gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Polonya'nın Dini İnancı

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Polonyanın Dini İnancı Nedir Polonya Dini

Bir misafirimizin sorusu üzerine açtığıomız bu konuda Polonya'da yaşayan halkı hakkında sizleri bilgilendiriyoruz :)

Polonya Avrupa'nın en dindar ülkesidir. Katolik olduğunu söyleyenler %90'a, düzenli olarak kiliseye gittiğini beyan edenler %80'e ulaşmaktadır. Dini inancı olanlar arasından 4 grup saptanabilir niteliktedir.

Polonya Meclisi (Sejm) başkan kürsüsünün arkasında Haç vardır. Anayasa'da ilgili her bölümde Katolikliğe atıf vardır. Bugün Polonya'da hiçbir kişi ya da resmi veya özel kurumun, Katolikliği açıkça reddetmesi ya da eleştirmesinin düşünülmesi imkânsızdır.

Polonya'da 5.000 kadar Müslüman Tatar yaşamaktadır. 1989 yılından itibaren, yeni Müslüman göçmenler ülkeye yerleşmiştir.

Polonya'nın Dini İnancı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. reenkarnasyon inancı

reenkarnasyon inancı

Ölüm hakkında çeşitli kesimlerde yaygın olan batıl inançlardan birisi de "reenkarnasyon"dur. Öldükten sonra çeşitli kereler farklı yer ve zamanlarda ve farklı kimliklerle dirilerek yeniden dünyaya gelme şeklinde açıklanan reenkarnasyon, gerek iman etmeyenler gerekse çeşitli batıl inanışların mensupları arasında, son zamanlarda ilgi gören sapkın bir akım haline gelmiştir. Teknik...
  2. Polonya'nın Gezilecek Yerleri

Polonya'nın Gezilecek Yerleri

Polonyanın Güzel Yerleri Polonyanın Gezilecek Güzel Yerleri Sevgili melekler, bu yazımızda seyyah ruhlu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Polonya'nın gezilip görülebilecek en güzel mekanlarıyla ilgili bilgiler veriyoruz sizlere :) Kazimierz Dolny:Vistül Nehri'nin kenarında yer alan ve 14. yüzyılda Kral Kazimierz'in kurduğu bu şirin köy ilginç mimarisi, müzeleri ve doğası ile pek...
  3. Polonya'nın Nüfusu Kaçtır

Polonya'nın Nüfusu Kaçtır

Polonya'nın Nüfusu Kaçtır arkadaşlar biliyorsanız lütfen bana da yazın.
  4. Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın

Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın

Merhaba arkadaşlar ben almanları düşünürken bişeyi çok merak ettim bu Almanların Dini İnancı Nedir hırıstiyan mı yoksa almanlar biliyorsanız Almanların Dini İnancı Nedir yazın da merakım gitsin.
  5. Şamanizm nedir?

Şamanizm nedir?

Şamanizm ilkel kavimlerde görülen, ruhlarla insanlar arasında aracılık yaptığı ve hastaları iyileştirme gücüne sahip olduğu kabul edilen Şamanlar çevresinde yoğunlaşan inanç sistemidir. Ata ruhlarına ve doğa varlıklarına tapınmaya dayanan eski bir Asya dinidir. On üçüncü yüzyılda Avrupalı gezginlerin Mançu-Tunguz halklarından duydukları Şaman kelimesi, daha sonra Sibirya sihirbazlarına...

Sayfayı Paylaş