gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

PKK'ya gönüllü yardım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde, Öcalan’ın Türkiye’ye getirildikten sonra örgüte destek verenleri anlattığı ifadesi de yer aldı. Delil klasörü 3 numaralı DVD’ye göre PKK lideri Abdullah Öcalan ifadesinde PKK’ya Türkiye içinden destek olanların belli olduğunu savunarak, çoğunun HADEP çatısının altında toplandığını; Bucak, Adıyaman Kaviler, Suruç Kılıçlar aşiretlerinden dostlarının olduğunu ileri sürdü. Öcalan’ın sanatçılardan kendilerini desteklediğini iddia ettiği isimler ise Ahmet Kaya, Şivan Perver, Gülistan ve Şahturna.

İbrahim Tatlıses’e ait olan Tatlıses Turizm’in gönüllü yardımlarını gördüklerini öne süren Öcalan, Halis Toprak’a ait Toprak Holding’den de zaman zaman parasal yardım gördüklerini savundu.

Batman’daki petrol sendikalarından dostlarının olduğunu ve zaman zaman para yardımı gördüklerini iddia eden Öcalan, Antalya’da geniş yatırımlara giren Ceylan Holding’in pek çok yardım ve katkılarını gördüklerini ileri sürdü

haber7

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: PKK'ya gönüllü yardım
    Allah hepsinin cezasını versin

PKK'ya gönüllü yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gönüllü

gönüllü

Rüyanizda bir savas için veya angarya bir is için gönüllü yazilan kimseleri görmeniz, son zamanlarda artik isinizin sarpa sardigina, içinden çikamadiginiz bir duruma girdigi-niz için, ne yapmak gerekecegini iyice sasirdiginiza ve bunaldiginiza delalet eder.
  2. Fransa'da PKK'ya dava açıldı

Fransa'da PKK'ya dava açıldı

Fransa'da, terör örgütü PKK üyesi olduklarından şüphe edilen 12 kişi hakkında, terör örgütünü finanse etmek ve bombalı eylem yapmaktan dava açıldığı bildirildi. Suçlamaların Fransa'nın Bordeaux kenti ve çevresinde geçen yıl barlara ve bir kültür merkezine bomba atılması eylemleriyle ilgili olduğu belirtildi. Şüphelilerin 19 ila 43 yaşları arasında olduğunu söyleyen Fransız adli...
  3. PKK'ya bir darbede İrandan

PKK'ya bir darbede İrandan

TSK'nın operasyonlarında büyük darbe yiyen terör örgütü, İran'ın gerçekleştirdiği operasyonlarda da ağır kayıplar veriyor İran güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda örgütün yöneticilerinden iki kişinin de aralarında bulunduğu 11 kişi ölü ele geçirilirken, 17 terörist de silahlarıyla birlikte sağ yakalandı. İran güvenlik güçleri, Salmas, Merivan, Hoy-Kotur bölgelerinde terör örgütü...
  4. 'PKK'ya terörist demeyin'

'PKK'ya terörist demeyin'

DTP, Avrupa Parlamentosu üyelerine gönderdiği mektupla bazı taleplerde bulundu. Demokratik Toplum Partisi, Avrupa Parlamentosu (AP) üyelerine, partinin Avrupa bürosundan yolladığı bir mektupta, PKK’dan "terör örgütü" olarak söz edilmemesini talep etti. Hollandalı Hıristiyan demokrat milletvekili Ria Oomen-Ruijten tarafından kaleme alınan Türkiye raporu, 11 martta AP Genel...
  5. Talabani'den PKK'ya rest

Talabani'den PKK'ya rest

Irak'a tarihi bir ziyarette bulunan Gül'le görüşen Talabani, "PKK ya silahı ya da Irak'ı terk edecek" dedi. Gül, Irak'ı 33 yıldır ziyaret eden ilk Türk cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanı Gül, Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin daveti üzerine Bağdat'a resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Gül, Bağdat uluslararası havaalanında Başbakan Yardımcısı Sabır El İsavi, Dışişleri Bakanı Hoşyar...

Sayfayı Paylaş