gebe
  1. civcivv_92

civcivv_92 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Polikistik over hastası mıyım?

Konu, 'Sağlık Soru Cevap' kısmında civcivv_92 tarafından paylaşıldı.

Merhaba size kısa bir sorum olacak adet düzensizliği ve kötü kokulu akıntı şikayetiyle doktora gittim benden ultrason ve kan tahlili istedi ultrasonu bugün çektirdim Sonuc: bilateral polikistik overlar yazıyo verdikleri kağıtta..kan tahlilini henüz yaptırmadım adetin 3.günü yapılıcakmıs iki sonucu bırlıkte göstericem doktora bu sonuc şu an için durumumla ilgili ne anlam ifade ediyor aydınlatırsanız benı sevınırım..

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ; Çok kısa bir şekilde özetlenecek olursa PKO, yumurtalıklarda çeşitli nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur.Gebe kalmada sıkıntı yaratabiliyor.Doktor kontrollerinizi aksatmayın Sevgiler

Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    adet düzensizliği kıllanma kilo artışı sivilcelenme vs surmalr pco lularda görülür pco over var büyük ihitmalle çünki ben de pco hastasıyımama akıntının pco ile bi alaksı yok sanırm

BEYZA21 bunu beğendi.
Polikistik over hastası mıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır slm anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde: estradiol: 16 FSH: 7,11 LH: 18,82 prolaktin: 14,60 bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili...
  2. polikistik over hastası olupta aşılama yaptıran varmı?

polikistik over hastası olupta aşılama yaptıran varmı?

mrb arkadaslar ben 6 yıldır pkoluyum ve 6 aydır evlıyım ılaclarla yumurtlama oldu ve dun asılama ıslemı gerceklestı bu sekılde gebelık elde eden arkadaslar varsa lutfen cvplayın
  3. polikistik over olup hamile kalan var mı ?

polikistik over olup hamile kalan var mı ?

polikistik over yupisyupisslm kızlar bende yeni aranıza katıldım aranızda polikistik olup gebe kalan varmıı lütfen cevap yazarmısınızzz
  4. polikistik over

polikistik over

arkadaslar aranızda polikistik over olup hamile kalan varmı
  5. Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu (POS), üreme çağındaki kadınların % 5- 10’unu etkileyen bir endokrin hastalığıdır. Adet kanaması rahatsızlıklarıyla ilişkisi nedeniyle 1935’te ilk olarak fark edilmiştir. Polikistik over sendromu yumurtalıktaki yüksek miktarda androjenlerle (testosteron gibi erkeklik hormonları) kendini gösterir ve insülin direnciyle bağlantılıdır. Genellikle küçük kistler...

Sayfayı Paylaş