli kek yapmasını bilen, buraya yazsa.. :S
  5. şelale kek nasıl yapılıyor bilen var mı ?

şelale kek nasıl yapılıyor bilen var mı ?

Merhaba melekler, geçen gün arkadaşımda şelale kek yedim bayıldım, görüntü de çok güzeldi. Ama tarifi almayı unuttum şimdi arayıp ta isteyemem de, siz nasılsa bilirsiniz diye düşündüm :)

Sayfayı Paylaş