gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Portakallı irmik tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

portakallı irmik tatlısı portakalli irmik tatlisi portakallı sütlü tatlısı portakalı sütlü MALZEMELER 6 kişilik
    4 su bardağı süt
    3 çorba kaşığı tozşeker
    1 paket vanilya
    1 adet portakal kabuğu rendesi
    1 su bardağından fazla irmik
    1 çorba kaşığı kuş üzümü
    Yarım su bardağı dövülmüş badem
    2 adet yumurta
    2 adet portakal
    100 gr. bitter çikolata

HAZIRLANIŞI
    Sütü kaynatalım. Toz şeker, vanilya, portakal kabuğu rendesi ve irmiği katıp 10 dakika karıştırarak pişirelim. Ateşten alalım. İçine kuş üzümlerini ve bademleri atalım. Yumutaları da ekleyip iyice çırpalım. Muhallebi kaselerini suyla çalkalayalım. Tatlıyı kaselere dolduralım önceden oda sıcaklığında, sonra buzdolabında soğumaya bırakalım. Portakalları dilimleyelim. Servis tabaklarına dizelim. Üzerlerine tatlı kaselerini ters çevirerek çıkaralım. Bitter çikolatayı benmari usulü eritelim. Tatlıların üzerinde gezdirerek servis yapalım. Afiyet olsun.

2. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bitter çikolatayla ne kadar iyi olur bilmiyorum ama onu katmadan deneyeceğim bakalım

3. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için sağol

Portakallı irmik tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sütlü irmik tatlısı

sütlü irmik tatlısı

ırmık tatlısı sütlü irmi Kullanılacak Malzemeler 1 kg. süt 11 çorba kaşığı şeker 8 çorba kaşığı irmik Hazırlanma Şekli Süt ve şeker kaynatılır. Kaynayınca irmik ilave edilir. Koyulaşınca ocaktan alınıp, ıslatılmış kaba yayılır. Üzerine isteğe göre çilek ve (yada meysim meyvesi) jölesi konur, soğutulur donması için.
  2. Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

çikolata soslu irmik tatlısı çikolata soslu irmik cikolata tatlisi tatlısı tatalısı Malzemeler (6 kişilik) 1,5 su bardağı irmik 1,5 su bardağı toz şeker 5 su bardağı süt 1 paket vanilya 3 çorba kaşığı hindistancevizi 80 gr bitter çikolata yarım çay bardağı dövülmüş ceviz Hazırlanışı : Tencereye irmik, şeker, hindistancevizi ve vanilyayı dökerek karıştırın. Daha sonra sütü ilave ederek...
  3. Meyve Soslu İrmik Tatlısı

Meyve Soslu İrmik Tatlısı

meyve soslu irmik tatlısı meyve soslu tatlılar sulu irmik tatlısı meyveli tatlılar vişne Malzemeler: 1 kilo süt 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı irmik 2 adet limon rendesi üzeri için meyveli sos, çikolatalı sosta kullanabilirsiniz. Yapılışı: Bir tencerenin içine sütümüzü,irmiğimizi, toz şekerimizi ve limon rendemizi koyup ateşte karıştırarak pişiriyoruz. Piştikten sonra...
  4. Tuqce_nin İrmik Tatlısı

Tuqce_nin İrmik Tatlısı

irmik tatlısı tarifi, nasıl yapılır, tarifleri, yapılışı, resimi hakkında bilgi. Tarif 1 Bardak sıvı yağ 1Bardak un 1Bardak irmik 1Bardak yoğurt 1paket kabartmatozu 1Bardak toz şeker Şereti 2 bardak toz şeker 1Bardak su Not:Bardak ölçüleri su bardağıyla olsun . Afiyet Olsun...
  5. Fıstıklı İrmik Tatlısı

Fıstıklı İrmik Tatlısı

irmik tatlısı nasıl yapılır irmik tatlısı tarifi hafif tadı ile ağızlara layık irmik tatlısı. üzerinede fındık rendeledim ve kar görüntüsü gibi oldu silikon muffin kalıplarını kalıp olarak kullandım.bu muffin kalıplarıda epey işe yarıyor :) malzemeleri 1 su bardağı süt,1 su bard. şeker,1 su bard. su,1 buçuk su bard. irmik,fıstık,2 kaşık kahvaltılık yağ ( birazda sıvı yağ ekledim ) süt şeker...

Sayfayı Paylaş