gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Portakal Dilimleri Üzerinde Kereviz Salatası

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

portakal dilimleri üzerinde kereviz salatası tarifi kereviz salatası nasıl yapılır zorlu bir rende işinden sonra yapmayı başardığım kereviz salatam.valla ne güç kaldı ne kuvvet ne büyük kereviz almışım öyle kendi enime boyuma bakarak minik minik alsaydım daha rahat yapardım herhalde.neyseki bundan sonra aklımda kerevizler küçümen olarak seçilcekmiş.tadına gelince hiç tadına bakmadan önce ya kereviz çiğ yenir mi dedim durdum.fakat o kadar lezzetli ve mayhoş bir tadı oldu ki evet yenirmiş :) portakalın vermiş olduğu o ekşilikte çok yakıştı görüntüsü de çok hoş oldu. 1 adet kerevizden yaptım siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz. kerevizi rendeledim üzerine sarımsaklı yoğurt ekledim birazda mayonez yarım portakal suyu üzerine süsleeye nane ve ceviz kullandım tuz çok az zeytinyağı 1 2 damla ancak.afiyet olsun...

Portakal Dilimleri Üzerinde Kereviz Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Turplu portakal salatası

Turplu portakal salatası

Büyük bir kasede turp, portakal, fıstık, taze soğan ve sumağı iyice harmanlayın. Kalan malzemeleri küçük kapaklı bir kavanozda çalkalayarak iyice karıştırın ve salata malzemelerinin üzerine gezdirin. Üzerini streçle kapatıp, buzdolabında dinlendirin. Servisten bir saat önce buzdolabından çıkarın. 66 kalori / porsiyon (6 kişilik) * 500 gr. kırmızı turp (ince doğranmış) * 3 adet büyük boy...
  2. Kereviz Salatası

Kereviz Salatası

Malzemeler : 500 gr. kereviz 300 gr. havuç 1 adet yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı hardal 1 tatlı kaşığı limon suyu 1/2 su bardağı zeytinyağ 2 yemek kaşığı yağlı yoğurt Kıyılmış yeşillik Toz şeker Karabiber Tuz Hazırlanışı : Kerevizi ve havuçları yıkayıp kabuklarını soyun. Her ikisini de rendeleyin. Yumurta sarısı, hardal, limon suyu, tuz, karabiber ve bir tutam...
  3. Cevizli kereviz salatası

Cevizli kereviz salatası

BU SALATA BİR HARİKA YEMEYE DOYMAYACAKSINIZ HELE BİRDE ÇOCUKLARINIZA KEREVİZ YEDİREMİYORSANIZ ALIN BAKIN SİZE PRATİK BİR ORDÖVR TABAĞI CEVİZLİ KEREVİZ SALATASI 2 orta boy kereviz 2 kase yoğurt 2 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak Bir avuç ceviz 1 tatlı kaşığı zeytinyağı Süslemek için maydanoz veya kerevizin yaprakları Tuz Yapılışı: Kerevizlerin kararmaması için öncelikle...
  4. Kereviz salatası nasıl yapılır?

Kereviz salatası nasıl yapılır?

Hanımlara acaba Kereviz salatası nasıl yapılır? Tarifini bilen var mı
  5. Kereviz salatası tarifi resimli

Kereviz salatası tarifi resimli

Kereviz salatası yapımı resimli Kereviz salatası yapılışı Besin değeri oldukça zengin olan ve bir o kadarda lezzetli olan kereviz salatası tarifini sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler. Malzemeler 1 adet orta boy soyulmuş ve rendelenmiş kereviz 1,5 limon suyu 4 yemek kaşığı yoğurt 4 yemek kaşığı maydanoz 2 diş sarımsak 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı nane...

Sayfayı Paylaş