gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Poşet ve örgüden çanta yapımı

Konu, 'Örgü Çanta Modelleri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

çöp poşetinden çanta çöp poşetinden çanta yapımı makrome yapımı cöp poşeti poşeti modelleri [​IMG]

Sizlere çöp poşetlerinden ördüğüm çantamı paylaşmak istiyorum. 2 milyona malolan çantanın yapılışı çok kolay.Evde çok az mavi makrome ipim vardı. Çantanın tabanını o ipten yaptım. 33 zincir çekip zincirin etrafını sıkiğneler döne döne ve köşelerinden de arttırmalar yaparak tabanı yapıyoruz. 6 sıra yaptım tabanı. Daha sonrada çöp poşetlerini 2şer parmak kalınlığında keserek ve her kestiğim parçaları birbirinin içinden geçirerek bir ip oluşturdum ve o iplede döne döne çantamı ördüm. Üst kısmında fazla arttırma yapmadım. Üst kısımlarına doğru 2 kenarlarından tam düz yukarı çıkmasın diye birkaç arttırma yaptım o kadar.Çantanın sapınıda 4 zincir çekerek uzun 2 parça örüp diktim. Üzerinede makrome ipinden çiçek yaparak diktim. Siz farklı şekilde de süsleyebilirsiniz. Deniz kabukları yapıştırabilirsiniz. Denize giderken güneş kreminizi havlunuzu rahatlıkla koyup kullanılabilecek bir çanta. Güneş kreminiz dökülse bile poşetten olduğu için rahatlıkla yıkanabilir.

2. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Poşet ve örgüden çanta yapımı
    anneminde var böyle bir çantası ben küçükken yapmıştı

3. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Poşet ve örgüden çanta yapımı

ya gerçekten pratik el beerine bayıldım harik olmuş

Poşet ve örgüden çanta yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Poşet çayı bulan cimri

Poşet çayı bulan cimri

Times Gazetesinden poşet çayın öyküsü: “Bir çok icat gibi poşet çay da kazara ortaya çıkmış. Bundan yüz yıl önce, New Yorklu kahve tüccarı Thomas Sullivan çay ticaretine girişmiş.Ama işler pek iyi olmadığından biraz tasarruf yapayım diye düşünmüş ve çayını tanıtmak için muhtemel alıcılara yolladığı eşantiyonlardan kısmaya karar vermiş. “Çayı, eski usul bol bulamaç, torbalara doldurup yollamak...
  2. Pembe örgü çanta ve yapılışı

Pembe örgü çanta ve yapılışı

örgü çanta yapılışı örgü çantalar ve yapılışları çanta modelleri ve yapılışları kulpları kulbu Eğer örgü işlerinden hoşlanıyorsanız ve bunuda çantanızla tamamlamak istiyorsanız işte tam size göre bir örgü çanta modeli...Renk te oldukça hoş kombine yaptığınız taktirde çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz:) Çantanın Yapılışı: 8-9 nolu şişle örebileceğiniz bir ip ayarlayınız (katlama...
  3. Örgü Tozluk ve Yapımı

Örgü Tozluk ve Yapımı

örgü tozluk yapılışı tozluk yapımı örgü yapımı nasıl örülür Tozluk bu yıl çok moda.Soğuk havalarda hem ısınmak hem de havalı olmak için kullanılabilir..Yapımı kolay..Daha ne olsun...:) YAPILIŞI: Yeşil iplikle 82 ilmek başlanacak. 16 sı-ra 2 düz 2 ters lastik örülecek. Koyu yeşil iplikle düz örgüye geçerken ara ara 20 ilmek kesilip 62 ilmeğe düşülecek. 6 sıra koyu yeşil, 2 sıra bej. 6 sıra...
  4. Poşet Çayı Kim Buldu

Poşet Çayı Kim Buldu

Poşet Çayı Kim Buldu Benim gibi çay sevipte çay demlemeye üşenen tembeller için mucize bir buluş olan poşet çayları acaba kim buldu kimin aklına nasıl geldi?
  5. Poşetlerden Yapılan Çanta Ve Terlik Modeli

Poşetlerden Yapılan Çanta Ve Terlik Modeli

Poşetten Yapılan Çanta Ve Terlik Poşetten Terlik Ve Çanta Yapımı Evimizdeki kullanmadığımız poşetlerin bu denli işe yarayacağı aklıma gelmezdi doğrusu...Terlik ve çanta nasıl bir poşetten oluşabilir...İşte çalışkan becerikli hanımlarımız yaparsa olur... Hatta çantayı çok beğendim...Çok hoş olmuş doğrusu...Siz neden yapamayasınız ki....İşte poşetten çanta ve terlik yapımı...Peki çamaşır...

Sayfayı Paylaş