gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

PKK Irak'tan çıkartılıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Irak Güvenlik Bakanı, PKK'nın Irak'tan çıkartılması için sürecin fiilen başladığını açıkladı. Irak Milli Güvenlik Bakanı Şirvan El Vaili, terör örgütü PKK militanlarının, Irak ve Bölgesel Kürt Yönetimi denetimindeki topraklardan çıkartılması sürecinin fiilen başlatıldığını söyledi.
    "lrak hükümeti, PKK'yı kendi topraklarından çıkartması için acil ve pratik önlemler almıştır" diyen El Vaili, PKK'yı Irak ve Kuzey Irak'tan çıkartmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Irak Milli Güvenlik Bakanı, PKK'nın bölgeden çıkartılması sürecinin Washington, Ankara ve Bağdat arasındaki istihbarat paylaşımı yoluyla gerçekleştiğini de kaydetti.

PKK Irak'tan çıkartılıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Irak'ta bombalı araçla saldırı

Irak'ta bombalı araçla saldırı

Irak'ta bombalı araçla düzenlenen saldırıda 6 kişinin öldüğü bildirildi. Irak polisi ve sağlık yetkilileri, başkent Bağdat'ın kuzeyindeki Şii bölgesi Şaab'da düzenlenen saldırıda 14 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yetkililer, El Kindi hastanesine kaldırılan yaralılardan 3'ünün polis olduğunu kaydetti. hurhaber.com
  2. Irak'ta intihar saldırısı

Irak'ta intihar saldırısı

Irak'ta bir Şii türbesi yakınında düzenlenen intihar saldırısında 38 kişi öldü, 55 kişi yaralandı. Irak'ta Şii hacılara yönelik intihar saldırısını düzenleyenin kadın olduğu bildirildi. Irak polisi, kadın intihar komandosunun üzerine sardığı bombaları türbenin dışındaki kontrol noktasında patlattığını bildirdi. Güvenlik sözcüsü Kasım Musavi, ölen ve yaralananların çoğunun İran'dan gelen...
  3. Irak'ta çalışan Türk'e tehdit

Irak'ta çalışan Türk'e tehdit

ırakta çalışan türk firmaları ırakta çalışan türkler Ceyhan'da bir kadın, Irak'taki eşinin alıkonulduğunu söyleyerek emniyete başvurdu. Adana'nın Ceyhan ilçesinde, Irak'ta işçi olarak çalışan kocasının pasaportuna borcu nedeniyle el konulduğunu ve ölümle tehdit edildiğini iddia eden 3 çocuk annesi, emniyet müdürlüğüne başvurarak yardım istedi. Muradiye Mahallesi'nde yaşayan Ferdane Bayralı...
  4. ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

Fen hocamızın verdiği bu ödevde bana yardım edebileceğinizi düşündüm. Şimdiden teşekkür ederim. Ben 6a dan eda. Ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor ?

Sayfayı Paylaş