gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Pon pon pasta tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

ponpon pasta, tarifi, resimleri, en yeni pasta tarifleri buradan bulabilirsiniz

Güzel bir pasta tarifi veriyorum size..

PON PON PASTA

1 bardak su
    100 gr. margarin
    1 tutam tuz ( parmak ucu ile azıcık yani )
    1 tatlı kaşığı şeker
    4 adet yumurta
    4 kaşık dolu dolu un

Yapılışı :

su.. margarin.. tuz.. şeker.. bir tencerede karıştırılır ocağa alınır kaynatılır. kaynadıktan sonra un ilave edilir ve karıştırılarak 2 dk. kavurulur ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. soğuduktan sonra yumurtalar tek tek kırılarak yoğurulur yumuşak yapışmayan bir hamur elde edilir. ( yumurtalar tek tek kırılıp yourulacak çünkü yumurtanın büyüklüğüne göre bazen 5 yumurta alabilir hamur bazen ise 3 yumurta yetebilir.) sonra yağlı tepsiye hamur torbası veya kaşık yardımı ile azar azar parçalar halinde konularak dizilir ve fırına sürülür.

NOT : burada pişirmek önemlidir çünkü içi boş parçalar elde edileceği için kabarması gerekmektedir. bu yüzden fırının kapağı kesinlikle açılmamalıdır. parçalar kabarıp hafif kızardıktan evi nefis kokular sardıktan sonra fırın kapatılır fakat tepsi çıkartılmaz fırın kapağı açılmaz içinde soğuması beklenir. soğuduktan sonra fırından alınır. )

hazırlanan içi boş hamurun içine çikolatalı veya kakaolu krema pasta şırıngası ile doldurulur üzeride krema ile süslenir.

kremayı kendi isteğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz hazır krema soslarda var veya pudingte yapabilirsiniz.

AFİYET OLSUN... :D

2. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    tsk...kolay tarif... ben unutmusum eskiden çok yapardik...daha biraz büyük ortadan kesip içini öyle doldururduk..tarifi yadim deneyecem..:D:D

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ellerine sağlık belen,malzemeleri hatırlamıyorum ama bu aynı profiterol olmuş gibi :D:D

4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ewet zaten tek farkı kreması..

Pon pon pasta tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. pon ponlu şık bir atkı modeli

pon ponlu şık bir atkı modeli

ponponlu bebek atkısı ponlu oyunlar ponponlu örgüleri çok severim ben :D:D canım sıkıldıkça ponponları bir birine vurrum :D:D Pon ponlu atki Modeli İSTENİLEN UZUNLUKTA ATKINIZI ÖRÜN VE SONRADA RESİMDEKİ GİBİ PONPONLARLA SÜSLEYİN.
  2. rihanna-pon de replay

rihanna-pon de replay

Oooo)Come Mr. DJ song pon de replay. (Oooo)Come Mr. DJ won't you turn the music up? On the gyal pon the dancefloor wantin' some more. Oooo Mr. DJ won't you turn the music up? [Verse:] It goes 1 by 1 even 2 by 2. Everybody on the floor let me show you how we do. Lets go dip it low, then you bring it up slow. Wind it up 1 time. Wind it back once more. [Pre-Hook:] Run, Run, Run, Run...
  3. Pon Pon Kapı Süsüm

Pon Pon Kapı Süsüm

ponpon kapı perdesi ponponlu kapı perdesi ponpon perde yapımı Evet hanımlar el emeğim kapı süsüm.:hey: Umarım beğenirsiniz.:nur:
  4. Pon Pon'dan Yapılabilecek Süsler

Pon Pon'dan Yapılabilecek Süsler

ponpondan süsler ponpondan neler yapılır ponponla yapılan süsler tülden ponpon yapımı tülden ponpon nasıl yapılır Evet hanımlar pon ponlardan yapılacak bilecek bir kaç örnek. Çocuklarımıza oyuncaklar,kapı süsleri vs Hepsi harika:hey: Dip Not: "pon pon nasıl yapılır" diye merak edenler BURAYA TIKLAYIN anlatımı okuyun ve ne kadar kolay olduğunu görün:)
  5. Pon Pon Yapımı

Pon Pon Yapımı

ponpon yapımı ponpon yapımı video Evet hanımlar pon pon Bir kaç şekilde yapılabiliyor. En basit şekilde yapımı sizinle paylaşıyorum. Pon ponlardan birçok şey yapabilirsiniz. Çocuklarınıza oyuncak,evinize dekorasyon,Ve şık atkı vs.. Evet hanımlar Buyrun pon pon yapımına; İşte bu kadar melekler kolay gelsin..

Sayfayı Paylaş