gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Polisi vurdu vuruldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Polisi vurdu vuruldu
    [​IMG] Çeşitli suçlardan aranan zanlı, kelepçe takmak isteyen polisin silanıhı kapınca ortalık kan gölüne döndü
    ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde, cinayet, hırsızlık ve gasp suçlarının faili olarak aranan 27 yaşındaki Sezer Atıcı'nın izini bulan polis, zanlıyı çalıştığı bir ekmek fırınında köşeye sıkıştırdı. Asayiş ekiplerinin de desteğiyle etrafı sarılan fırından çıkmamakta direnen Atıcı, daha sonra teslim olacağını söyledi.
    BEYLİK SİLAHINI KAPTI
    AtIcI, kelepçe vurmak için içeri giren Ceyhan Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ahmet Güler'in beylik tabancasını aldı ve 3 el ateş ederek yaraladı. Bütün ekipler bir anda olayın şokunu yaşarken, Atıcı, Akıncılar Mahallesi, 4010 sayılı sokağa doğru kaçmaya başladı.
    SİLAHLI KOVALAMACA...
    Kaçarken polislere ateş etmeye devam eden zanlı, aynı şekilde karşılık görünce kurşunlara hedef olarak hayatını kaybetti. Boynundan ve çenesinden yaralanan polis memuru, ambulansla Ç.Ü. Balcalı Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili araştırmanın sürdürüldüğü bildirildi.
    Yener EKİNCİ

Gözaltılara protesto
    Ergenekon kapsamındaki son gözaltılar vatandaşlardan da tepki gördü. Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilciliğinin aranması, ADD Genel Merkezi'nin ve Türkiye Gençlik Birliği binasının basılmasına tepki gösterenler ellerindeki bayraklar ve Atatürk posterleriyle sokağa çıktı. Cumhuriyet Gazetesi önünde toplanan vatandaşlar, 'Ergenekon tertibi, Amerikan oyunu', 'Hükümet istifa, Tayyip Yüce Divana' sloganları attı. Bir kadın protestocunun elindeki, 'Beni de gözaltına alın elimde Atatürk posteri var' yazılı döviz dikkat çekti.

Dünyada flaş haber
    AP, Reuters, AFP gibi önde gelen haber ajansları Ergenekon gözaltılarını 'acil' koduyla dünyaya duyurdu.
    Associated Press (AP): Sabaha karşı gerçekleştirilen 'çete tutuklamaları', iktidardaki dindar Müslümanlar ve arkasına ordunun desteğini alan laikler arasında siyasi tansiyonun üst düzeye çıktığı bir dönemde gerçekleşti. Gözaltına alınanların bir çoğu, hakkında kapatma davası açılan iktidar partisi AKP'nin ateşli muhalifleri olarak biliniyor. Haziran 2007'de başlatılan soruşturmanın hedef aldığı ve hükümeti devirmek isteyen aşırı milliyetçilerin oluşturduğu iddia edilen 'Ergenekon' örgütünün cinayet listesinin başında Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk'un olduğu ileri sürülüyor.
    Reuters: Hükümete karşı bir darbe düzenlemek isteyen, karanlık aşırı milliyetçi ve laiklerden oluşan örgüt Ergenekon'a karşı açılan soruşturma kapsamında gerçekleştirilen gözaltılar, AKP hakkında açılan kapatma davasının ilk oturumunun görülmesine sadece saatler kala gerçekleşti.
    ZAMANLAMA!
    Fransız Haber Ajansı (AFP): Türk polisi, 'hükümete karşı karanlık bir örgüte' karşı yürütülen soruşturma kapsamında 24 kişiyi tutukladı. AKP'nin kapatma davasının ilk oturumundan bir kaç saat öncesine gelen tutuklamaların, siyasi cinayetler tasarlayan aşırı milliyetçi bir örgüt aleyhine sürdürülen bir soruşturmanın parçası olduğu kaydedildi.

24 saat görüş yasağı
    ERGENEKON operasyonlarının son halkasında gözaltına alınan çoğu tanınmış 21 kişi için, avukatları ve yakınlarına 24 saat görüş yasağı kondu. Bu kararı, gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi ile görüşmek isteyen avukatları Deniz Ketenci ile Volga Gökçe açıkladı. Avukat Ketenci, emniyetten ayrılırken, '24 saat kısıtlama kararı alınmış. Kimseyi görüştürmeyecekler. Gözaltına alınma saatinden 24 saat geçtikten sonra görüşme imkanımız olacak. Bunun dışında başka bir bilgimiz yok' diye konuştu.

AKP'liler:Yargıya saygılı olalım!
    AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Ergenekon soruşturması kapsamındaki son gözaltıları, ''Yargı kararlarına herkesin saygı göstermesi gerekir'' diye değerlendirdi. Fırat, 'Başsavcının haberi yokmuş' diyen gazeteciye, 'Öyle şey olur mu? Talimat vardır. Polis kendi başına yapmaz' diye karşılık verdi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, Gizli takibat yürüyor. Olağandışı bir olay, olağan olduğunu söyleyemem. Şuanda durum net değil. Net olmadığı için de bir değerlendirme yapamam' dedi. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ise, 'Ben yargıçlara güveniyorum. Yargının bağımsızlığı olduğuna güveniyorum' dedi.
    güneş.com

Polisi vurdu vuruldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 7 yaşındaki kız tabancayla polis vurdu

7 yaşındaki kız tabancayla polis vurdu

BURSA�da mahalle kavgasına müdahale eden ekipteki polis memurlarından biri, henüz 7 yaşında olmasına rağmen poliste hırsızlıktan suç kaydı olan kız çocuğu N.A. tarafından tabancayla bacağından vuruldu. Polis tedaviye alınırken, N.A. aranıyor. Bugün öğle saatlerinde Osmangazi İlçesi Elmasbahçeler Mahalmesi'nde silahlı iki grubun kavga ettiği ihbarını alan polis ekibi olay yerine gitti....
  2. Zekasına vuruldum

Zekasına vuruldum

Bayramın ikinci günü Kıbrıs Artemis Otel’de sahneye çıkan Ebru Gündeş, "Popstar Alaturka"nın yapımcı ve sunucusu Osmantan Erkır’la ilişkisi hakkında ilk kez konuştu. Gündeş, "Osmantan Bey’le ilişkimizin başlamasındaki en büyük etken kendisinin akıllı ve pratik zekalı olmasıydı. Bu da beni kandırmasına yetti" dedi.
  3. Polis

Polis

Azrail Aleyhisselama ya da şiddet ve kedere; Polis olduğunu görmek, devlet yönetiminin sorumluluğunu üstlenmeye delalet eder.Rüyada polis rakiplerinizi mağlup edeceğinizin işaretidir. Polis tarafından tutuklanmak, etrafınızda tehlike olduğuna yorumlanır. Rüyada polis rakiplerinizi mağlup edeceğinizin işaretidir. Polis tarafından tutuklanmak, etrafınızda tehlike olduğuna yorumlanır. Polis sizi...
  4. Polis diye çocuk vurdu

Polis diye çocuk vurdu

Polis peşine takıldı. Yakalanacağını anlayınca bir çocuğu silahla yakaladı. Diyarbakır'da, çeşitli suçlardan aranan bir kişi, devriye görevi yapan güvenlik güçleri tarafından yakalanacağı anlayınca bir çocuğu silahla yaraladı. Polisin hastaneye kaldırdığı R. adındaki kız çocuğu, ateş edenin eski komşuları R.B. olduğunu belirtmesi üzerine kaçan şahıs yakalandı. Alınan...
  5. Sırtımdan vuruldum

Sırtımdan vuruldum

sayın avukatım.ben 12 yıllık evliyim.eşimle anlaşmalı boşanmaya karar verdik daha doğrusu istedi kabul ettim.davamızı açtık.fakat daha ilk mahkeme günümüz bile belli olamadaneşim 17 yaşında bi kızla cinsel münasebette bulunup kızı kaçırmış. kendisi 36 yaşında .kızında rızası var ama reşit değilmiş.şimdi benim bu durumda eşimden maddi manevi tazminat isteme hakkım varmı .beniim hiç bi gelirim...

Sayfayı Paylaş