gebe
  1. sevincbilge34

sevincbilge34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    1

Polistik Over hastasıyım soğan kürü kullananlara selam olsun

Konu, 'Bebek Bekleyen Anneler Forumu' kısmında sevincbilge34 tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar Merhaba, Aranıza yeni katıldım:p Polikistim over hstasıyım. Yalaşık 2 aydır bebek düşünüyoruz. Lakin kistten dolayı tedirginim. Sorum şu: soğan kürü kullanırken hamile kalınsa düşük vs. olur mu?? kullandığı ilk ay hamile kalan var mı ?
    soğan kürü kullanırken korunmayı bırakmanın sakıncası olur mu riskli mi ??
    Yanıtlar bekliyorum :cheer2:

SadmiN bunu beğendi.
  2. BEYZA21

BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.834
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba üyeliğiniz hayırlı olsun..Kist türüne göre gebe kalmayı engelleyebilir..(soğan kürü kullanırken hamile kalınsa düşük vs. olur mu?) Bu soruya açıkçası mesuliyet alıp bir şey olmaz diyemeyiz.Tedbirli olmakta fayda var.Gebe olmadığınızdan emin olduktan sonra küre başlayın,sevgiler..

SadmiN bunu beğendi.
  3. sevincbilge34

sevincbilge34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    doğru söylüyorsunuz nolur nolmaz tebdir almakta fayda var sanırım:(

SadmiN bunu beğendi.
  4. Rosalina

Rosalina Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar merhaba yeni üye oldum, adetim 2 gün gecikti doktora gittim sağ yumurtalıkta 55x24mm folikül kistim olduğunu söyledi doktor. Doktor doğum kontrol hapı olarak Primolut verdi ayın 18 inde onu kullanmaya başlayacağım. bitiminde adetin gelecek dedi. adetinin 4. yada 5. günü kontrole geliceksin dedi.Bu arada soğan kürünün iyi geldiğini kisti yok ettiğini duydum. Şimdi başlarsam soğan kürüne daha erken adetim gelebilirmi hemen etkisini gösterirmi. soğan kürü kullanan arkadaşlar kesin çözüm alabiliyormu küçülmesi için

SadmiN bunu beğendi.
  5. BEYZA21

BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.834
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,
    Üyeliğiniz hayırlı olsun.Yumurtalık kisti için öncelikle hekiminizin uygulayacağı tedaviyi olun.Daha sonra , alacağınız sonuca göre soğan kürünü uygulayın. Soğan kürü en az 15 boyunca düzenli olarak yapılmalı.(kür duruma göre tekrarlanabilir) Herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir .Olumlu sonuç alan da var, olumsuz sonuç alan da. Sağlıklı günler diliyorum..

6. Rosalina

Rosalina Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    yumurtalıkta multioküle kistinin türkçe karşılığını bilen varmı

SadmiN bunu beğendi.
  7. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.012
    Ödül Puanları:
    113
    Tıbbi olarak çokodacıklı anlamını taşıyor. Yani bir tane ama göz göz gibi de anlayabilirsiniz. Tabi kaç tane doktorunuz daha iyi bilecektir :) Sevgiler

8. Sevimli cadı

Sevimli cadı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Vereceğim yanıttan hiç bir şey anlamayabilirsin. Çünkü ne sen nede ben doktor değiliz. Demem oki bu kadar ayrıntıya takılmayın.(Multioküle kistin çok odacıklı düzensiz yapıya sahip olması ) Genelde folekül kistlerinde ovülasyon olurken içlerinde kanama olur ve çap artar .
    Çevreleyen teka ve lutein hücrelerinde meydana gelen değişiklikler sonucu korpus luteum kistleri ortaya çıkar. Bu kistler tipik olarak içerdikleri yağ birikimine bağlı olarak sarı renktedir. Aynı zamanda hormonal değişikliklerle beraber adet gecikmesi olacağından ektopik gebelikle de karıştırılabilirler; ancak bhCG testi ile kolaylıkla ayırdedilebilirler. Adet gecikmesi, adneksiyal kitle (persiste korpus luteum) ve ağrı triadına Halban sendromu denir

Polistik Over hastasıyım soğan kürü kullananlara selam olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır slm anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde: estradiol: 16 FSH: 7,11 LH: 18,82 prolaktin: 14,60 bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili...
  2. Hamile Kalmak ve Çikolata Kisti için Soğan Kürü Kullananlar Buraya

Hamile Kalmak ve Çikolata Kisti için Soğan Kürü Kullananlar Buraya

Doktor İbrahim Saraçoğlu'nun proğramlarında çok sıkça bahsettiği SOĞAN KÜRÜ uygulamasını artık bilmeyen yok diye düşünüyorum. Bu uygulamayı kullanan ve sonuç almış sonuçlarını bizlerle paylaşacak tüm Meleklere ve hamiş annelere, anne adaylarına artık düşüncelerini ve görüşlerini yazabilecekleri bir başlık oluşturduk. Bu başlık altından düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı, soğan kürünü nasıl...
  3. Soğan suyu zayıflatır mı ?

Soğan suyu zayıflatır mı ?

soğan suyu ile zayıflayanlar,soğan suyu kilo verdiriyormu,soğan suyu zayıflatmak için nasıl kullanılır, Soğan suyu zayıflatır mı sorusunun cevabına geçmeden önce şunu söylemeliyim, hiçbir bitki veya besinin tek başına zayıflatma özelliği yoktur. Bazı bitkiler veya besinler metabolizmanızı bir miktar hızlandırarak, tokluk sürenizi uzatarak veya egzersiz için enerjinizi bir parça artırarak...
  4. soğan kürü kullananlar

soğan kürü kullananlar

Slm kızlar iki gün önce soğan kürüne başladım. Iltihabim, folikul kistim ve yaram var rahim ağzında. Ayrıca bebek istiyorum soğan kürü kullananlar varsa lütfen yazın gerçekten ise yarıyor mu...
  5. Adet dönemin de soğan kürü içilir mi?

Adet dönemin de soğan kürü içilir mi?

İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye etmiş olduğu soğan kürü, aslın da birçok kadın hastalıklarının yanısıra hamile kalmayı da kolaylaştıran bir doğal tedavi yöntemi... Soğan kürü kullanıp da hamile kalanlar olduğu kadar bu kür sayesin de birçok kişi de kadın hastalıkları karşısın da başa çıkabiliyor. Soğan kürü ile hamile kalan var mı ve soğan kürü hakkın da detaylı bilgilere buradan...

Sayfayı Paylaş