gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

prematüre bebek bakımı, prematüre bebek nedir, prematüre bebekler Normal doğum haftasını tamamlamadan erken haftalar da doğan bebeklere prematüre denir. Ben de bir ikiz prematüre annesi olarak ikizlerim doğduktan sonra konu ile ilgili internetten birçok araştırma yapmıştım. Prematüre bebek annesi olmak gerçekten çok zor ve sorumluluk isteyen bir olay. Küçücük bedenleri bile kucağına alırken onlara zarar vermekten korkuyor ve her an sanki bebeğinize birşey olacakmış sanıyorsunuz.
    Erken haftalar da doğum yaparak prematüre bebek annesi olanlar için konunun uzmanından prematüre bebek bakımı hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

premature.jpg

*Melek* bunu beğendi.
Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PrematÜre Bebekler

PrematÜre Bebekler

PREMATÜRE BEBEKLER Bebeğiniz erken doğmuşsa ilk haftalarda zorluk çekebilirsiniz. Çok ağlıyabilir ve uyuyabilir. Özel ilgiye ihtiyacı vardır. Bebeği sıcak tutmalı , sık sık beslemeli,ilk haftalarında bütün ilgi ve sevginizi ona vermelisiniz. Prematüre bebekler gelişimlerini diğer bebeklere göre biraz daha gecikerek yaşarlar. Ama anne karnında geçirmediği günleri sayarsak...
  2. Prematüre bebekler özel bakım ister

Prematüre bebekler özel bakım ister

Prematüre bebekler normal bebeklere göre ağırlık bakımından olduğu kadar gelişme bakımından da yetersizdir. Doğar doğmaz vücut ısılarını kontrol eden sistemleri iyi gelişmemiştir. Derisi pembe değil, koyu kırmızıdır. Bazı iç organları normal bebeğe göre görevlerini yapabilecek düzeyde gelişmiş değildir. Vücutlarında ve derilerinin bütün bölümlerinde soyulmalar olabilir. Solunumları da tam...
  3. bebeğim prematüre bakımı ve beslenmesini nasıl yapacam

bebeğim prematüre bakımı ve beslenmesini nasıl yapacam

prematüre doğan ünlüler prematüre bebeğim zayıf bebeklerin beslenmesi bebek nasıl yıkanır bebeğim Gebeliğin 40. Haftasından önce doğan birçok bebek düşük doğum ağırlığına sahiptir. Ana rahminde birkaç hafta önce çıkmak bir takım gelişme basmaklarını atlamak anlamına gelir. 36-38 haftalardan sonra olan...
  4. Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

prematüre bebek, bakımı, nasıl olmalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bazen bebeğimiz umduğumuzdan erken gelmek isteyebilir dünyaya.Bu şekilde erken doğan bebeklere prematüre bebek denir.Prematüre bebekler bir süre hastanede kuvözde bakıldıktan sonra taburcu edilir.Peki eve getirdiğimiz prematüre bebeğimize nasıl...
  5. Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım

Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım

Bu konu evde prematüre bebek bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir. Ben de prematüre ikiz annesi olarak bu konu beni ve erken doğum yapan tüm prematüre annelerini yakından ilgilendirdiği için prematüre bebeklerde hastane çıkışı evde bakım hakkında çok önemli bilgileri sizler için paylaşıyorum. 33+2 günlük yaptığım ikiz doğumum da kızımı hemen kucağıma verseler de maalesef oğlum 25 gün...

Sayfayı Paylaş