gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Portakal içinde muhallebi

Konu, 'Tatlılar' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

portakal sulu muhallebi portakalı muhallebi içinde muhallebili olan tatlılar portakal kabuğunda Bu tarif görsel olarak beni çok etkiledi melişler tadını öğrenmek isteyenlere işte tarif. [​IMG]

MALZEMELER:
    -1 lt süt
    -1 su bardağı tozşeker
    -3 çorba kaşığı pirinç unu
    --3 çorba kaşığı mısır nişastası
    -4 çorba kaşığı kakao
    -1 su bardağı portakal suyu
    -1 tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi

Üzeri İçin
    Bitter çikolata

1) Süt, toz şeker, pirinç unu, mısır nişastası, kakao, ve portakal suyu karıştırılarak muhaalebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir.

2) Biraz soğuduktan sonra arzuya göre portakal çanaklarının içlerisine doldurulur. Üzerleri çikolata rendesi ile süslenir.

Portakal içinde muhallebi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. muhallebi

muhallebi

Hazırlanışı: Sütü bir tencereye boşaltın. Pirinç ununu ekleyip blenderle karıştırın. Kısık ateşte karıştırarak koyulaşana kadar pişirin. Ocaktan indirip şeker ilave edip karıştırın. Soğuyunca vakumlayarak saklayın. Bebeğiniz yiyeceği zaman ılıtın. Püf noktaları: " Şeker mutlaka ateşten indirildikten sonra eklenmelidir. Şekerin önceden eklenmesi protein değerinin azalmasına neden olur....
  2. Muhallebi

Muhallebi

Bakınız; Tatlılar.Rüyada muhallebi yemek, şansınızın açılacağına, isteklerinizin gerçekleşeceğine işaret eder. Muhallebi yapmak da zor durumdaki insanlara yardım edeceksiniz demektir. Rüyada muhallebi yemek, şansınızın açılacağına, isteklerinizin gerçekleşeceğine işaret eder. Muhallebi yapmak da zor durumdaki insanlara yardım edeceksiniz demektir
  3. Düşük kolesterol için portakal suyu

Düşük kolesterol için portakal suyu

Portakal suyu içilerek kötü kolesterol miktarı düşürülebilir.. Amerikalı bilim adamları portakal suyu içilerek kötü kolesterol miktarının yüzde 5 düşürülebileceğini belirtti. Ülkenin saygın eğitim kurumlarından Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, denekler 8 hafta boyunca portakal suyu içti. Deneklerin portakal suyu içmesinden önce kolesterol miktarını kaydeden...
  4. muhallebinin kurumaması için!

muhallebinin kurumaması için!

Ailece muhallebiyi çok seviyorsunuz. Ancak gündüz hazırlanan muhallebinin üzerinde, akşama kadar kaymak gibi bir kalıntı oluşuyor. Bu, hem görüntüyü hem de tadını bozuyor. Muhallebinin üzerindeki kaymak gibi kalıntıyı önlemek için, muhallebinin üzerini henüz sıcakken, streç filmle kaplayarak soğumaya bırakın.:)
  5. Dişleriniz İçin Portakal Yiyin...

Dişleriniz İçin Portakal Yiyin...

Diş Diş Sağlığı Diş sağlığı benim için çok önemlidir.Ya sizler için??Dişlerimiz günlük yaşamımızda öne çıkan ve bizim görüntümüzü bile etkileyen parçamızdır...Portakal da dişlerimize iyi gelen besinlerden birisymiş bakalım nasıl??Ayrıca porselen dişlere sahipseniz onun hakkında sizi buraya yönledirmek istiyorum.... Dişleriniz için portakal yiyin İçerisinde flor bulunan turunçgiller...

Sayfayı Paylaş