gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Pratik ruj yapımı

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

rujun yapılışı ruj yapımı doğal ruj yapımı yapımında kullanılan maddeler yapımında kullanılan malzemeler Benim gibi züürt olanlar için bu ideal bir şey :D:D

Dudaklarınızı renkli ve lezzetli tutmak istiyorsanız evinizde kendi rujunuzu yapabilirsiniz. Doğal hazırlanmış rujlar hem daha sağlıklı, hem mis kokulu hem de baldan tatlı olacaktır...

Malzemeler

1 çay kaşığı bal mumu
    1 tatlı kaşığı çilek, vişne, çikolata keyfinize göre (esans, likör veya toz jöle)
    1 çay kaşığı parafin
    1 çay kaşığı vazelin
    1 çay kaşığı buğday özü yağı
    Farklı renkler için gıda boyası (veya dibi kalmış eski rujunuzu kullanabilirsiniz)

Yapılışı

Vazelini, bal mumunu ve parafini benmari usulü veya ısıya dayanıklı bir kâsede mikrodalga fırında eritin.

Buğday özü yağını, çilek esansını ve tercih ettiğiniz gıda boyasını veya eski ruj kalıntınızı karışıma ilave edip iyice karıştırın,

temiz ve kuru bir kaba koyarak donmasını sağlayın, dilerseniz buzdolabında da saklayabilirsiniz. Hassas ciltler ve alerjik dudaklar içinde ideal bir çözüm.​
    veya dibi kalmış rujlarınızdan kendinize göre ruj paleti yaratabilirsiniz.
    dibi kalmış rujlarınızı mikrodalga fırında veya benmari usulü eritip, eski far kutunuza veya başka kutulara koyarak dondurabilirsiniz.

Rujunuzu fırçayla rahatlıkla sürebilirsiniz.

2. düş macunu

düş macunu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyy uğraşmak da mesele yaaaa

3. :osqe:

:osqe: Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler paylasım için

4. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    ya peki bu rujun malzemelrinin fiyatları nedir :)yaş 16 haftalıklarımı biriktirmem lazım :D

5. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    bir şey daha parafin nedir??

6. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    parafin, petrolden elde edilen, renksiz kokusuz bir mum çeşidi canım, ayrıca bunlar o kadar pahalı değil 10-15 ytl tutar büyük ihtimal:)

7. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
  8. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Çooook ucuuuz

Hiç de PahaLı Deİlmiş 10-15 tL ne demek eLinin Kiri Bu Parayı BuLamayanLar da Var Yazık günah BöLe Yapacağınnıza Giddin 3-4 TLLİk ruj ALın Daha İyiiii

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yapan var mı? ben denedim ama bal mumu dondu ve renk alta çöktü ne yapmalıyım..bilen var mı?

10. ziyaretçi melek

ziyaretçi melek Forum Okuru

ruj yapımı

kızlar çok güzel bir ruj tarifi buldum ayrıca çok ucuza şimdi nemlendirici kremi bir kaba alıyoruz üstüne istediğiniz renk gıda boyası yada sprey saç boyası ekleyip karıştırıyoruz.işte rujumuz hazır ben kırmızı sprey saç boyası kullandım ama gıda boyası daha ekonomik; sonuçlar hemen hemen aynı yalnızca sprey saç boyası simli gibi oluyo maliyeti ne kadar derseniz ben sprey saç boyasını 3.5 liraya aldım gıda boyasını da istediğiz kadar alabiliyosunuz ben 50 kuruşluk aldım o kadarı yetti nemlendirici krem de zaten evinizde vardır ama nemlendirici kremi kullanacağınız kadar alın yada boş bir lipstick kutusuna koyabilirsiniz lipstick değilde ruj kutusuna koyarsanız buzdolabında bekletin :D

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

teşekürler makyaj yapmaya bayılıyorum

Pratik ruj yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konserve Yapımı Ve Pratik Bilgiler

Konserve Yapımı Ve Pratik Bilgiler

konserve yapımı domates konservesi nasil yapilir fasulye konservesi nasıl yapılır bezelye nasıl yapılır domates konserve yapımı ve pratik bilgiler MEYVE VE SEBZELERİN KONSERVE EDİLMESİ Elverişli iklim özelliklerine sahip yurdumuzda tüm meyve ve sebze çeşitleri bol olarak yetiştirilmektedir. Ancak meyve ve sebze çeşitleri kış aylarına aktarılamadığında tek taraflı beslenme sorunuyla...
  2. Evde ruj yapımı

Evde ruj yapımı

ruj yapımı ruj yapımında kullanılan malzemeler evde yapımı ev evde makyaj malzemesi Kızlar evde bir ruj yapımı denemesine varmısınız?İŞte sizlere evde ruj yapmak için gerekli malzemeler ve hazırlanışı.:) malzemeler 1çay kaşığı kaşığı parafin 1çay kaşığı bal mumu 1 çay kaşığı vazalin 1çay kaşığı buğday özü yağı 1tatlı kaşığı çilek esansı ve gıda boyası Hazırlanışı:Parafin ,vazalin ve balmumu...
  3. Doğal ruj yapımı

Doğal ruj yapımı

doğal ruj yapımı ruj yapımı video doğal evde evde Doğal rujun haberini görünce gerçekten çok şaşırdım ve Suna Dumankaya'nın bu tarifini sizlerle paylaşmaya karar verdim arkadaşlar bakalım doğal ruj nasıl yapılıyormuş hepbirlikte öğrenelim:) Malzemeler: 1 tatlı kaşığı çilek esansı 1 çay kaşığı bal mumu 1 çay kaşığı vazelin 1 çay kaşığı parafin 1 çay kaşığı buğday özü yağı gıda boyası...
  4. Evde pratik oje yapımı

Evde pratik oje yapımı

ojenin yapılışı oje yapımı kolay oje yapımı evde renkli Evde kullanmadığınız farlarınız varsa arkadaşlar onları pratik oje yapımında kullanabilirsiniz.Elbiselerinizin rengine göre istediğiniz renklerle evde ojeler yapabilirsiniz.Böylelikle istediğiniz rengi yakalamış olursunuz.Hem kullanmadığınız farlarınız değerlenmiş olur,hemde rengarenk tırnaklara sahip olursunuz. Şimdi bu evde pratik oje...
  5. Evde Ruj Yapımı nasıl oluyor

Evde Ruj Yapımı nasıl oluyor

Kızlar duydum ki evde de ruj yapılıyormuş ben bunu yeni duydum iyi mi:) Peki evde ruj yapılıyormuş da nasıl yapılıyormuş işte onu daha da merak ettim evde ruj yapan varsa aranızda bana da yazsın nasıl yapıldığını:)

Sayfayı Paylaş