gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

PKK'dan kaçan 17 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Şırnak ve Habur'da terör örgütü PKK'dan kaçan toplam 17 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. Şırnak'ta 7 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu, Erzincan'da 1 terörist yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, terör örgütünden kaçan 1 terörist dün Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, önceki gün de 6 terörist Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde de dün güvenlik güçlerince TKP/ML terör örgütü mensubu 1 terörist yakalandı.

Önceki gün, Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış bir adet anti personel mayın, Siirt'in Pervari ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensupları tarafından birbirlerine irtibatlandırılarak tuzaklanmış ve 8 kilogram patlayıcı kullanılarak hazırlanmış 6 adet patlayıcı madde bulundu.

Derecik-Şemdinli karayolunda terör örgütü mensupları tarafından asfalt yolun kenarına yerleştirilen 2 adet patlayıcı maddenin önceki gün saat 05.50'de patlaması sonucu ise herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Elazığ'ın Palu ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarınca birbirlerine irtibatlandırılarak tuzaklanmış toplam 150 gram C-4 ve 30 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış 2 adet patlayıcı madde de 6 Ağustos Çarşamba günü güvenlik güçlerince yapılan aramalarda bulunarak imha edildi.

Güvenlik güçleri aynı gün Hatay'ın Erzin ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde 1 adet cep telefonu, 1 adet el dürbünü ve muhtelif gıda maddesini ele geçirdi.

Van'ın Başkale ilçesi dağlık arazi kesiminde yapılan aramalarda da 3 adet anti personel mayın bulunarak imha edildi.

Irak'taki terör örgütü PKK'ya ait kamplardan kaçan biri çocuk 6 örgüt üyesi, Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarından kaçan biri 16 yaşındaki toplam 6 örgüt üyesi, silahsız olarak Habur Sınır Kapısı'na gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu.

Silopi ilçesindeki Verimli Jandarma Karakol Komutanlığında ifadeleri alınan 6 örgüt üyesinden 2'si sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Teslim olan diğer 4 örgüt üyesinin ise sorgusunun sürdüğü bildirildi.

internethaber.com

PKK'dan kaçan 17 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Harun Kolçak - Teslim Oldum

Harun Kolçak - Teslim Oldum

Hasret sona erdi gerçeği buldum Gözlerim kapandı da ben sen oldum Sınırlara dayandım çok yollar aldım Geri dönmek olmaz ki Hepten bağlandım Ne ben varım ah ne de sen Ne zaman var ne mekan Ama gerçek yaşanan Ateşin yandı gönlümde Yansın dursun içimde Deli divane olsam da Vazgeçmem kul oldum sana Teslim oldum sana
  2. Şırnak'ta 8 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Şırnak'ta 8 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Son 3 günde 2 askerin şehit olduğu Şırnak'ta 8 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan ''bölücü terör örgütüyle mücadele olayları'' başlıklı duyuruya göre, Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütünden kaçan 8 terörist, dün saat 17.00'de güvenlik güçlerine teslim oldu. Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesi dağlık arazi kesiminde,...
  3. 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Şırnak'ta terör örgütünden kaçan 5 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. Konya'da bir terörist yakalandı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütünden kaçarak Türkiye'ye gelen 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu. Konya'nın Sarayönü ilçesinde ise terör örgütü mensubu 1 kişi güvenlik güçlerince...
  4. 17 günde 124 teröristin PKK'dan kaçtı

17 günde 124 teröristin PKK'dan kaçtı

TSK'dan yapılan açıklamada 17 günde 124 teröristin PKK'dan firar ettiği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı, 2-19 Ekim 2008 tarihleri arasında icra edilen sınır ötesi hava harekatı ve ateş destek vasıtalarıyla yapılan etkili atışlarla, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü mensuplarının önemli ölçüde zayiat verdiği ve bu zayiatlarla bağlantılı 124 bölücü terör örgütü mensubunun firar ettiği...
  5. Çalıştığı bankadan 1 milyon 357 bin dolarını alarak kaçan bankacı teslim oldu

Çalıştığı bankadan 1 milyon 357 bin dolarını alarak kaçan bankacı teslim oldu

Çalıştığı bankanın 1 milyon 357 bin dolarını alarak eşiyle birlikte kayıplara karışan bankacı gözaltında. ANTALYA'da çalıştığı bankada ABD'de yaşayan Türk müşteriye ait 1 milyon 357 bin doları alıp ortadan kaybolan ve dün İzmir'de polise teslim olan bankacı F.E. ile eşi S.E. Antalya'ya getirildi. Müfettişlerin incelemesinde F.E'nin zimmetine geçirdiği toplam paranın 4.5 milyon dolar olduğu...

Sayfayı Paylaş