gebe
  1. naenia

naenia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında naenia tarafından paylaşıldı.

pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır slm anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde:
    estradiol: 16
    FSH: 7,11
    LH: 18,82
    prolaktin: 14,60
    bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili net şeyler söylemedi. bu değerlerin normal bir insanda nasıl olması gerektiğini bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen.
    bu arada doktorum klomen verdi günde 2 tane kullandım. bittikten iki gün sonra doktora gittim yumurtlama var fakat yumurtan çok küçük dedi. küçük de olsa yumurtlamayı olumlu bi gelişme olarak kabul edebilir miyim acaba?? ayın 31 inde de progestron testi yapılacak sanırım o zaman daha net öğrenicem yumurtanın durumunu.
    bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sammy_haa

Sammy_haa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım bende pko hastasıydımm ama yumurtlamam vardı ilk üç ay hiç yumurtlayamadım ama sonradan yumurtam oluşuyor ve çatlıyordu önemli olan yumurtanın olması ve çatlaması ben klomen felan kullanmadım sadece insülin direncim düşsün diye glukofaj ve folik asit aldım hiç bişide yapmadan hamile kaldım

3. naenia

naenia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman sen şanslı olanlardanmışsın. umarım bende senin gibiyimdir:) 1 ay oldu pko olduğumu öğreneli ve tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiorum. 29 yaşındayım ve bebek için geç kalmak istemiyorum:(

4. Sammy_haa

Sammy_haa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bak bi arkadaş daha vardı onada anlatmıştım durumu

alıntı yapıyorum kendi yazımdan

evet canım senin için yazmıştım zaten şimdi baştan anlaşalım pko bi hastalık değil eğer yumurtluyosan ve yumurtan çatlıyosa bu bi hastalık değildir çünküüü kadınların yüzde doksanı zaten pko hastası o yüzden bunu bi hastalık olarak görmicez sana tavsiyem sende böle düşün sil at kafandan çünkü kafaya taktıkça ruhsal bi çıkmazın içine girdiğini anlıycaksın bunun sonu psikolojik tedaviye kadar gider ben artık o raddeye gelmiştim eşim bi yandan hadi doktora git görümcelerim bi yandan doktora git tırlatmak üzereydim bi gün bi dellenmişim yeter be dedim hiç bi yere gitmiyorum ne olucaksa olsun be dedim hatta eşimle bu yüzden kavga ettik gitmicem diye neyse ben o ay doktora felan gitmedim ama eşimin arsızlığından yani çocuk istediğimizden felan değil gün aşırı ilişkiye girdik oda denk gelmiş işte bi gün alışverişten dönüyodum adet tarihim 1 gün geçmişti bi test aldım yaptım pozitif çıktı şaka gibi dimi

5. naenia

naenia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım senin adına çok sevindim bunu bu şekilde atlatabilmiş olman çok güzel. fakat bende regl düzensizliği var 3-5 ayda bir regl oluyorum. bazen ilaçsız olamıyorum bile. doktor da söyledi yumurtlama problemim varmış. yani yumurtlamıomuşum. bu yüzden de yumurtlamamı sağlayacak klomen i verdi. yumurtlamışım fakat bunun küçük olduğunu hamileik için yeterli olup olmayacağını bilemediğini ama yine de günaşırı eşimle birlikte olmamı söyledi. bir sürü durum var önce yumurtlamak gerekior, sonra o yumurtanın 18-20mm arasında bi büyüklükte olması gerekio, sonra bu yumurtanın çatlaması gerekiyor. şu durumda ben sadece küçücük bir yumurta üretmiş oluyorum:) çok çalışmam gerek çoookkk:)
    ilgin için tşk ederim bu arada :)

6. Sammy_haa

Sammy_haa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    burdaki en önemli şey kafana takmıcaksın canım herşey oluyo zamanla eğer olmuyosa şimdi zamanı değildir yüce allahın katında hiç takma daha yolun uzun 29 yaş hiç bişi

7. Sammy_haa

Sammy_haa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada mercimek sevdalıları adlı foruma gelebişlirsin ordada böle bekleyen çok arkadaşımız var dertleşip konuşabiliyoruz bize uğurlu geldi sanada uğurlu gelir işl

8. tgcslm

tgcslm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kızlar...
    Bende pco hastasıyım. birkaç aydır bende tedavi görüorum 2-3 kez klomen kullandım yumurtalarım oluştu istenilen boyuta gelince de çatladı ama gebelik oluşmadı. Bu ay hasta olmayı bekliorum bakalım doktora gidicem tekrar, ya 1 kutu daha kullanıcam yada aşılamaya geçicez.
    Aşılama hakkında bilgisi olan varmı bu arada?

9. naenia

naenia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm tgcslm
    yumurtalarım oluştu çatladı da ama hamile kalamadım diosun, peki bunun sebebi neymiş doktorun bi açıklama yaptı mı? bir de yumurtanın oluşup çatladığını nasıl takip ediyor doktorun. benim doktorum klomeni kullandıktan 2 gün sonra baktı ve küçük bi yumurta olduğunu söyledi daha büyür mü çatlar mı bilemem dedi. senin doktorun ne zaman baktı ve söyledi bunları.

10. ilter

ilter Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    slm canım lh hormonun yüksek bu durumda gebe kalman zor ancak tedaviyle çünki bende aynı sorunları yaşıyorum bir çözebilsem..

11. ilter

ilter Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım kilo varmı sende

12. ilter

ilter Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım lh hormonun yüksek bu durumda yumurtan olmuyo olsada gelişp çatlamıyo bende şu an yumurtalık tedavisi görüyorum benimde lh hormonum yüksek

13. naenia

naenia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 165 kilom 58 sanırım normal bi kilodayım. bu arada 1,5 ay oldu hala regl olmadım. farlutal da kullandım 5 gün oldu biteli hala tık yok. sanırım ben sıkıntı yapmaya başladım artık. çookk mutsuzum bu konuda:((

14. ilter

ilter Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    slam canım senin yazdıklarında kendimi buldum neler yaşadım neler pskolojim bozuldu depresyona girmiştim artık psikolojik tedavi görcektim ailemin desteğiyle iyiyim şimdi kesinlikle kafaya takıp stres yapmamak lazım yoksa akıl hastanesini boylacek insan

15. tgcslm

tgcslm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba naenia
    doktorum ultrasondan takip ediyor yumurtalarım 18-20mm ulaşınca çatlatma iğnesini yaptırıo.
    Sonra ilişki günlerimi yazıo bana ama biz bun yöntemi 3 kez denedik olmadı.
    Bu ay aşılamaya geçtik bakalım şuanda iğne kullanıorum 1-2 haftaya kadar da aşılama yapılacak çok heyecanlıyım.

polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. polikistik over hastası olupta aşılama yaptıran varmı?

polikistik over hastası olupta aşılama yaptıran varmı?

mrb arkadaslar ben 6 yıldır pkoluyum ve 6 aydır evlıyım ılaclarla yumurtlama oldu ve dun asılama ıslemı gerceklestı bu sekılde gebelık elde eden arkadaslar varsa lutfen cvplayın
  2. polikistik over olup hamile kalan var mı ?

polikistik over olup hamile kalan var mı ?

polikistik over yupisyupisslm kızlar bende yeni aranıza katıldım aranızda polikistik olup gebe kalan varmıı lütfen cevap yazarmısınızzz
  3. polikistik overi olup hamile kalamayanlar burayaa

polikistik overi olup hamile kalamayanlar burayaa

kızlar bebek hasreti çekenler yazsın lütfen polikistik overi olup hamile kalan varmı
  4. Polikistik over hastası mıyım?

Polikistik over hastası mıyım?

Merhaba size kısa bir sorum olacak adet düzensizliği ve kötü kokulu akıntı şikayetiyle doktora gittim benden ultrason ve kan tahlili istedi ultrasonu bugün çektirdim Sonuc: bilateral polikistik overlar yazıyo verdikleri kağıtta..kan tahlilini henüz yaptırmadım adetin 3.günü yapılıcakmıs iki sonucu bırlıkte göstericem doktora bu sonuc şu an için durumumla ilgili ne anlam ifade ediyor...

Sayfayı Paylaş