gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

piyona kek

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

piyona kek keki için; 3 yumurta 3 kahve fincanı un 3 kahve fin. şeker 1 kahve fin. su 1 küçük paket kakao kabartma tozu

muhallebisi için; 1,5 kahve fin. şeker 1,5 kahve fin. un 1 kaşık margarin
    vanilya 2 su bardağı süt

not; kek pişince çatalla delip 1,5 su bardağı sütle ıslatılacak bu
    ararda kek kare borcamda pişcekk

ayrıca 1 paket kremşanti hazırlanacak

muhallebi soğuduktan sonra kremşantiyle iyicene hatta mikserle karıştırıyorsunuz ve soğuyan kekein üzerine bu karışımı iyice güzelce yayıyorsunuz,, ama bütün yaptığınız muhallebi olsun kek olsun soğuk olmasına dikat edin.. ve 1 gün buzdolabında beklerse daha leziz olur.

piyona kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bademli Kek

Bademli Kek

MALZEMELER 1/2 kahve fincanı sirke 5 kahve fincanı şeker 1/2 kahve fincanı su 1 paket vanilya 5 adet yumurta portakal suyu likör Krema malzemesi : 2 yemek kaşığı nescafe 1 su bardağı soğuk süt badem HAZIRLANIŞI iki yemek kaşığı toz şekerle bademleri hafif yakın. Yumurtalar, şeker ve vanilyayı 15-20 dakika mikserle çırpın. Diğer malzemeyi de katıp,karıştırın ve bir kek kalıbına dökün....
  2. şah ve piyon

şah ve piyon

Bazen hayatımıza giren öyle insanlar olur ki; onların belli amaca hizmet etmek, bize bir ders vermek, kim olduğumuzu ya da olmak istediğimizi bulmamıza yardım etmek için bizimle olduklarını yüreğimizin derinliklerinde hissederiz. Bu insanların kim olacağını asla önceden kestiremezsiniz; belki oda arkadaşınız, komşunuz, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da belki de...
  3. Ağlayan kek

Ağlayan kek

ağlayan kek oyunu Şaka değil gerçekten ağlıyor bebisim:D MALZEMELER 4 yumurta 3 fincan şeker 3 fincan un 1,5 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı süt 1 paket kabartma tozu KREMASI 1 su bardağı süt 1 paket krem şanti SOSU 1 su bardağı süt 1 çorba kaşığı un 1 su bardağı su 1 çorba kaşığı kakao HAZIRLANIŞI Keki için önce yumurta ve şekeri çırpın. Sonra 2 çorba kaşığı...
  4. Ağlayan Kek

Ağlayan Kek

aglayan pasta ağlayan kek ağlayan kek tarifi Hüzünlü bir zamanda bir melek oturmuş ve ağlamaklı haliyle birlikte bu keki bizim gibi keklere keklemiş :D:D Belkide akışkan kreması ve çikolatası yüzünden böyle bişey demişlerdir ismine kim bilir :D:D :cah: Ağlayan kek için gerekli malzemeler : - İki çorba kaşığı süt - üç fincan şeker - Üç fincan un - Bir paket kabartma tozu - Bir buçuk çorba...
  5. Sünger kek

Sünger kek

Bu kekin tarifi orta okuldan bir arkadaşımın annesine ait. Yılların eskitemediği bir tarif.. Ben çok beğenerek, temel kek tarifi olarak sık sık kullanırım. Pandispanya kıvamlı bir kek diyebilirim. Kullanılan yağ miktarının çok az olması, yerken ve yedikten sonra bir ağırlık yaratmıyor. Ben bu tarife çikolata, kakao, fındık, meyva kurusu ekleyerek, çeşitlendiriyorum. Bu tarz eklemeler...

Sayfayı Paylaş