gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Prematüre bebekler özel bakım ister

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Prematüre bebekler normal bebeklere göre ağırlık bakımından olduğu kadar gelişme bakımından da yetersizdir. Doğar doğmaz vücut ısılarını kontrol eden sistemleri iyi gelişmemiştir. Derisi pembe değil, koyu kırmızıdır. Bazı iç organları normal bebeğe göre görevlerini yapabilecek düzeyde gelişmiş değildir. Vücutlarında ve derilerinin bütün bölümlerinde soyulmalar olabilir. Solunumları da tam gelişmemiştir. Tırnakları yetersizdir. Meme başları nokta gibidir. Süt emmeleri diğer bebeklere göre çok zayıftır. Beslenmeleri güçtür. Ağlamaları normal bebeklere göre zayıftır. Sanlık tehlikesi prematüre bebeklerde daha fazla orandadır. Emdikleri akciğerlerine kaçabilir. Solunum sıkıntıları çok daha fazladır. Hastalıklara yakalanma oranı daha yüksektir. Dikkatli bir bakıma gereksinmeleri vardır. Daha kolay üşürler. Vücut ısılarını düzenlemeleri bozuk olduğundan metabolik birtakım yetersizlikler daha sık olarak görülür. Prematüre bebeklerin diğer bebeklere göre daha dikkatli bakılmaları gerekir. kaynak:miskokulum.com

Prematüre bebekler özel bakım ister konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçlarınız özel bakım ister!

Saçlarınız özel bakım ister!

Saçlarınız özel bakım ister! Önce güneşin zararlı ışınlarına, sonra da denizin tuzu veya havuzun kloruna maruz kalan saçların yıpranması kaçınılmaz! Ancak özel yöntemlerle saçlarınızın canlılığını korumanız mümkün. Güneşin zararlı ışınlarından, hava kirliliğinden ve daha birçok olumsuz koşullardan etkilenen saçlarımızın hassas bir bakım kürüne ihtiyacı var. Havasız mekanlarda, şapkaların...
  2. bebeğim prematüre bakımı ve beslenmesini nasıl yapacam

bebeğim prematüre bakımı ve beslenmesini nasıl yapacam

prematüre doğan ünlüler prematüre bebeğim zayıf bebeklerin beslenmesi bebek nasıl yıkanır bebeğim Gebeliğin 40. Haftasından önce doğan birçok bebek düşük doğum ağırlığına sahiptir. Ana rahminde birkaç hafta önce çıkmak bir takım gelişme basmaklarını atlamak anlamına gelir. 36-38 haftalardan sonra olan...
  3. Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

prematüre bebek, bakımı, nasıl olmalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bazen bebeğimiz umduğumuzdan erken gelmek isteyebilir dünyaya.Bu şekilde erken doğan bebeklere prematüre bebek denir.Prematüre bebekler bir süre hastanede kuvözde bakıldıktan sonra taburcu edilir.Peki eve getirdiğimiz prematüre bebeğimize nasıl...
  4. Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım

Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım

Bu konu evde prematüre bebek bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir. Ben de prematüre ikiz annesi olarak bu konu beni ve erken doğum yapan tüm prematüre annelerini yakından ilgilendirdiği için prematüre bebeklerde hastane çıkışı evde bakım hakkında çok önemli bilgileri sizler için paylaşıyorum. 33+2 günlük yaptığım ikiz doğumum da kızımı hemen kucağıma verseler de maalesef oğlum 25 gün...
  5. Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler

Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler

prematüre bebek bakımı, prematüre bebek nedir, prematüre bebekler Normal doğum haftasını tamamlamadan erken haftalar da doğan bebeklere prematüre denir. Ben de bir ikiz prematüre annesi olarak ikizlerim doğduktan sonra konu ile ilgili internetten birçok araştırma yapmıştım. Prematüre bebek annesi olmak gerçekten çok zor ve sorumluluk isteyen bir olay. Küçücük bedenleri bile kucağına alırken...

Sayfayı Paylaş