gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Poca (acma tadinda)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Hamur isleri, Poca, Poca tarifi, Poca tarifleri, Acma, Acma tarifi, Poca Tarifi resimli
    Selam.. Gecen Kermes icin bunlarida yapmistim.. Hepsi Allaha sükür cok cabuk satildi - ee Tarifi paylasmasakda olmaz degilmi? :) Maalesefki, Internette verilen tariflerin geneli dogru degil Malzeme eksIkmis.. Ben tarifi biraz degistirdim, ve ayni yaptigim sekilde veriyorum sizlere. Insaallah begenirsiniz :)

Malzeme:
    1 Su bardaki sivi yag
    2 Su bardaki Süt - ama ILIK olmasi lazim, yoksa kabarmaz.. Ben bir bardaki bizim mikrodalgada bir 15 saniye ceviriyorum.. :)
    3/4 Su bardaki Seker
    2 tatli kasiki Tuz
    1 küp yas maya (bunu 1 Su bardaki ILIK su ile eritin)
    7 Su bardaki Un
    2 yumurta beyazi (sarilarida üstüne sürülmek icin)
    Arzuya göre: 1 tatli kasigi mahlep (ama ben hic eklemiyorum :D:D)

Icine koymak icin:
    150 gr. Tereyag (oda sicakliginda)

Üzerine:
    Hashas, veyahut Susam yada herhangi süslencek bisey:)

Hazirlanisi:
    Hamurun kabarmasini bekliyeceksiniz.. Böyle isler aceleye gelmez, onun icin sabirla en az 2 saati bekleyin :) Zaten Hamurun sistigini görünce anlarsiniz kabardigini..

Sonra hamuru yogurun ve yumurtadan büyük parcalara ayirin. Ayirdiginiz her parcanin icine bir cay kasigi Tereyagi koyup, güzelcene kapatin. (Niye tereyag? cünkü daha lezzetli bir Tat veriyor - eger evde Tereyag yoksa, Margarinde kullanabilirsiniz).

Elinizle uzatip acma sekli verin ve yaglanmis bir tepside tekrar mayalandirin. Bu olayda yaklasik 15-20 dk. falan sürüyor. Böyle olunca, yaptiginiz Pocalar, harbiden Acma tadinda oluyor :)

Firina atmadan önce üstüne yumurta sarisini sürün ve toz hashasi serpin.

180 derecede böyle havalandirmali & alti "normal" olan ayarda (ki kusura bakmayin tam adini bilmiyorum :D:D) pismesini saglayin.. Sonra.. Afiyetle yiyin :)

Vee.. Iste sonuc:

2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ellerine sağlık canaycığım :D

cns_01 bunu beğendi.
Poca (acma tadinda) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kahvenin Tadı

Kahvenin Tadı

KAHVE Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir... Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtiğin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine yüreğinin acısı karışır. Bir pazar öğle sonrası annenin “hadi bir kahve yap da içelim” dediği kahve huzurludur... Köpükler annenin göz bebeklerine yansır... Dudağının...
  2. Sonbahar Tadı

Sonbahar Tadı

Sonbahar Tadı Yağmurun soğuk zeminle buluştuğu şu ses.. İnsanlardan gelen uğultu ve ardından gök gürültüsü.. Bulutların oyunudur mevsiminde.. Sonbahar bu ya ; Ayrılık mevsimi der herkes.. İnsanın içindeki kasveti uyandırdığı için belki belkide kimilerinin ilkleri bu mevsimle sonladığı için.. Aynı İlk/bahar gibi.. Aslı öyle değildir tabi.. Sonbahar öyle bir mevsimdir ki kasvetli olsada...
  3. Telefon Acma Sekilleri

Telefon Acma Sekilleri

telefon şekilleri telefon sekilleri açma açma oyunları Her yiğidin bir telefon açma şekli vardır hahaha *"-buyrun nasıl yardımcı olabilirim?" "-buyrun burası bilmemkimin muaynanesi" "-ne var ?" * munasebetsiz saatlerde arayan kifayetsiz ki$ilere verilen cevap genelde nea?! yada evet?! $eklindedir. * kendi adini soyleyerek acanlar * -hı? -ha? -ne? cep...

Sayfayı Paylaş