gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Plastik ve Cam Atıklardan Para Kazanacağız!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

plastik atık cam atık kağıt atık

Sevgili melekler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yeni uygulamasıyla artık plastik, kağıt ve cam atıklarından vatandaş para kazanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevre kirliliğinin önlenmesi için bir dizi karar aldıklarını söyledi. Bayraktar, pil, kağıt, plastik ve şişelerin geri dönüşümünü sağlamak için teşvik getirdiklerini, bu yönde hazırlanan projede yerli ve yabancı şirketler ile birlikte çalışacaklarını kaydetti.

Nüfusun yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere geri dönüşüm kumbaraları kurulacağını ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Önce AVM'lere bu kumbaralardan kurulacak. Vatandaş bu malzemeleri geri atarsa şişe başına para alacak. 25, 50 kuruş ile 1 lira arasında geri ödeme yapılacak. Böylece vatandaşların çöpleri ayırmasını teşvik edeceğiz. Bunu daha sonra Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Bunu yaygınlaştırabilirsek ekonomiye kazancı çok fazla."

2. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    anaaa paramı verıyolarmış :D:D ben hep ayırıyodum burda bı komşunun eşi ondan geçınıyolar ona verıyom.bırıktırdıklerımı tutaydım zengın olurdum hahaha şaka bi yana güzel iş bızım burda beledıye geri dönüşüm poşeti yapmış halka dağııtıyo her çarşamba dolanları alıyo ama ben o komşu ondan geçındığınden ona vermeyi tercıh edıyom beledıye her şekıl kalkınır nasılsa hahaha

Plastik ve Cam Atıklardan Para Kazanacağız! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. El Cerrahisi ve Plastik Cerrahi

El Cerrahisi ve Plastik Cerrahi

El yaralanmaları, dejeneratif hastalıklar ve doğumsal eksikliklerin tedavisinde son yıllarda belirgin bir ilerleme görülmüştür. Bu ilerlemenin sağlanmasında plastik cerrahlar önemli rol oynamışlardır ki onların ana ilgisi hem fonksiyon hem de görüntüyü düzeltmektir.Bu yazı size sık görülen el problemlerinin neler olduğunu, plastik cerrahların bu problemleri düzeltmek için neler yaptıklarını ve...
  2. estetik ameliyat ve plastik cerrahi

estetik ameliyat ve plastik cerrahi

Bilim ve sanatın mükemmellik arayışında buluşma noktası olan estetik cerrahi, kusurların giderilmesinde mucizeler yaratıyor. İstatistiklere göre her yıl milyonlarca kişi, güzelleşmek için estetik ameliyat oluyor. Bunlardan bir kısmı büyük, bir kısmı daha küçük değişiklikler talep ediyor. Uzun süre sadece kadınlara hitap ettiği düşünülen estetik cerrahi, olumlu sonuçları ve avantajlarıyla...
  3. Atıkı ve bere takımı modeli(Açıklamalı)

Atıkı ve bere takımı modeli(Açıklamalı)

bere modelleri açıklamalı bere yapımı açıklamalı modelleri örnekleri yapımı Turkuvaz renket çok hoş soğuklarda sizi hem koruyacak hemde şıklık katacak atkı ve bere takımı modelini ayrıca açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum Yapılışı: Atkı: Kahverengi iple 5 zincir çekip kapatın. 1 sık iğne, 2 trabzan, I sık iğne işlemini 4 defa tekrar ederek 4 yaprak yapın. 2 zincir çekip çiçeğin...
  4. Plastik ve Naylon Poşetin Zararları

Plastik ve Naylon Poşetin Zararları

Plastik poşetler ve naylonlar doğaya inanılmaz zarar vermektedir arkadaşlarım. Ve geri döşünümü çok zor olduğundan dolayı pekte kullanılması tavsiye edilmez. İşte karşınızda plastik poşet ve naylonların zararları maddeler halinde. Naylon poşetler petrol türevi olan polietilenden üretilir. Ücretsiz ve kullanışlı olduğu için çok tüketilir ve çöplerle beraber doğaya atılır. Ortalama 15 dakika...
  5. Cam ve Plastik Eşyaların Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

Cam ve Plastik Eşyaların Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

camlardaki etiketler nasıl çıkar, cam şişelerdeki etiketler nasıl çıkarılır, camdaki etiket nasıl çıkar Sevgili melekler, dışardan satın aldığımız cam ve plastik ambalajların bazıları çok hoşumuza gidebilir. İçlerini tükettikten sonra kullanışlı olması sebebiyle atmak istemediğimizde bizi zorlayan üzerindeki etiket kalıntılarıdır. Yıkadığımız halde geçmeyen bu etiket kalıntılarını...

Sayfayı Paylaş