gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

portakallı ekmek nasıl yapılır lütfen tarifini verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Geçen gün tvde portakallı ekmek tarifi verilirken elektrikler kesildi ve ben tarifi tam olarak alamadım. Ne olur bilen varsa bu tarifi yazsın, portakalla yapılan herşeye bayılırım, üstelik gebeyim, çok canım çekti :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    1 adet portakal
    1-2 dilim ekmek
    250 gr. margarin
    150 gr. Pudra şekeri

Yapılışı:

Portakalı yıkayıp ince bir tabaka halinde kabuğunu rendeleyin. Suyunu sıkın.

Pudra şekerini 3 yemek kaşığı portakal suyu ve portakal kabuğu rendesiyle karıştırın.

Margarini tahta kaşık yardımıyla karıştırıp portakal sulu karışıma katın.

Bir kaseye koyun, 3 saat buzdolabında bekletin. Ekmek dilimlerinin üstüne sürüp servis yapın.

portakallı ekmek nasıl yapılır lütfen tarifini verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Portakallı Muhallebi Yaplışı Resimli, Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi Hazır henüz portakallar bize veda etmemişken melekler, gelin hep birlikte mis gibi bir portakallı muhallebi pişirip, afiyetle yiyelim :) Malzemeler : 7 su bardağı süt Bir kaşık nişasta Bir kaşık pirinç 8 tane iri portakal kabuğu reçeli 1 fiske tuz 1 bardak sunç unu 250 gr. toz şeker Yapılışı: Sütü toz...
  2. Ağrısız Doğum Nasıl Olur lütfen cevap verin!

Ağrısız Doğum Nasıl Olur lütfen cevap verin!

Ağrısız Doğum Nasıl Olur lütfen bu konuda bilir kişiler varsa bana cevap versin, ben doğumdan çok tırsıyorum çok acıyormuş insanın canı:S
  3. Miraç Kandilinde İbadet Nasıl Yapılır lütfen cevap verin

Miraç Kandilinde İbadet Nasıl Yapılır lütfen cevap verin

Miraç Kandilinde İbadet Nasıl Yapılır bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda lütfen cevap versin bana. Şimdiden tşkler arkadaşlar.
  4. Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde nasıl ekmek yapılır Ev Yapımı Ekmek Pazar kahvaltı sofralarınıza lezzet katacak ya da Ramazan Ayı'nda sahur sofraları için ideal ve o mis kokusuyla enfes olacak ev yapımı ekmek yapılışı hakkında bu yazımızda bilgi ediniyoruz Melek'ler. Sizlerde evde ekmek nasıl yapılır diyenlerdenseniz buyrun evde ekmek tarifi sizlerin olsun:) Evde ekmek yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan...
  5. Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek , sabah kahvaltıların da tüketilen besin değeri yüksek bir lezettir. Bilmeyeniniz var mı bu lezzeti bilmem ama , mutlaka tatmanızı öneriyorum. Yapılışı oldukça kolay olan yumurtalı ekmek ekmeğin yumurtaya bandırılıp kızartılması ile yapılıyor. Tabi bu lezzeti çeşitlendirmek mümkün. Yumurtaya aroma katması açısından karabiber,pul biber, nane gibi baharatlar eklenebilir....

Sayfayı Paylaş