gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Poyraz Karayel Dizisinden En Güzel Replikler

Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kanal d ekranlarının sevilen dizilerinden "Poyraz Karayel" ekran başındakilerin beğenisini kazanarak reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Poyraz ve Ayşegül aşkının yanısıra dizi de geçen kara mizah diziyi izleyenler tarafından beğeni ile takip ediliyor. Dizi de yer alan replikler ise dikkat çekiyor. Zülfikar, Ayşegül, Poyraz ve diğerlerinin dizi de söylediği sözler replik olarak dilden dile dolaşıyor. Sizler için dizinin en sevilen repliklerinden derlediğim sözleri bu yazım da paylaşıyorum. 558286ef428c3c3e3b8ebc94.jpg

Ayşegül: Babam sakın gelmesin. Kalbi var. Düşün… Onun bile kalbi var.
    Silahsız bir adamı öldürmeyecek kadar mert olduğunu duymuştum Bahri Umman.
    Şimdi buradan babamın yanına gidecem, senin polis olduğunu söyleyecem!
    Dünyaya haksızlık ediyorsun ama şu an. O kadar da kötü bir yer değil bence.
    Ben nasıl Bahri Umman oldum biliyor musun? Sevdiklerimden vazgeçerek!
    Zülfikar: Bu dünya diyorum! Akıl ve zalimlikle yönetiliyor! İsyan etmek bir halta yaramıyor! Aşık olmamız lazım! Çiğdem seninle benim kavuşmamız lazım! Kavuşursak ne olacak biliyor musun! Dünyanın bütün bankaları biz kavuşursak batacak! Hazine bonoları tahviller senetler hepsi yanıp kül olacak! Borsalar, birleşmiş milletler hepsi belasını bulacak.
    Poyraz: Bir şey eksik ama… Tam bulamadım.
    Ayşegül: Ben söyliyim cesaret hapı.
    Poyraz: Bana öyle davranma… Ayrılık lafları etme bana… Yakınından kıyısından geçme mümkünse.
    Biraz Oğuz Atay, Bi tutam Cemal Süreya. Önce ayakların yerden kesilir, sonra bir bakmışsınız başaşağı düşüyorsunuz.
    Poyraz: Unuttun galiba. Benim adım Poyraz Karayel. Benim başıma bir takım felaketlerin gelmesi için mantığa gerek yok.
    Bahri: Bu şehir sandığın kadar büyük değil. Bizler basit adamlar değiliz. Bak yedi derviş bir posta oturur iki padişah cihana sığmaz.
    Zülfikar: Anlatmaya çalıştım dün! Benim altın gibi bi kalbim yok! Ben polis filan da değilim!
    Poyraz: Ah be oğlum. Onca yıllık aşk hayatımda bir kere böyle milletin içinde haykırmadım!
    Onunla tanıştığım güne lanet ediyorum.
    Her insan ikinci bir şansı hak eder.
    Biri bana oyun oynuyor, biri bana fena kafayı takmış.
    Ayşegül: Canım acıyo benim! İçim acıyo Poyraz. Kalbimi canlı canlı sökseydin bu kadar acımazdı.
    Biraz değişik bir adam. Biraz serseri bir tipi var. Hani böyle tutunamamışta bir tutsa bırakmıcakmış gibi. Şimdi baktığında bir eşi yok. Boşanmış, gelecek desen oda yok. Romantikte değil hatta kaba. Anne ben aşık oluyorum. Bu berbat adama çok fena aşık oluyorum. Şimdi böyle yaslasaydım başımı omzuna, sana Poyraz’ı anlatsaydım. Sen uzak dur o serseriden deseydin. Ben ağlasaydım. Sen bana kıyamasaydın. Keşke bunları babama da anlatabilseydim.
    Poyraz: Başımıza hiç bela gelmezse birbirimizi sevdiğimizi nasıl anlıyacaz?
    Bazı insanlar ikna edilemez; ama bazıları satın alınabilir.
    Bahri: Bu dünyada gerçek olan tek şey bir erkeğin gözyaşlarıdır.
    Poyraz: İnanacak mısın bana! Seni sevdiğime inanacak mısın onu söyle!
    Hakkımı helal ediyorum size. Ama bilmiş olun bu gece bu sofrada son kez beraberiz.
    Hayatımda ilk kez birine güvendim. Hiç mi vicdanın sızlamadı?
    Zülfikar: Ulan 60 yaşında kadına vurulur mu, kadına vurulur mu? Erkeksin ya hadi bana da vur.
    Bugüne kadar bir tane soruma doğru dürüst cevap vermediğinin farkında mısın acaba!
    Ayşegül: Sinirleniyorsun, üstüne gelindiğini düşünüyorsun. Bu ne demek oluyor, yalan söylüyorsun!
    Sevgi taze bitti, şefkat bana yetecek kadar var, huzur ise zaten hiç uğramadı.
    Ben işlerimi iki türlü hallederim. Bir güzellikle, iki kendi yöntemlerimle.
    Bahri: Ben hayatım boyunca kimseyi tehdit etmedim. Çünkü kimse o kadar ileri gidemedi.
    Küsme bana oğlum, ne olur yapma. Sen inanmıyor musun bana? Ben sana ne zaman yalan söyledim?
    Poyraz: Ağlamıyorum albayım… Eriyorum. Yavaş yavaş eriyorum… Biraz şansım varsa buhar bile olurum.
    Gökten bela yağdığını düşün, seninde kaçacak, saklanacak hiç bir yerin olmadığını düşün.. İşte aşk böyle bir şey.
    Sen haklıydın ya, oğluma beladan ve berbat bir gelecekten başka verecek hiçbir şeyim yok.
    Poyraz: Aç mısın diye sordun ya, Seni seviyorum demenin bir başka yolu…
    Ya daha sen ayrılmayı beceremiyorsun, sevmeyi nasıl becereceksin zaten.

Bahri: Kadına silah çeken adam bu alemde adam değildir, bir daha eline silah almayacaksın Kulaksız.
    Poyraz: Hayalleri kırmayı keşfeden ilk insan benim babamdır.
    Ayşegül: Benim burda bir hayatım yok… Aşık olamıyorum… Sevemiyorum… Bağlanamıyorum… Hayatımda sadece korku var. Nefret var. Acı var… Anlıyor musun beni?
    Kal desen de… Kalamam zaten… Hep bu zatenler, keşkeler mahvetti binlerce aşığı!
    Poyraz: Bir daha görmeyeceksin beni! Kimse de benim gibi sevmeyecek seni! Başka kimsenin kalbi Ayşegül diye atmayacak!
    Sen bilmezsin, benim kalbim bile bana yalan söyler. Ona bile güvenmiyorum…
    Benim başımı belaya sokmak için önce kendimi beladan kurtarmam lazım.
    Kızları kendimize nasıl aşık ederiz? Kızlar serseri erkeklerden hoşlanıyorlar anladın mı?
    Biliyor musun baba. Ben küçükken hep senin gibi olmak isterdim. Ama artık en korktuğum şey, senin gibi olmak.
    Poyraz: Beni korkutan yokluğun değil, yokluğuna alışmak.
    Abi Pollyanna’yı dağa kaldırmışlar ‘’Ohh demiş dağ havası iyi geldi’’ demiş. Seninki biraz o hesap oldu.
    Sefer: İngilizce dediğin nedir ya? İt iz e pensıl. Dis is e vindov. Bu!
    Poyraz: Oğlum sen aklını mı çıldırdın ya! Mafyacılık oynamak ne demek?
    Yalnız sana bi lakap bulmamız lazım. Kara Sinan dicem ama… Senin tipine gitmez.
    Zülfikar: Yanmak mesele değil de. Küresel Güçlerin yerle bir olduğu bir dünya hayalim vardı o yalan oldu.
    Kuşlar sever, kuzular sever, börtü böcek sever de polisler sevmez mi?
    Poyraz: İyi ki sen varsın… Sen olmasan çoktan pes etmiştim Ayşegül.
    Sema: Seni bi daha göremeyeceğim sandım bi an.
    Sefer: Zaten görmüyorsun ki.
    Poyraz: Ya ne olmuş! Aşık olduk! Sevdik! Ne olmuş! Bütün dünya bir oldu Ayşegül’le beni ayırmaya çalışıyor! Ne yaptık biz ya!
    Gözlerini gördünüz mü? Köy çocukları gibi bakıyordu.. Kömür gibi.. Öyle mahsun.. öyle fukara..
    Çünkü sende bi baba buldu! Benim kaybettiğimi buldu! Yine babasız kalmayı istemedi! İşte bu kadar basit!
    Poyraz: Ev hanımlığı dünyanın en zor mesleği be… Koca evden sen sorumlusun düşünsene…
    Ayşegül: Poyraz’ın ne yaptığının farkındasın di mi baba? Benimle gelmek yerine senin için ölmeyi tercih etti.
    Poyraz: Bana her şeyin öğrenilerek yaşanacağını öğrettiler. Yaşanırken öğrenileceğini öğretmediler
    Sen sakın büyüme, büyürsen ölürsün oğlum.
    Aşığım sana. Nasıl anlamazsın ya, her şeyi anlayan Sema bir bunu anlayamadı.
    Bilseler de bilmeseler de umurumda değil.
    Öyle adamlar biliyorum ki Zülfikar, hem vurursun hem de oturup başında ağlarsın.
    Defolup gidiyorum hayatınızdan, istediğiniz oldu mu? Sen ne büyük bir adammışsın be.
    Beni isterseniz vurun, öldürün burada. Ben sizin kızınızı sevmeye devam edeceğim.
    Bu iş böyle yürümeyecek. Yani senin aklından sanki başka şeyler geçiyor. Ben yokum senin dünyanda.
    Ayşegül: Ya adam kızını vermiş sana kasadaki dosyayı mı vermeyecek!
    Ayşegül: Bazen ne düşünüyorum biliyor musun, şu yeryüzünde birbirine aşık olması gereken son çift bizmişiz gibi geliyor.
    Poyraz: Ayşegül, biz seninle bir çift değiliz. Biz seninle tekiz, tek.
    Poyraz: Evlilik ciddi bir müessese Ayşegül. Şakaya gelmez!
    Ayşegül: Ne müessesi be! Şirket mi kuruyoruz!
    Poyraz: Dün küçük bir kız gördüm saçları aynı sen. Eve geldim şiir yazdım sözleri aynı sen.
    Zülfikar: Bir maç düşün mesela, Sivas Spor-Real Madrid. Mesela, olmaz ya. Hadi oldu diyelim. İşte o Sivas Sporlu futbolcuların hepsi, o maça kazanmak için çıkar, neden biliyor musun? İnanmıştır çünkü. Çıkacak, aslan gibi topunu oynayacak, gerekirse tekmeye kafasını uzatacak, ama o formayı terletecek. Aslında hepsi biliyordur o maçta beş yiyeceğini, ama itiraf edemez kendine. İnanmak istemez, hayal kurar, umut eder. Adam nasıl arasın anasını, karısını, dua edin de beşten fazla yemeyelim nasıl desin?
    Sefer: Seni ilgilendiren her şey beni de ilgilendirir. Sevmek böyle bir şey.
    Poyraz: Beni korkutan yokluğun değil ki, beni korkutan yokluğuna alışmak.
    Zülfikar: Her sene dünyada satılan kitaplar %12 azalıyor. Üç nesil sonra hiçbir çocuk Dstoyevski’yi bilmeyecek. Zaten Nazım Hikmet’le Necip Fazıl o zamana kadar twitter niyetçisi olur. Halikarnas Balıkçısı’nı hiç söylemiyorum zaten. Arkadaş okuyacan. Okumak lazım. Okumayan adam sokaktaki canlı bombadan daha tehlikeli. Okuyacaksın.
    Poyraz: İşte kadının tedavi ettiği aslında erkeğin geçmişidir, travmasıdır yani. Zaten o yüzden de filmin bir sonraki sahnesinde genellikle birlikte olurlar.
    Poyraz: Bu kalp yerinden çıkar ama Ayşegül bu kalpten çıkmaz.
    Poyraz: Sen Ayşegülsüzlük nasıl bir şey bilir misin?
    Poyraz: Anlamlar Albayım. Bazı kelimelere sığmıyor. Ayrılık mesela… Sevenlerin sınavı diyebilir miyiz?
    Bahri: Ben bir evlat, Sinan da bir baba kaybetti..
    Bi kalbi bi kere kırarsın anlarım. Seninki kalp kırmak değil artık cinayete tam teşebbüs.Poyraz Karayel resimli Replikleri
    Hala seviyor onu… Hain de olsa hala aşık. İncitmez Ayşegül’ü.
    Ben senin için bütün dünyayla savaştım Ayşegül!
    Sen bana ihanet etmedin, sen kendine ihanet ettin!
    Ayşegül: Bi aşık olalım dedik felaketim oldun Poyraz! Sen sadece bi aşkı mahvetmedin! Bi hayatı mahvettin.
    Poyraz: Ya sen ne biçim doktorsun! Niye sakin olacakmışım! Aşığım seviyorum! Bağımlıyım diyorum!
    Bahri: Ayşegül’üm seninle mutlu olacaksa bırakalım olsun. Mutlu olun. Yarından sonra gelme bi daha.
    Ayşegül: Bırak nolur bir kere hayatımda bir kere mutlu olayım. İstemez misin mutlu olmamı?

Bahri: Aşıklık zor meslektir evladım. Sevdiğinden bir şey beklemek olmaz. Aşıklık vermek mesleğidir almak olmaz.Poyraz Karayel sefer Replikleri
    Zülfikar: Adamlar komünist de yemekleri kötü. Yoldaşlık da bi yere kadar. Kurbağa da yenir mi lan.
    Bir insan bu kadar güzel kokmamalı. Haksızlık yemin ediyorum. Çiçek olsam utancımdan solarım ya.
    Mezar taşlarına yanlış adama bulaştılar yazarız. Sorun yok.
    Delirmek Albayım. Kim bilir ne güzel şey. Düşünsene aklın yok bir kere. Beni hep bu aklım mahvetti Albayım.

Poyraz Karayel Dizisinden En Güzel Replikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Poyraz Karayel Dizisinde Sinan Karayel Kimdir?

Poyraz Karayel Dizisinde Sinan Karayel Kimdir?

sinan karayel biyografi, poyraz karayel çocuk oyuncusu, poyraz karayel dizi oyuncuları, poyraz karayel dizisinin oyuncuları, ataberk mutlu biyografi Reklamlardan ve dizilerden yakından tanıdığımız çocuk oyuncu Ataberk Mutlu, şu sıralar ekranların yepyeni dizisi olan "Poyraz Karayel" de çocuk oyuncu Sinan Karayel karakterini canlandırıyor. Yetenekli ve sempatik çocuk uyuncu Ataberk...
  2. Poyraz Karayel Dizisinde Engin Benli(Zafer) Kimdir?

Poyraz Karayel Dizisinde Engin Benli(Zafer) Kimdir?

poyraz karayel dizi oyuncuları, poyraz karayel engin benli, poyraz karayel zafer kimdir, engin benli biyografi, engin benlinin hayatı Ekranların yeni fenomen dizi olma yolun da emin adımlarla ilerlemeye devam eden "Poyraz Karayel" konusu ve dizi oyuncuları ile seyircinin dikkatini çekerek beğeni kazanmaya devam ediyor. Dizide Zafer karakterini canlandıran Engin Benli hakkın da merak...
  3. Poyraz Karayel Dizisinden Replikler

Poyraz Karayel Dizisinden Replikler

poyraz karayel sözleri, poyraz karayel dizi replikleri, poyraz karayel dizi oyuncuları, poyraz karayel hangi kanalda Kanal d ekranlarının yepyeni dizisi "Poyraz Karayel" izleyicinin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Başrollerini Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli'nin oynadığı dizide geçen replikler ise oldukça ilgi görüyor. Sizler için dizide geçen beğenilen replikleri sunuyoruz....
  4. Poyraz Karayel Ayşegül'ün Kıyafetleri

Poyraz Karayel Ayşegül'ün Kıyafetleri

Kanal d ekranlarının kısa sürede fenomen dizisi haline gelen"Poyraz Karayel" dizi konusu oyuncuları kadar dizinin başrol karakterlerinden biri olan Ayşegül(Burçin Terzioğlu) kıyafetleri de oldukça merak uyandırdı. Ekran başında ki birçok izleyicinin beğenisini kazanan Ayşegül'ün dizi de giydiği kıyafetlerinden bazılarını sizler için paylaşıyoruz.
  5. Poyraz Karayel 47.ci Bölüm Son Fragman

Poyraz Karayel 47.ci Bölüm Son Fragman

Kanal d ekranlarının fenomen dizisi haline gelen "Poyraz Karayel" geçen hafta ki heyecan dolu bölümü ile izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başardı. Adil Topal'ın talimatı ile Sefer ve Sema'yı oyuna getiren adamlar, Sefer'in gözleri önün de sevdiği kadın eşi Sema ve evlatlık aldıkları çocuğa kurşun yağdırdılar. Amaçları Sefer'i sevdiği kadının ölümünü izlettirmek ve ona çok büyük...

Sayfayı Paylaş