gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Pistin değil potanın Owens'ı

Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Chris Owens, Galatasaray Cafe Crown ile yeni ufuklara yelken açarken, tıpkı dedesinden kalan yüklü mirası "reddeden", onu harcamak yerine, bu serveti kendisi kazanmaya çalışan "gururlu" torun gibi... Galatasaray'ın potadaki yeni transferi, 1930'lara damgasını vuran efsanevi atlet Jesse Owens'ın öz yeğeni... 1936'da iki Dünya, bir olimpiyat rekoru kırıp, bir olimpiyat rekorunu da egale ederek dört altın madalya ile atletizm tarihine adını altın harflerle kazıyan o efsanevi atlet Jesse Owens'ın...

Onunla anılmak tabii ki gurur veriyor, Jesse Owens'ın öz yeğeni olmak doğal olarak yüreğini okşuyor... Ama o, artık bu altın yaldızlı etiketi sırtından çıkarıp, Owens soyadını başka bir kulvarda onurlandırmayı, amcasının atletizmde elde ettiği büyük başarıyı, basketbol sahalarında taçlandırmayı istiyor...

'Almanya'dan kaliteli'

"Galatasaray'a bunun için geldim" diyor 28 yaşında ve 2.04 boyundaki power forvet... 2002 yılında Milwaukee tarafından seçilip, 2003'te Memphis ile yaşadığı tek maç ile son bulan NBA macerası onu yıldırmamış... 2003'te İtalya ikinci liginden Trapani, Avrupa'daki ilk durağı olmuş... Ardından İspanya'da Granada, Yunanistan'da Panionios ve geçen sezon da Almanya'da Alba Berlin'de denemiş şansını...

Olmamış, beklediğini bulamamış...
    Ve şimdi, Galatasaray Cafe Crown'da yeni bir sayfa açıyor, sarı - kırmızılı takımda başarılı olacağına inanıyor. Basketbola 10 - 12 yaşlarında başladığını belirten Chris Owens, "Beni atletizm için teşvik edenler de oldu ama boyumun uzun olması ve annemin ısrarı nedeniyle basketbola yöneldim. Türkiye Ligi'nin sert ve rekabetçi olduğunu biliyordum. Alman Ligi'nden daha kaliteli olduğunu düşünerek gelmeye karar verdim" dedi.

ABD'li oyuncu, amcası Jesse Owens'la ilgili çocukluğunda kendisine çok fazla soru sorulduğunu da söyledi. Chris Owens, "Etrafımdaki insanlar sık sık bu konu hakkında soru soruyorlardı. Soyadımı duyanlar, akrabalık bağım olup olmadığını merak ediyorlardı. Bu da beni gururlandırıyordu" ifadelerini kullandı.

Pistin değil potanın Owens'ı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Potada Gurur Tablosu

Potada Gurur Tablosu

Basketbolda Avrupa Kupaları'ndaki erkek ve bayan takımlarımız, oynadıkları on maçta da galip gelerek sezonun en başarılı haftalarından birini geçirdiler Basketbolda erkekler ve bayanlarda Avrupa kupalarında mücadele veren 10 takımımızın onu da haftayı "firesiz" geçerek tarihi bir başarıya imza attılar. Euroleague'de zorlu bir haftayı geride bırakan takımlarımızdan Fenerbahçe...
  2. pisi pisi

pisi pisi

pisi pisi ayakkabı ayakkabı ankara pisipisi
  3. Potanın En'leri ve İlk'leri

Potanın En'leri ve İlk'leri

nba basketbol ligine transfer olan ilk türk basketbolcu Türk basketbol tarihinin en önemli yildizlarindan Erman Kunter, 153 sayiyla bir maçta en fazla sayi atan oyuncu oldu. Kunter, 1988 yilinda Fenerbahçe formasiyla Hilalspor karsisinda 153 sayi atarak rekor kirarken, ilk yarida attigi 81 sayiyla, bir devrede en fazla sayi üreten basketbolcu olarak da tarihe geçti. BUDANUR’UN REKORU...
  4. PiSi PiSi...

PiSi PiSi...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. pisi pisi :))

pisi pisi :))

kediyi dışarıya kaçırmamaya çalışıyoruz... sahip çıkalım kaçmasın..:kedi::kedi: buyrun meleklerim:D:D http://www.gamedesign.jp/flash/chatnoir/chatnoir.html

Sayfayı Paylaş