gebe
  1. RaMaLi

RaMaLi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Polonya'da hadım cezası yürürlüğe girdi...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında RaMaLi tarafından paylaşıldı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Polonya parlamentosundan geçen yasa, 15 yaşın altındaki çocuklara ya da yakın akrabalarına tecavüz eden erkeklerin kimyasal ilaçla hadım edilmesini zorunlu kılıyor. Yasanın yürürlüğe girmesiyle Polonya, Avrupa'da pedofiliye karşı en sert yasayı çıkaran ülke olmuş oldu. Hadım etme uygulaması birçok Avrupa ülkesinde "gönüllülük" şartıyla uygulanıyor.

Polonya Başbakanı Donald Tusk, söz konusu sert önlemleri geçtiğimiz sene içinde kamuoyunda iyi tanınan kişileri de kapsayan çok sayıda pedofili vakasının görülmesinin ardından önermişti.

Yasaya göre, mahkumlara, mahkemenin psikoterapik tedavinin sonuç vermeyeceğine karar vermesi halinde, zorunlu olarak ilaç verilecek. Bu sayede cinsel dürtüleri azaltılacak mahkumlar ancak bu şartla tahliye edilecek.

Polonya'da yürürlüğe giren bu yasanın Avrupa'daki diğer hükümetlerin de bu konudaki tutumunu etkileyebileceği belirtiliyor.

TÜRKİYE'DE DE TARTIŞILDI

Türkiye’de de Siirt’teki tecavüz olaylarının ardından, AK Partili kadın milletvekilleri, pedofilleri kimyasal yollarla hadım etmeyi teklif etmişti.

Ak Parti’nin iki kadın milletvekili Aşkın Asan ile Alev Dedegil tarafından hazırlanan raporda, pedofili hastalarının kimyasal yollardan hadım edilmesi, malvarlığının yüzde 20’sine el konulması gibi yaptırımlar önerildi.

Asan ve Dedegil, "Çocuklara Yönelik Cinsel Suçlar İle Etkin Mücadele" isimli raporu, TBMM Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu’na sunmuştu.

Polonya'da hadım cezası yürürlüğe girdi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hadı bakalım..

Hadı bakalım..

Elınızde sadece bir kibrit var ıcınde gaz lambası,bir gaz sobası ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bır odaya gırdınız...ılk once hangısını yakarsınız??
  2. KDV indirimi yürürlüğe girdi

KDV indirimi yürürlüğe girdi

KDV'nin yüzde 18'den, yüzde 8'e indirilmesine dair karar bugün yürürlüğe girdi. Bazı sektörlerdeki mallara uygulanacak KDV'nin yüzde 18'den, yüzde 8'e indirilmesine dair Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu kararıyla, inşaat, mobilya ve bilgisayar gibi ürünlerden alınan KDV, belirli süreyle yüzde 18'den, yüzde 8 oranına...
  3. Yüzde 10 ucuzluk yürürlüğe girdi

Yüzde 10 ucuzluk yürürlüğe girdi

Hükümetin açıkladığı 5. pakette mobilya ve bilişim sektöründe KDV oranlarını yüzde 8'e düşüren karar, yürürlüge girdi. Fiyatlar en az yüzde 10 gerileyecek Bazı sektörlerdeki mallara uygulanacak KDV'nin yüzde 18'den, yüzde 8'e indirilmesine dair Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete' yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu kararıyla, inşaat, mobilya ve bilgisayar gibi ürünlerden...
  4. Hadım etmek

Hadım etmek

hadım etmek, ne demek, Bir söz vardır, bilmem sizde duydunuz mu "ben hadımım diyorum, sen kaç çocuğun var diyorsun" diye bir söz. Bu sözü "yapamam, olmaz, imkansız" gibi durumlarda söylüyorlar. Ben her bu sözü duyduğumda hadım kelimesinin kısırlık anlamına geldiğini düşünürüm. Zira şimdi hadım kelimesinin tam anlamını öğrenmenin zamanı geldi Melek'ler:D:D Sizde merak...
  5. Sezaryen Uygulanmasıyla İlgili Kanun Kabul Edildi ve Yürürlüğe Girdi

Sezaryen Uygulanmasıyla İlgili Kanun Kabul Edildi ve Yürürlüğe Girdi

sezaryen yasası sezaryen yasağı Sevgili melekler, günümüzde sezaryen doğum olması gerektiğinden fazla uygulanması sebebiyle devlet bu işe el koydu. Yapılan çalışmalar sonucunda da sezaryen yasası resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. İşte haberin detayları..:) Tıbbi zorunluluk bulunması halinde doğumun sezaryenle yapılmasını düzenleyen, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların...

Sayfayı Paylaş