gebe
  1. yakan

yakan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

polikistik over sendromu olanlar hamile kalanlar

Konu, 'Gebelik' kısmında yakan tarafından paylaşıldı.

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım 3 yıllık evliyim 2 yıldır bebek istiyoruz ama polikistik over sendromu tanısı kondu yumurta çatlamama sorunu var ilk tedavim dış gebelikle sonuçlandı malesef çok zor atlattım bilgilerinize ihtiyacı var dış gebelik geçirip sonrasında hamile kalan varmı acaba [FLASH][/FLASH]

2. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    canım selam benım yengem gecelerde aynı sorunu yasadı
    dıs gebelık gerceklestı
    doktor tedavıden sonra kokucak bırsey olmadıgını ama bırkac ay bekleyıp tekrar hamılelık calısmalarına baslaycagını soyledı
    senın doktorun ne dıyor

3. yakan

yakan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu dış gebeliği çok ağrılı bir şekilde geçirdim druma sordum 2 yada 3 ay ara vericez dedi peki bu risk dış gebelik geçirenlerde tekrar olma riski nedir dedim diğerlerine göre çok dedi aynı ağrıları çekmekten korkuyorum tedirginim canım

4. yakan

yakan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kimse yokmu bu sitede

polikistik over sendromu olanlar hamile kalanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Polikistik Over Sendromu(PKOS)

Polikistik Over Sendromu(PKOS)

Polikistik over sendromu yumurtlama olmaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan genellikle gecikmeler şeklinde adet düzensizliği, tüylenme, kilo alma, gebe kalamama veya “zor” gebe kalma ve çok çeşitli başka belirtilerle seyredebilen bir durumdur. Normalde adet döngüsünün ilk gününden itibaren olgunlaşmaya başlayan yumurta hücresini barındıran içi sıvı dolu kesecik, yani folikül, çeşitli...
  2. polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır slm anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde: estradiol: 16 FSH: 7,11 LH: 18,82 prolaktin: 14,60 bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili...
  3. polikistik over olanlar varmı

polikistik over olanlar varmı

Merhabalar arkadaşlarım bende polistik over sendhromu var. Acaba sitemizde kayıtlı olan yada misafir olan kullanıcılardan polikistik over olanlar varmı ? Bu konuda bana neler söyleyebilirsiniz. Bu durumu nereden nasıhl öğrenebilirim. teşekkür ediyorum.
  4. Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu (POS), üreme çağındaki kadınların % 5- 10’unu etkileyen bir endokrin hastalığıdır. Adet kanaması rahatsızlıklarıyla ilişkisi nedeniyle 1935’te ilk olarak fark edilmiştir. Polikistik over sendromu yumurtalıktaki yüksek miktarda androjenlerle (testosteron gibi erkeklik hormonları) kendini gösterir ve insülin direnciyle bağlantılıdır. Genellikle küçük kistler...
  5. Polikistik Over Sendromu (PKOS) Diyeti

Polikistik Over Sendromu (PKOS) Diyeti

PKOS hastaları için önerilen ana diyet düşük karbonhidratlı olandır. PKOS hastalarında sıkça görüldüğü gibi eğer vücudun insülin direnci yüksekse karbonhidratları enerjiye çevirmez bu yağ olarak biriktirir. Bu da tercih edilen bir sonuç olamaz. O yüzden mümkün olduğu kadar basit karbonhidrat tüketimini azaltamanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu da basit karbonhidrat (karb) yerine meyve...

Sayfayı Paylaş