gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Pirinçli Mantar Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Malzemeler
    • 1 kg. Mantar
    • 1 ad. Soğan
    • 2 ad. Havuç
    • 2 çorba kaşığı pirinç
    • 1 diş sarımsak
    • Üzerine serpmek için 1 demek maydanoz

Yapılışı
    • Soğanları kıyalım ve zeytinyağında hafifçe kavuralım
    • Dilimlediğimiz havuçları ilave edelim
    • Ardından mantarları ilave edip bir süre birlikte kavuralım,
    • Tuzunu ilave edelim bir tutam da şeker ve karabiber ilave edip pişmeye bırakalım
    • Mantarlar suyunu salıp tekrar çekince pişme durumuna göre sıcak su ilavesi yapılabilir,
    • Pişmeye yakın pirincini ilave edelim,
    • Pişme işlemi bitince ocağı kapatıp maydanozu serpelim,
    • Soğuk servis yapalım,

Afiyet olsun,

Pirinçli Mantar Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pirinçli Omlet (4 Kişilik)

Pirinçli Omlet (4 Kişilik)

Malzemeler 1 Çay Bardağı Pirinç 3 Yumurta 1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı 3 Çorba Kaşığı Kaşar Rendesi 2-3 Dal Kıyılmış Maydanoz 1 Tutam Kekik 4 Su Bardağı Su, Tuz Yemeğin Tarifi Kaynamış tuzlu suda pirinci pişirin. Süzüp zeytinyağı ekleyin. Fırını 180 dereceye ayarlayın. 22 cm çapındaki bir kalıbı yağlı kağıtla döşeyin. Çırpılmış yumurta, maydanoz, kekik, peynir ve 1 tutam tuzu karıştırın....
  2. Pirinçli Bezelye Salatası

Pirinçli Bezelye Salatası

MALZEMELER 400 gr taze iç bezelye 1 adet dolmalık biber 2 çorba kaşığı sirke 1 demet maydanoz 400 gr pirinç zeytinyağ tuz HAZIRLANIŞI Pirinç ve bezelyeyi farklı kaplarda tuzlu suda haşlayın. Yeteri kadar haşladıktan sonra soğuk suda yıkayıp, süzün ve servis tabağına koyun. Maydanoz ve biberi ince kıyın, buna pirinç ve bezelyeyi katıp, karıştırın. Tuz, sirke, zeytinyağ karıştırıp,...
  3. tavuklu pirinçli börek

tavuklu pirinçli börek

pirinçli tavuklu börek tavuklu pirinçli börek Malzemeler : 250 gr tavuk eti12 kare milföy1 soğan3 4 diş sarımsak 1 çarliston biber2 çorba kaşığı sıvıyağ 1 su bardağı dilimlenmiş mantar300 gram ince kıyılmış ıspanak 1 kahve fincanı dilimlenmiş siyah zeytin1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri1 kahve fincanı dolmalık fıstık1 su bardağı haşlanmış pirinç üzeri için sıvıyağYapılışı : tavuk etini...
  4. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  5. Mantar Salatası

Mantar Salatası

mantar salatası mantar, salata, tarifi, mantar salatası nasıl yapılır, içindekilerr neler hakkında genel bilgiler evet melekler size güzel bir salata tarifi veriyorumm şuan ramaza ayındayız mutlaka deneyin:D:D Mantar Salatası Malzemeler: 1/2 kilo mantar 1 su b. yogurt 2 dis sarimsak 3 çorba k. mayonez Tuz Toz kirmizi biber 1 çorba k. siviyag veya tereyagi Mantar Salatası TARIFI:...

Sayfayı Paylaş