gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bana şöyle evde kolaylıkla yapılabilecek sütlü tatlı tarifleri lazım. Ama malzemesi basit, yapımı kolay pratik olsun. Var mı tarifler hanımlar ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sütlü İrmik Tatlısı
    Malzemeler

1 kg süt
    1 su bardağı irmik
    7 çorba kaşığı toz şeker
    1 paket vanilya
    1 çorba kaşığı margarin
    1 çorba kaşığı hindistancevizi

Hazırlanışı

Soğuk süte toz şeker ve irmiği ekleyip kaynatın. Biraz koyulaşıp muhallebi kıvamına gelince vanilya margarin ve 1 çorba kaşığı hindistancevizi ekleyip boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Boza kıvamına gelince ıslatılmış tepsi veya bir kalıba döküp soğutun.
    Üzerini antepfıstığı veya tarçınla süsleyip dilimleyerek soğuk olarak servis yapın.

Ispanaklı İrmik Tatlısı

Malzemeler

15-20 adet yaprak ıspanak
    9 yemek kaşığı irmik
    1 paket vanilyalı puding
    4 su bardağı süt
    1 paket vanilin
    8 yemek kaşığı şeker
    1 su bardağı su

Hazırlanışı

15-20 adet ıspanak yaprağını ayıklayın ve yıkayın. 1 su bardağı su ile rondo da çekin. 4 su bardağı sütün içerisine rondo da çektiğiniz ıspanağın suyunu, 8 yemek kaşığı toz şekeri ve 9 yemek kaşığı irmiği ilave edin. Karışımı koyulaşana kadar pişirin. En son 1 paket vanilini koyup su ile ıslattığınız borcama boşaltın. Borcama döktüğünüz karışım soğuya dursun diğer taraftan küçük bir tencerede 3 su bardağı süt ile 1 paket vanilyalı yada arzunuza göre meyveli pudingi pişirin ve tatlının üzerine dökün. Dilimleyerek servis yapın.

Tavuk Göğsü Tatlısı

Malzemeler

3 kahve fincanı un
    Yarım paket margarin
    1 litre süt
    3 kahve fincanı şeker
    Tarçın üzerine serpmek için.

Hazırlanışı

1. Tencerede yarım paket margarini eritiyoruz.
    2. Üzerine 3 kahve fincanı un ekleyip, 2 -3 dakika kavuruyoruz.
    3. Süt ve şekeri aynı anda tencereye ekliyoruz.
    4. Katılaşana kadar sürekli karıştırıyoruz.
    5. Islak borcama döküp, buzdolabında 1 saat bekliyoruz.
    6. Üzerine tarçın serpip, dilimleyip servis yapıyoruz.

pratik sütlü tatlı tarifleri lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  2. Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Sütlü Ve Meyveli Tatlılar Sütlü Ve Meyveli Tatlı Tarifleri Sevgili melekler, yazın bu sıcak günlerinde canımız sürekli soğuk içecekler ve yiyecekler istiyor. Soğuk mevsim meyveleri yanında dondurmadan başka bir alternatifimiz de sütlü ve meyveli tatlılar. Bu yazımızda serinletici birşeyler yiyerek tatlı ihtiyacını gidermek isteyenler için sütlü ve meyveli tatlı tarifleri vermek istiyoruz...
  3. aşeriyorum acilen çilekli sütlü tatlı tarifleri istiyorum :)

aşeriyorum acilen çilekli sütlü tatlı tarifleri istiyorum :)

Kızlar 4 aylık gebeyim ve canım sürekli çilekli şeyler istiyor. Bana çilekli sütlü tatlı tarifi yazabilecek olan marifetli hanımlar varmı acaba aranızda ?
  4. elmalı sütlü tatlı tarifleri arıyorum yardım edermisiniz

elmalı sütlü tatlı tarifleri arıyorum yardım edermisiniz

Tam elma zamanı ve ben elmalı tatlılara bayılırım. Şöyle hafif sütlü ve elmalı tatlı tarifleri arıyorum. Var mı sizde tarif hanımlar ?
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş