gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Pratik Ekmekler (+1 yaş)

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 adet yumurta 1 çorba kaşığı yoğurt
    1 çorba kaşığı mısır yağı
    ½ paket kabartma tozu
    1,5 su bardağı un
    1 çay bardağı mısır unu

Yapılışı
    Yumurta, yoğurt, yağ ve kabartma tozunu derin bir kaba koyup karıştırın.
    Karışıma azar azar unları ekleyip ele yapışmayacak kıvamda yumuşak bir hamur yapana kadar yoğurun.
    Merdane ile hamuru yarım santim kalınlığında inceltin.
    Hamurdan bir çay bardağının ağzı ile yuvarlak şekilli parçalar kesin.
    Teflon veya yapışmayan bir tavayı kısık ateşte ocağa koyarak ısıtın.
    Tava ısınınca yuvarlak hamurları tavaya dizip iki yüzü de pembeleşince servis tabağına alın.
    Çocuğunuza ılık olarak kahvaltısının yanında servis yapabilirsiniz.

Öneriler
    • Ekmek hamurunda sadece beyaz un kullanmak yerine yarı yarıya kepek unu ya da çavdar unu kullanabilirsiniz.
    • Ekmek hamuruna az miktarda tuz ilave edebilirsiniz.
    • Ekmek hamurunu hazırlarken içine peynir, zeytin gibi malzemeler karıştırarak farklı lezzette ekmekler hazırlayabilirsiniz.
    Ekmekleri ortadan keserek çocuğunuzun hoşuna gidecek malzemelerle minik sandviçler yapabilirsiniz

Pratik Ekmekler (+1 yaş) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MeleklerMekanı.Com 1 yaşında

MeleklerMekanı.Com 1 yaşında

meleklermekanıcom meleklermekanı meleklermekanı com Selam sevgili Meleklerim, Canla başla çalışan başta tüm Adminlerimize, siteye gönül vererek hizmet veren tüm yetkili arkadaşlara, tüm üyelerimize en içten dileklerimizle teşekkürü borç biliyoruz. TEŞEKKÜRLER MELEKLER MELEKLERMEKANI.COM 1 YAŞINDA :)
  2. Lezzetli - Pratik Ekmek Tatlısı

Lezzetli - Pratik Ekmek Tatlısı

ekmek tatlısı Lezzetli - Pratik Ekmek Tatlısı Bayat ekmeğinizi en iyi değerlendirmenin bir yolu da tatlı yapmaktır.Bayat ekmekle yapılabileceği gibi, esmer ekmekle daha da lezzetli olur. MALZEMELER : 6 Dilim Bayat Ekmek ( Beyaz veya Esmer ) 4 Yumurta Sıvı Yağ 2 Su Bardağı Toz Şeker Limon 3 buçuk Su Bardağı Su YAPILIŞI : Ekmekler dilimlenir. Yumurtalar, bir kapta çırpılır.Ekmekler...
  3. Bugün 1 yaşındayım =))

Bugün 1 yaşındayım =))

Bugün 1 yaşındayım =)) :salıncak: daha tazecik bir meleğim diyemiyicem artık 1 yılı devirdim :D son zamanlarda pek meleklerin arasına karışamasamda bende sonuçta cici bir melişim :D :D Hadi beni ŞımartıN :kucu: :dil::dil:
  4. pratik yaş pasta tarifi varmı

pratik yaş pasta tarifi varmı

Selamlar. Oğlumun doğumgünü var ve pastayı kendim yapmak istiyorum.Hem daha hijyenik hem de ekonomik. Acaba kolay pasta tarifiniz varmıdır ? :)

Sayfayı Paylaş