pratik kahvaltılıklar

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

pratik kahvaltılıklar kolay kahvaltılıklar yumurta ile yapılan yumurtayla yapılan patatesle Pek çok hanımın genelde bildiği şeyler.ama hatırlatmakta fayda var..kahvaltılarınızı çeşitlendirin.Siz de bildiklerinizi buradan paylaşın.

kolay pizzalar;
    evde kalan bayat ekmekleri dilimleyin,üzerine sıvı yağ gezdirin,ekmeklerin üzerine dilediğiniz malzemelerden koyup(sivri biber,domates,sosis,sucuk,zeytin....evde ne varsa)15 dk fırında pişirin

patatesli yumurta;
    küp küp doğradığınız patatesleri paket yağında kızartın,üzerine 2-3 yumurta kırıp tuzunu ve karabiberini serpin.

çiğ börek; kıymaya soğanı rendeleyin,tuz ve karabiberini ekleyin.
    un,tuz ve suyla hazırlanan hamuru(hazır ekmek hamuruda olabilir)toplar alarak yuvarlak şekilde elimizle açıyoruz,kıymalı içten koyup kapatın,teflon tavada arkalı önlü kızartın(çok leziz)

soslu ekmek dilimleri;
    3-4 yumurtayı çırpın,dilimlenmiş ekmekleri yumurtalara arkalı önlü batırıp çok az yağ koyduğumuz tavada kızartın,sıcak olarak servis yapın

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye

teşekkürler canım denicem

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

patatesli yumurta; küp küp doğradığınız patatesleri paket yağında kızartın,üzerine 2-3 yumurta kırıp tuzunu ve karabiberini serpin

Sabah sabah canım çekiii hemen kalkıpp kendime yapacam.. Hııhh pelinim eğer kilo alırsam tek sebebii sensinnn canımcım.... Paylaşım için teşekkürler cnm..

4. zaga

zaga Üye

bende şimdi içlerinden birini denicem,canım çekti valla

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye

patatesli yumurta;
    küp küp doğradığınız patatesleri paket yağında kızartın,üzerine 2-3 yumurta kırıp tuzunu ve karabiberini serpin.
    Bu benim favori yemeklerimden biri zaten canım bayılarak yiyorum :)

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Sağol

Çok sağolun.Karnıım açtı iyi oldu bu bilgiler.

7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

afiyet olsun kızlar
    kilolara dikkat ama :D

8. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye

evde olsam yapardım :(

9. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye

çok canım çekti ya özellikle patatesli yumurtayı merak ettim..denicem birgün..

pratik kahvaltılıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. pratik bilgiler

Yazın her mevsim olduğumuzdan daha çekici görünmek isteriz,iste size kusurlarımızı kapatmak için birkaç önemli öneri... Çekici Saçlar İçin Saçınızın kabaran bölgelerine uygulayacağınız nemlendirici amaçlı bakım saçlarınızdaki kuruluğu kontrol altına almanıza yardım eder. Bukleler İçin Gece yatmadan önce saçlarınıza uygulayacağınız jojoba yağı ile bakım buklelerinizin ertesi günde tüm gün...
  2. Çay Takımları ve kahvaltılıklar

değişik kahvaltılıklar şık kahvaltılıklar
  3. Çay takımları ve Kahvaltılıklar

Rengarenk çay takımları ve kahvaltılıklar çok beğeneceksiniz melişlerim:)
  4. Pratik Güveç

güveç kullanmadan önce güveci kullanmadan önce çömlekte güveç tarifi pratik çömlekte Malzemeler: 1kg kuzu eti (kuşbaşıdan küçük soteden büyük doğranmış) 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 paket (750gr kadar) mantar 4-5 sivribiber 3 domates 1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar tuz tane karabiber Hazırlanması: Önce zeytinyağı ile etleri tencereye alıp bıraktığı suyu çekene kadar önce yüksek...
  5. Muhteşem kahvaltılıklar

bulduğum yaptığım tüm kahvaltılıkalr burdaa =)

Sayfayı Paylaş