gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Piyanist Teo Gheorghiu, İstanbul’a geliyor

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Genç piyanist Teo Gheorghiu, “İstanbul Resitalleri” kapsamında 10 Nisan’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda konser verecek.

Zürih’te 1992 yılında doğan ve şu an Londra’da yaşayan Gheorghiu, 2004 yılında “San Marino Uluslararası Piyano Yarışması” ve 2005 yılında “Franz Liszt Uluslararası Piyano Yarışması”nı kazandı.

Dünyanın en prestijli klasik müzik salonlarından Zürih Tonhalle’deki ilk konserini 2004 yılında Schumann Piyano Konçertosu ile veren Gheorghiu, Schumann, Beethoven, Mozart, Rachmaninov ve Bach’ın eserlerini Zürih Oda Orkestrası, Orchestra Musikkollegium Winterthur ve Bern Senfoni Orkestraları ile Howard Griffiths ve Andrey Boreyko gibi şeflerle seslendirdi.

Piyanist Teo Gheorghiu, İstanbul’a geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Angela Gheorghiu – My Puccini

Angela Gheorghiu – My Puccini

Albümün detayı Son yılların en önemli sopranolarından, Angela Gheorghiu, Puccini’nin en beğenilen eserlerini seslendiriyor. La bohème, La rondine, Suor Angelica, Gianni Schicchi, Manon Lescaut ve Tosca yorumlarını bir de operanın yeni süperstarından dinleyin.
  2. La Boheme - Featuring Angela Gheorghiu

La Boheme - Featuring Angela Gheorghiu

Albümün detayı Metropolitan Opera sahnelerinde Angela Gheorghiu’nın Mimi karakterini canlandırdığı bir Zeffirelli prodüksiyonu olan “La Boheme”, DVD formatında evinize geliyor
  3. Geliyorum

Geliyorum

Geliyorum geliyorum hicret ettim geliyorum Geliyorum geliyorum tövbe ettim geliyorum. Yüzümü döndüm Beytullah'a secde ettim geliyorum Yüzümü döndüm o dergaha secde ettim geliyorum......
  4. Kanadalı piyanist Glenn Gould’tan özel bir albüm

Kanadalı piyanist Glenn Gould’tan özel bir albüm

1932 ve 1982 yılları arasında yaşamış ünlü Kanadalı piyanist Glenn Herbert Gould’dan 2 CD’lik çok özel bir albüm! Daha çok Johann Sebastian Bach’ın eserleri için yaptığı kayıtlarla tanınan Glenn Gould’un dehası The Washington Post tarafından şöye anılıyor: “Evrenin gizemli hediyeleri bahşedilmiş bir piyanist Glenn Gould… Çağımızda onun benzeri bir piyanisti daha yok…” 50. yaşına girmesinin...
  5. Önemli Piyanistlerin İsimleri nelerdir?

Önemli Piyanistlerin İsimleri nelerdir?

Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak dünya da ve bizim ülkemizde ki Önemli Piyanistlerin İsimleri neler eğer biliyorsanız lütfen bana Önemli Piyanistlerin İsimlerini yazın.

Sayfayı Paylaş