gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Piyasalarda sert kayıplar (Halimiz yaman)

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Global piyasalarda yaşanan tedirginlikle İMKB'de kayıplar yaşanıyor. Dolar da bankalararası piyasada 1.39 YTL seviyesine kadar çıktı. İMKB Bileşik Endeksi, 1. Seansta yüzde 5,09 oranında geriledi.İMKB Bileşik Endeksi birinci seansta, dünkü ikinci seans kapanışına göre 2.430,33 puan düşerek 45.283,79 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 5,09 değer yitirdi.

*ABD'DEN ASYA'YA KRİZİN YOLCULUĞU

Analistler dünya borsalarında dün ve bugün şiddetlenen kredi piyasası endişeleriyle gelen büyük düşüşleri izleyen İMKB'de de kayıpların bugün de devam etmesi beklendiğini söylediler.

ABD'de Countrywide Financial şirketinin para bulmakta zorlandığı söylentilerinin ardından bir aracı kurumunun notunu düşürmesi, Wall Street'te keskin düşüş getirdi ve gösterge S&P 500 endeksi, bu yıl yaptığı bütün kazançlarını silmiş oldu.

ASYA GENELİNDE BORSALAR DÜŞTÜ

ABD kaynaklı yüksek riskli tutsat (mortgage) krizi ve bunun küresel mali piyasalara olası etkilerinin yarattığı kaygılar, Asya borsalarında değer kaybı yaşanmasına neden oluyor.

Tokyo Borsasında Nikkei Endeksi, düne göre günü yüzde 2 kayıpla
    kapatırken, Güney Kore Borsası yüzde 6,9 düşerek Mayıs ayından bu yana en düşük seviyesine geldi.

Hong Kong'ta Hang Seng Endeksi yüzde 3,7, Yeni Zelanda NZX-50 Endeksi yüzde 1,2, Avustralya S&P/ASX200 Endeksi ise yüzde 1,3 oranında değer kaybetti.

Filipinler Borsası günü yüzde 6 kayıpla kapatırken, Endonezya'da
    borsanın kaybı yüzde 6'dan da fazla oldu. Tayvan Borsası yüzde 4,6 değer kaybıyla günü tamamladı. Açılışın hemen ardından Singapur'da borsa yüzde 3,7, Hindistan'da yüzde 4 düştü.Avrupa borsaları global kredi kaygıları ile sert kayıplar yaşanıyor.

YTL'DEN DÖVİZE GEÇİŞ VAR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, dövizdeki yükselişle ilgili olarak, ''yabancılarda YTL'den dövize geçiş var, yerliler bu yükselişi satış fırsatı olarak kullanıyor'' dedi.

Yıldırımtürk, dövizdeki hareketliliğin tamamen dış piyasalardan kaynaklandığını söyledi.Yıldırımtürk, ''Dün ABD piyasaları bozulunca bizde de yansımaları Borsada görüldü. Yoğun satışların olduğu seans yaşadık'' dedi.

Günün ikinci yarısında ABD'den gelecek haberlerle borsaya tepki alımlarının gelebileceğini, dün akşam saatlerinde nasıl düzelme olduysa bugün de yeni bir haberle düzelme görülebileceğini ifade eden Yıldırımtürk, ''Ama bu normale döndü anlamına gelmiyor. Her an yeni bir haberle piyasalarda bozulma olabilir, dalganın boyu uzayarak devam edebilir. Ay sonuna kadar sürecin devam edeceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Yabancılarda YTL'den dövize doğru geçiş olduğunu söyleyen Yıldırımtürk, yerlilerin ise bu yükselişi satış fırsatı olarak kullandıklarını belirtti.
    Yıldırımtürk, ''Şu anda burada döviz alan yok. Özellikle döviz büfeleri çevreden topladıkları dövizleri bankalara satmakla meşguller'' dedi.Borsadan çıkanların hepsinin dövize kaydığını söylemenin de yanlış olacağını ifade eden Yıldırımtürk, yüksek faizden istifade etmek isteyenlerin de buraya yöneldiğini belirtti.

Piyasalarda sert kayıplar (Halimiz yaman) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar hala sert erkeklerden hoşlanıyor!

Kadınlar hala sert erkeklerden hoşlanıyor!

kadınlar sert erkeklerden hoşlanır erkekler balık etli kadınlardan hoşlanır mı Kadınlar hala sert erkeklerden hoşlanıyor! Metroseksüellik dünya basının gündemini h226;l226; meşgul etse de, yapılan araştırmalar kadınların 8217;sert8217; erkekleri tercih ettiğini kanıtlıyor. Amerika8217;daki 18 yaşını doldurmuş 1003 erkek ve 1128 kadın arasında yapılan araştırmanın sonuçları şöyle8230; The...
  2. Piyasalar çöktü

Piyasalar çöktü

piyasalar çöktü Ergenekon gerginliği ve gözaltılarla, siyasi atmosferin bozduğu borsada, yüzde 6 oranında tarihi bir düşüş yaşandı Son iki haftayı tatsız geçiren piyasalarda Ergenekon depremi yaşandı. İçerde siyasi gerginlik ve Ergenekon soruşturması borsayı vurdu. Merrill Lynch'in İsviçreli yatırım bankası UBS'i Avrupa'da en fazla tercih edilen hisseler listesinden çıkarması da global...
  3. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

. yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
  4. Yaman Okay Resimleri

Yaman Okay Resimleri

Yaman Okay Resimleri paylaşmanızı istiyorum sizden Meral Okay ın eşiymiş ama resimlerini görmeden çıkaramıyacam kim olduğunu :S
  5. Yaman Okay Hayatı Biyografisi

Yaman Okay Hayatı Biyografisi

Yaman Okay Kimdir Hayatı Yaman Okay Biyografisi Geçtiğimiz gün toprağa verdiğimiz senarist Meral Okay'ın merhum eşi oyuncu Yaman Okay'ın hayatı ile ilgili elimizde ki bilgiler şöyle melekler :) Yaman Okay Doğum Tarihi: 1951 - Giresun Vefat Tarihi: 19 Şubat 1993 - İstanbul Yaman Okay, Tiyatro, Sinema ve Dizi oyuncusudur... 1951 yılında Giresun'da doğan Yaman Okay, eğitimini Aksaray Özel...

Sayfayı Paylaş