pko olup hamile kalanlar var mıı???

bengülll

Yeni Üye
Üye
pko olup hamile kalanlar var mıı???
pko pko olup hamile kalanlar
pko tedavisini nasıl oldunuz.hangi ilaçları kullandınız?:bebem:

Merhaba Melekler,
Ben 9 aylık evli iken öğrendim pkolu oldugumu ve önümde çok zorlu bir süreç beni bekliyordu sanki üzüldüm ne yapacağımı nereye gideceğimi şaşırdım bir bebek istiyordum ama yumurtlama sorunum vardı bu acı bir gercekti ama yinede şükrediyordum benden daha kötü durumda olanlar var diye derken dr gittim tedavime başladım. Testler filan eşime bana hepsi yapıldı diğer testler hepsi iyiydi çok şükür bu arada 2 ayda bir adet görüyordum derken 15 aylık evliydim bu arada ilk klomene başladım bismillah diyerek günde 1 kullandım takip başladım 2 günde bir gittik adetin 17.güne kadar yumurtam hiç büyümedi 8-9 ml de kaldı oysaki 18 ml olması lazımdı ve dr bana daha büyümez bunlar hiçbir yumurtada bir umut yok dedi gelme artık bu ay bir dahaki ay devam ederiz. Ben hastaneden çıktım yolda giderken ağlaya ağlaya gittim dedim kendi kendime Allahım kendiliğinden büyümüyor biliyorum ama hapla bile büyümedi die çok üzüldüm akşam eve geldim eşim çok umutluydu noldu dedi büyümemiş dedim oda hhayırlısı filan dedi. Sonra aradan 1,5 hafta gecti benden sümüksu sıvı geldi ama bayağı yoğundu dedim acaba yumurtladımmı tekrar dr gittik demesinlermi çatlamış ben şok tabi büyümez demişlerdi büyümüşde çatlamış bile kendiliğinden çok sevindik eve geldik artık adet günümü bekledik adet günüm gecti tam 1 ay nerdeyse gecti test yapmadım ztn hep gecikdiği için yine öyledir dedim ama dayanamıyorumda sonra hastaneye gittik bir cumartesi günüydü pardon ilk eyüp sultan hz. ne gittik dua ettik sonra hastaneye gittik kan verdim ve kağıdı bir açtım sonuç 9973 değer çıkmış gözlerime inanamadım eşimde bende koşa koşa dr un yanına çıktık ve HAMıLESıN tebrikler dedi ben inanamadım evet hamileydim kulaklarıma inanamıyordum yaa resmen dedim eminmisiniz evet hemde değer bayagı yüksek. Sonra eşimde bende birbirimizze baktık ve dışarı çıktık gülerek sonra ben merdivene oturdum ağlamaya başladım :) Allahtan ümit kesilmiyormuş ben bunu anladım olacagı varsa oluyor işte büyümez dediler ama sonuc hamileyim şuan 11 haftalık oldum...
Hep hayırlısı olsun diyelim gercekten Allahım nasip ediyor yeterki biz duamızı esirgemeyelim...

bekarken pko lu olduğumu tahmin ediyordum ama doktora gidemiyordum bekaretim olduğu için korkuyordum. Yalnız benim düzensizliğim ara ara oluyordu evlendim düzene girmişti sadece çok stresli sinirli olduğum dönemler bir hafta veya on gün geçikiyordu. bir gebelik geçirdim bebiş tutunamadı ondan sonra doktora 1,5 senedir devamlı gidiyoruz. eşimde ve bende problem yoktu yumurtalarım geç çatladığından şüphelendik ve o sebeple klomen+çatlatma iğnesine başladık. bu 5. kullanışım artık mevlam nasip ettiyle olur diyoruz. nasipten ötesine geçilmiyor ne kadar uğraşırsak uğraşalım maalesef. dilerimki herkesin yüzü güler ve bebişlerine kavuşurlar.

Bu konuyu görünce bende yazmak istedim. Kızlar bende pco luyum cok düzensiz adetlerim vardı,kilolarımla sıkıntılı olduğum içim zayıflamaya karar verdim 8 kilo verdim sonra birden adetlerim düzenlendi ve korunduğum halde hamileydim cok şaşırmıstım yani farkında olmadan kilo vermekle kendimi tedavi etmiştim onun için her derdin dermanı Allah ta o en güzel zamanı bilir hiç üzülmeyin sakın

umutsuzluga dusme ,bende pkoluyum 2,5 sene cocugum olmadi derken 1.cocuguma tup bebek ile kavustum.2.cocuguma ise klomifen sitrat hapi ile kavustum.Tabi once Allahin izniyle.doktor kontrolu altinda adetin 3,gunu gunde 2 hapla toplam 5 gun kullaniyordum olmuyordu.yumurtam buyuyordu yumurtluyordumda ama bebek tutmuyordu.Doktoruma dedimki ya bu hapi gunde 3'e cikaralim yok olmaz dedi sonra fazla yumurta buyur fazla gebelik olma riski var dedi.kabul etmedi.eee bende kafaya koydum 3 icicem ama burda recetesiz verilmiyor bu klomifen.Allahtan annem turkiyedeydi annemi aradim bana su ilactan bir 5-10 paket getir dedim.Getirdi yine doktor kontrolu altindayim aynen doktor bana klomifen veriyor ama ben onun verdigi gunde 2 kerelik olani degilde kendi kafama taktigim gunde 3 kereligi iciyorum onun verdigi haplari hic icmedim koydum kenara.Neyse ilk tedavide gittim buyumemis verdigim haplari ictinmi dedi ictim dedim.neyse 3 gun sonra yine gel dedi,bir gittim tam uc tane buyumus sasiridim.ve o saskinligin sonu bir oglum oldu.simdi bir kiz bir oglan annesyim sukurler Rabbime .
Allah isteyen herkese versin umuduna asla yitirme.Gecen doktora cocuklari muayneye goturdugumde doktorum once cocuklara sonra bana bakarak cock guzel cocuklarin var ama sen cok savastin ve hak ettin dedi cok duygulandim.Insallah sende ilerde boyle tatli anilarini anlatirsin.Allah yardimcin olsun

kızlar bende de pko vardı adetlerim oldukça düzensizdi hamile kalmak istiyordum ama kendiliğinden olmuyodu doktor ilk kilo vereceksin dedi hemen spor salonuna yazıldım 2 ay deliler gibi spor yaptım ve tabi 2 ay boyunca klomen kullandım o ay adetim gene gecikti ben umutsuz bi şekilde gene doktorun yolunu tuttum sil baştan bidaha diyerek söylene söylene gittim dr kan tahlili istedi sonucu aldım götürdüm bide demez mi 4 haftalık hamilesin diye o an dünyalar benim oldu öylece kalakaldım yürüyemedim konuşamadım resmen inme inmişti ve nasip olursa 4 gün sonra kızıma kavuşuyorum...

kızlar bende de pko vardı adetlerim oldukça düzensizdi hamile kalmak istiyordum ama kendiliğinden olmuyodu doktor ilk kilo vereceksin dedi hemen spor salonuna yazıldım 2 ay deliler gibi spor yaptım ve tabi 2 ay boyunca klomen kullandım o ay adetim gene gecikti ben umutsuz bi şekilde gene doktorun yolunu tuttum sil baştan bidaha diyerek söylene söylene gittim dr kan tahlili istedi sonucu aldım götürdüm bide demez mi 4 haftalık hamilesin diye o an dünyalar benim oldu öylece kalakaldım yürüyemedim konuşamadım resmen inme inmişti ve nasip olursa 4 gün sonra kızıma kavuşuyorum...

ayyyy canım benimm yaaa ne güzel birduygu Rabbim hayırlısı ile doğum yapmanı nasip etsin sağlıcakla yavrunu kucağına alırsın inşallah darısıda bizlere tabii :hıms:

mrb,bende geçen ay dr gittim (4 aydır bebek olmayınca ),prolaktin hormonum 47 lerde çıktı.dr dostinex isimli ilacı verdi 1 ay sonra kontrole gidicem.ayrıca pko olduğumu söyledi oysa adet düzensizliğim yok sadece 4-5 aydır reglim koyu kahve siyah gibi geliyo ve kanın başlaması 4.günü buluyor.regl bittikten 10 gün sonrada 1-2 gün açık kahve akıntım geliyordu.sanırım bu pko dan .bakalım dr kontrolde ne diyecek.Allahım isteyen herkese sağ salim bebişini kucağına almak, bu kutsal duyguyu yaşamak nasip etsin.buraya yorumlarını yazan kadınlarımıza çok teşekkür ederim iyi ki varsınız bana moral veriyorsunuz

mrb,bende geçen ay dr gittim (4 aydır bebek olmayınca ),prolaktin hormonum 47 lerde çıktı.dr dostinex isimli ilacı verdi 1 ay sonra kontrole gidicem.ayrıca pko olduğumu söyledi oysa adet düzensizliğim yok sadece 4-5 aydır reglim koyu kahve siyah gibi geliyo ve kanın başlaması 4.günü buluyor.regl bittikten 10 gün sonrada 1-2 gün açık kahve akıntım geliyordu.sanırım bu pko dan .bakalım dr kontrolde ne diyecek.Allahım isteyen herkese sağ salim bebişini kucağına almak, bu kutsal duyguyu yaşamak nasip etsin.buraya yorumlarını yazan kadınlarımıza çok teşekkür ederim iyi ki varsınız bana moral veriyorsunuz
inşallah Rabbim bizlere de kısmet eder. sanırım çok stres yapıyoruz ya :(

Geri