gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

portakal soslu kek tarifini arıyorum bulamıyorum sitenizde varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşta yedim ve bayıldım ama tarifi alamadan tayini çıktı gitti, portakal soslu kek tarifi olan varmı melekler aranızda :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeleri
    -7 çorba kaşığı tozşeker
    -7 çorba kaşığı un
    -1 çay kaşığı kabartma tozu
    -1 portakal kabuğunun rendesi ve suyu
    -3 adet yumurta

Sosu için
    -2 portakal suyu
    -1 portakal kabuğu rendesi
    -5 yemek kaşığı tozşeker

Portakal Soslu Kekin Yapılışı

Yumurtaların sarısını ve beyazını ayırın. Sarıları tozşeker ile köpük haline gelinceye kadar çırpın. Beyazları kar haline gelinceye kadar çırpıp un ve kabartma tozunu eleyin. Portakalın suyunu sıkıp kabuğunu rendeleyin. Hamura ilave edin. Yağlanmış kalıba döküp 180°C ısıtılmış fırında 20-25 dakika pişirin. Kek fırından çıkınca kalıptan çıkartın. 2 portakal suyu 1 portakal kabuğu rendesi ve şekeri kaynatıp sıcakken kekin üzerine gezdirin.

portakal soslu kek tarifini arıyorum bulamıyorum sitenizde varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolata Soslu Cevizli KEK

Çikolata Soslu Cevizli KEK

çikolata soslu kekler çikolata soslu cevizli kek cevizli cikolata kek tarifi ÇİKOLATA SOSLU CEVİZLİ KEK Malzemeler: Kek İçin: 3 yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı tarçın 1 su bardağı kırılmış ceviz 1 çay bardağı süt 2-3 yemek kaşığı yoğurt Aldığı kadar un Çikolata Sos: 1 paket Dr. Oetker Çikolata Sosu 500 ml süt (2.5 su...
  2. Soslu Fıstıklı Kek

Soslu Fıstıklı Kek

Malzemeler 1 Adet yumurta 1 Su bardağı tozşeker Yarım su bardağı süt Yarım paket kabartma tozu 1 Paket vanilya 1 Tatlı kaşığı tarçın 2 Su bardağı un 5 Adet kayısı Yarım su bardağı tuzsuz antepfıstığı 1 Çay bardağı küçük doğranmış çikolata 1 Çorba kaşığı margarin Kalıp için tozşeker 1 Paket bitter çikolata Hazırlanışı * Öncelikle yumurtayı şekerle çırpın. * Sütü ekleyin. * Çırpmaya devam...
  3. Findikli cukulata Soslu Kek

Findikli cukulata Soslu Kek

Findikli Cukulata soslu kek, Findikli kek, Findikli kek tarifi, Kek Tarifleri, Findikli kek tarifleri resimli, Findikli cukulatali Selam kizlar.. Ben gecen Kermesimiz icin bu Pastayi yapmistim. Yapilisi hem basit, hemde tadida cok güzel oluyor.. Tarifi sizlerle paylasmak istedim: Malzemeler: 1 Su bardaki Seker 1 Su bardaki Sivi yag 1 Su bardaki Süt 1,5 Su bardaki Un Yarim Su bardaki Irmik...
  4. Kış çayı tarifi varmı sitenizde ?

Kış çayı tarifi varmı sitenizde ?

Malum havalar soğudu ve aksırıklar tıksırıklar, hapşurmalar, burun tıkanıklıkları ve akmaları da başladı. Çalıştığımız için daha çabuk hasta oluyoruz. Sizden ricam bana kış çayı tarifi vermeniz. Hani şu bol vitaminli, hastalıkalra karşı koruyucu özelliği olan..
  5. soslu fıstıklı kek tarifiniz var mı forumda?

soslu fıstıklı kek tarifiniz var mı forumda?

Kızlae hamileyim ve bugün arkadaşla konuşurken soslu fıstıklı kekten bahsetti ama tarifi vermeden gitmek zorunda kaldı. Benim de aklıma düştü ne olur var mı tarifi olan bu kekin, yazın yapayım :S

Sayfayı Paylaş