gebe
  1. bengülll

bengülll Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

pko olup hamile kalanlar var mıı???

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında bengülll tarafından paylaşıldı.

pko pko olup hamile kalanlar pko tedavisini nasıl oldunuz.hangi ilaçları kullandınız?:bebem:

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhaba Melekler, Ben 9 aylık evli iken öğrendim pkolu oldugumu ve önümde çok zorlu bir süreç beni bekliyordu sanki üzüldüm ne yapacağımı nereye gideceğimi şaşırdım bir bebek istiyordum ama yumurtlama sorunum vardı bu acı bir gercekti ama yinede şükrediyordum benden daha kötü durumda olanlar var diye derken dr gittim tedavime başladım. Testler filan eşime bana hepsi yapıldı diğer testler hepsi iyiydi çok şükür bu arada 2 ayda bir adet görüyordum derken 15 aylık evliydim bu arada ilk klomene başladım bismillah diyerek günde 1 kullandım takip başladım 2 günde bir gittik adetin 17.güne kadar yumurtam hiç büyümedi 8-9 ml de kaldı oysaki 18 ml olması lazımdı ve dr bana daha büyümez bunlar hiçbir yumurtada bir umut yok dedi gelme artık bu ay bir dahaki ay devam ederiz. Ben hastaneden çıktım yolda giderken ağlaya ağlaya gittim dedim kendi kendime Allahım kendiliğinden büyümüyor biliyorum ama hapla bile büyümedi die çok üzüldüm akşam eve geldim eşim çok umutluydu noldu dedi büyümemiş dedim oda hhayırlısı filan dedi. Sonra aradan 1,5 hafta gecti benden sümüksu sıvı geldi ama bayağı yoğundu dedim acaba yumurtladımmı tekrar dr gittik demesinlermi çatlamış ben şok tabi büyümez demişlerdi büyümüşde çatlamış bile kendiliğinden çok sevindik eve geldik artık adet günümü bekledik adet günüm gecti tam 1 ay nerdeyse gecti test yapmadım ztn hep gecikdiği için yine öyledir dedim ama dayanamıyorumda sonra hastaneye gittik bir cumartesi günüydü pardon ilk eyüp sultan hz. ne gittik dua ettik sonra hastaneye gittik kan verdim ve kağıdı bir açtım sonuç 9973 değer çıkmış gözlerime inanamadım eşimde bende koşa koşa dr un yanına çıktık ve HAMıLESıN tebrikler dedi ben inanamadım evet hamileydim kulaklarıma inanamıyordum yaa resmen dedim eminmisiniz evet hemde değer bayagı yüksek. Sonra eşimde bende birbirimizze baktık ve dışarı çıktık gülerek sonra ben merdivene oturdum ağlamaya başladım :) Allahtan ümit kesilmiyormuş ben bunu anladım olacagı varsa oluyor işte büyümez dediler ama sonuc hamileyim şuan 11 haftalık oldum...
    Hep hayırlısı olsun diyelim gercekten Allahım nasip ediyor yeterki biz duamızı esirgemeyelim...

asiye sarı bunu beğendi.
  3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bekarken pko lu olduğumu tahmin ediyordum ama doktora gidemiyordum bekaretim olduğu için korkuyordum. Yalnız benim düzensizliğim ara ara oluyordu evlendim düzene girmişti sadece çok stresli sinirli olduğum dönemler bir hafta veya on gün geçikiyordu. bir gebelik geçirdim bebiş tutunamadı ondan sonra doktora 1,5 senedir devamlı gidiyoruz. eşimde ve bende problem yoktu yumurtalarım geç çatladığından şüphelendik ve o sebeple klomen+çatlatma iğnesine başladık. bu 5. kullanışım artık mevlam nasip ettiyle olur diyoruz. nasipten ötesine geçilmiyor ne kadar uğraşırsak uğraşalım maalesef. dilerimki herkesin yüzü güler ve bebişlerine kavuşurlar.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bu konuyu görünce bende yazmak istedim. Kızlar bende pco luyum cok düzensiz adetlerim vardı,kilolarımla sıkıntılı olduğum içim zayıflamaya karar verdim 8 kilo verdim sonra birden adetlerim düzenlendi ve korunduğum halde hamileydim cok şaşırmıstım yani farkında olmadan kilo vermekle kendimi tedavi etmiştim onun için her derdin dermanı Allah ta o en güzel zamanı bilir hiç üzülmeyin sakın

5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili arkadaşlarım ben pko lu bir hastayım ve bebek düşünüyoruz çok umutsuzum üfffff:uhu:

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

umutsuzluga dusme ,bende pkoluyum 2,5 sene cocugum olmadi derken 1.cocuguma tup bebek ile kavustum.2.cocuguma ise klomifen sitrat hapi ile kavustum.Tabi once Allahin izniyle.doktor kontrolu altinda adetin 3,gunu gunde 2 hapla toplam 5 gun kullaniyordum olmuyordu.yumurtam buyuyordu yumurtluyordumda ama bebek tutmuyordu.Doktoruma dedimki ya bu hapi gunde 3'e cikaralim yok olmaz dedi sonra fazla yumurta buyur fazla gebelik olma riski var dedi.kabul etmedi.eee bende kafaya koydum 3 icicem ama burda recetesiz verilmiyor bu klomifen.Allahtan annem turkiyedeydi annemi aradim bana su ilactan bir 5-10 paket getir dedim.Getirdi yine doktor kontrolu altindayim aynen doktor bana klomifen veriyor ama ben onun verdigi gunde 2 kerelik olani degilde kendi kafama taktigim gunde 3 kereligi iciyorum onun verdigi haplari hic icmedim koydum kenara.Neyse ilk tedavide gittim buyumemis verdigim haplari ictinmi dedi ictim dedim.neyse 3 gun sonra yine gel dedi,bir gittim tam uc tane buyumus sasiridim.ve o saskinligin sonu bir oglum oldu.simdi bir kiz bir oglan annesyim sukurler Rabbime .
    Allah isteyen herkese versin umuduna asla yitirme.Gecen doktora cocuklari muayneye goturdugumde doktorum once cocuklara sonra bana bakarak cock guzel cocuklarin var ama sen cok savastin ve hak ettin dedi cok duygulandim.Insallah sende ilerde boyle tatli anilarini anlatirsin.Allah yardimcin olsun

7. geliyobebiş

geliyobebiş Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    181
    Ödül Puanları:
    33
    kızlar bende de pko vardı adetlerim oldukça düzensizdi hamile kalmak istiyordum ama kendiliğinden olmuyodu doktor ilk kilo vereceksin dedi hemen spor salonuna yazıldım 2 ay deliler gibi spor yaptım ve tabi 2 ay boyunca klomen kullandım o ay adetim gene gecikti ben umutsuz bi şekilde gene doktorun yolunu tuttum sil baştan bidaha diyerek söylene söylene gittim dr kan tahlili istedi sonucu aldım götürdüm bide demez mi 4 haftalık hamilesin diye o an dünyalar benim oldu öylece kalakaldım yürüyemedim konuşamadım resmen inme inmişti ve nasip olursa 4 gün sonra kızıma kavuşuyorum...

zehra tamer ve ASİMELEK bunu beğendi.
  8. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

ayyyy canım benimm yaaa ne güzel birduygu Rabbim hayırlısı ile doğum yapmanı nasip etsin sağlıcakla yavrunu kucağına alırsın inşallah darısıda bizlere tabii :hıms:

geliyobebiş bunu beğendi.
  9. nesrins22

nesrins22 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mrb,bende geçen ay dr gittim (4 aydır bebek olmayınca ),prolaktin hormonum 47 lerde çıktı.dr dostinex isimli ilacı verdi 1 ay sonra kontrole gidicem.ayrıca pko olduğumu söyledi oysa adet düzensizliğim yok sadece 4-5 aydır reglim koyu kahve siyah gibi geliyo ve kanın başlaması 4.günü buluyor.regl bittikten 10 gün sonrada 1-2 gün açık kahve akıntım geliyordu.sanırım bu pko dan .bakalım dr kontrolde ne diyecek.Allahım isteyen herkese sağ salim bebişini kucağına almak, bu kutsal duyguyu yaşamak nasip etsin.buraya yorumlarını yazan kadınlarımıza çok teşekkür ederim iyi ki varsınız bana moral veriyorsunuz

asiye sarı bunu beğendi.
  10. rapunzelcan

rapunzelcan Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    237
    Ödül Puanları:
    43
    inşallah Rabbim bizlere de kısmet eder. sanırım çok stres yapıyoruz ya :(

11. zelisss

zelisss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Merabalar. bende pkoluyum aşırı tüylenmem ve adet düzensizliğim var. doktora gittiğimde bebek için bir sene deneyin olmazsa tedaviye başlanır dedi açıkcası pek fazla ilgilenmedi. 2 aylık evliyim eşim bebeğinin olmasını çok istiyor. 15 haziranda regl oldum piskolojikmi bilmiyorum ama belirtiler var 22 temmuz eşimin doğum günü yarın kan testi vericem inş bebişimiz vardır eşime sürpriz yapmayı düşünüyorum dualarınızı eksik etmeyin. :(

12. ayseeonur

ayseeonur Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    herkese slmmmmmmmmmm bend pkoluyum bekarken 2,5 yıl diane 35 kullandım evlendim hiç tedavi görmedim 1. ay değil 2. ay hamile kaldım akşamda kanamam geldi kızlar çok korktum sabahında ilk işim doktora koşmak oldu düşük olabilir bol bol yat dinlen ddi bide 2 tane proluton depot di iğne ve coraspirin verdi varmı arkadaşlar içinizde bunlardan kullanan ????? bide benim hesabıma göre 5+4 doktor 5+i1ddi kese göründü doktor aşağı sarkma olmamış yeri iyi 15 gün sonra yani 7 haftada tekrar gelde kalp atışlarına bakalım dedi çok korkuyorum bişey olcak diye:(

13. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    bu pko ne gıcık ve zor bişey ya 1 senedir tedavi görüyorum ilaçlar felan bi faydası olmuor sıkıldım artık ilaç kullanmaktan da kilo aldığımla kaldı doktor kilo ver diyor ilaçlardan vermiyorum 15 kilo aldım ya bıktım artık aşılam deniyeceğim

tatlı bela bunu beğendi.
  14. Asuyade

Asuyade Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar kizlar, burada henüz yeniyim ve aynen pco hastasiyim. Regl düzensizligim ve hormonlarimda bozukluk oldugunu bekarken biliyodum. Evlendik bi 10 ay denedik ve malesef hamile kalmadim. Drum yumurtaliklarima bakti kan aldi ve pco oldugumu söyledi ve özel klinige sevketti,orada tedavi görecem insallah ise yarar ve hamile kalirim. Dr. Hormontedavisi yapacakmis muhtemelen clomifen ile (türkcesini malesef bilmiyorum) baslanilacak. Ama ayni zamanda zayiflamam da gerekiyo cünkü semtomlar ben kilo aldikca cogaldi daha önceden o kadar düzensiz degildi reglim ve kilo dan dolayi insülin direnci de varmis :( Tedavim Sali günü baslayacak cok umutluydum ancak forumda bazi arkadaslarin yillardir hormontedavisi görüp bi sonuc alamadiklarini görünce bi hayli ürktüm :-/ Hamile kalmanin bu kadar zor oldugunu hic bilmiyodum...o kadar cok istiyorumki hamile kalmayi :( Allah hepimize yardimci olsun insallah

tatlı bela bunu beğendi.
  15. tatlı bela

tatlı bela Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    314
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar bende pko olanlardanım ama pko var diye ümütsizliğe kapılmayın ben allahın izni ile 2 kere kendim normal hamile kalabildim ama başka nedenlerden dolayı bebeklerimi kucağıma almak nasip olmadı.sakın umudunuzu yitirmeyin kısmet olcaksa ne olursa olsun nasip oluyorha bu arada kislerin çoğalmamasını istiyorsanız eger fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulmanız lazım çünkü kilo pkoyu tetikliyor ve eğer ilerlerse kalp. tansiyon. şeker gibi hastalıklarada yol açabiliyor bizim yapamamız gereken düzenli tedavimizi görüp ve fazla kilo almamak ve sabretmek inanın rabbim nasip etcekse ne olursa olsun nasip ediyor umudumuzu yitirmeyelim bende inş yine allahın izni ile hamiş olcağıma inanıyorum sizde sabredin ve umudunuzu yitirmeyin:)

Asuyade ve Asena_Sule bunu beğendi.
pko olup hamile kalanlar var mıı??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar var mııı ???

Tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar var mııı ???

Kızlar ikidir tüp bebek deniyorum da daha sonradan da hamile kalınabileceğiyle ilgili bir kaç yerde yazı okudum. Sizlerden ricam eğer sizde tüp bebek yaptırdı iseniz ve başarılı olmadıysa daha sonrada hamile kalabildiyseniz lütfen bana neler yaptığınızı anlatın. Lütfen çok ihtiyacım var :S:S:S :(((((
  2. polikist over olupta hamile kalanlar

polikist over olupta hamile kalanlar

polikist over hastasıyım ve yakında düğünüm olacak hamıle kalamamaktan korkuyorum benım durumumda olan var mı acaba
  3. Vajinismus olup hamile kalanlar

Vajinismus olup hamile kalanlar

Vajinismus olup hamile kalmak, vajinismuslu olup hamile kalanlar ve vajinismus olup nasıl hamile kalınır hususunda detaylı paylaşım alanı. Vajinismus tedavi kliniklerine başvuran pek çok hastanın geliş nedenleri arasında cinsel sorunu çözmek ve daha sonra da doğal yollarla hamile kalmak bulunur. Bu bölümde vajinismus hastaları için gebe kalma ve gebelik dönemi, vajinismus hastalığı ve...
  4. Pko olup hamile kalanlar yardım edin bana hamiş olmak istiyorum

Pko olup hamile kalanlar yardım edin bana hamiş olmak istiyorum

Merhaba hanımlar vakit ayırıp okursanız cok sevinirim. Eşimle 3 aydır korunmayı bıraktık ve doktora gidiyordum. Önce pko var dedi sonra adetten sonra gel dedi gittim iki yumurta gördü çok iyi dedi... İlişkiye gir ertesi gün gel diye tarih verdi gittim. Bu defa yine muayene de cok güzel yumurtaların catlamış cok doğru zamanda girmişsin dedi sıvı da var dedi. Bana progestan fitil b1 b2 vitamin...
  5. pko olup  ve catlatma iğnesi ile hamile kalanlar buyrun topigime

pko olup ve catlatma iğnesi ile hamile kalanlar buyrun topigime

Herkese Mrb öncelikle Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin be bana da nasip eder inşallah .23 yaşında4 senelik evliyim.İlk 2 sene çocuk istemedim ama korunmama rağmen gebe anlamadım.3senede tedavisiz gebe kaldım .Ve uc Aylıkken gelişmedi kürtaj la sonlandı.1 yıldır uğraşıyorum klomen 7 ay kullandım bir yumurta bile gelişmedi Bu ay igne iler catlatma iğnesi tedavi ye...

Sayfayı Paylaş