gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Prenses Hastaligi

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yemek yedikten sonra suçluluk duygusuna kapılıp, yedikleri yemekleri kusan insanların sayısı az değil. Bünye devamlı olarak yemekleri kusmaya alıştığı zaman “Bulumia ya da prenses hastalığı” olarak adlandırılan hastalık ortaya çıkar. Besinler mideye alındıktan sonra sindirilmesine ve bağırsaklara gitmesine izin verilmeden midedeyken kusmayla dışarı atılır. Bu da mide-bağırsak sisteminin bütün dengelerini bozar. Midede sindirim olmadığı için mide hiçbir besini kabul etmemeye başlar ve bu sefer kusmalar kendiliğinden gerçekleşir. Bu durum sıvı dahil her tür gıdalar için geçerli.

Mide hiçbir şey kabul etmediği için kişi isteği dışında günden güne daha çok zayıflamaya başlar. Üstelik bunun yanı sıra başka rahatsızlıklar da ortaya çıkar. Vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için gereksinim duyduğu gıdaları alamaması, sinir sisteminden organlara kadar tüm vücudun dengesini bozar. Ve bu da çok çeşitli hastalıklara sebebiyet verir.

Bulumianın dışında “Anorexia nervosa” denilen bu tarz başka bir hastalık daha var. Bu iki hastalık arasındaki en büyük fark şu: Bulumialar yemek yedikten sonra pişmanlık duyarak yediklerini çıkarırlar. Sonra tekrar yemek yerler ve bu bir kısır döngü şeklinde devam eder. Anorexialarda ise daha ağır bir semptom vardır: Onlar hiçbir şey yemezler. Bulumialara oranla onları tedavi etmek çok daha zordur.
    kaynak:mertada.com

2. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Prenses Hastaligi
    Citosum emegine saglik.
    evet maalesef hizla artiyor hasta sayisi. ben bilirim :uhu:
    vucutta neler oluyor neler, neren hasar görmüyor ki, saymakla bitmez.
    simdi ise kafami duvarlara vuruyorum :frusty:
    ama is isten gecti iste... tekrar eklentin icin tesekkürler.

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

bu hastaliga prenses hastaligi denildigi bilmiyordum valla,emegine saglik citosumm

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

bende ilk defa duydum prenses hastalığı denildiğini Allah yardımcıları olsun...ellerine sağlık citosum

5. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Paylasim icin sagol canim!

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

canım inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun çok geçmiş olsun

7. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aa hiç bilmiyordum prenses dendiğini.ne kötü bi şey ya:((
    sağol paylaşım için.

8. sunshine

sunshine Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bende yemek yedikten sonra suçluluk duyuyorum ama allahtan böyle bişey yapmıyorum. bilgiler için sagol....

9. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ya varya bide prenses hastalığı diyerek iyce çekici hale getiriyorlar,emeğine sağlık çitom:)

10. CHATLAK

CHATLAK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için sağol canımm.....

11. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

citosum insallah. sagol.
    ben prenses hastaligi degil de manken hastaligi diye biliyordum. ama kisacasi bulimia.

Prenses Hastaligi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tirnaklarin Hastaligi...

Tirnaklarin Hastaligi...

Tırnaklar, parmak uçlarını zedelenmeden koruyan, tutmayı kolaylaştıran deri ekleridir. Bütün bu işleri yapabilmek için tırnaklar, deriden gelişirken sert boynuzsu bir durum alırlar. Bu sert boynuzsu kısma ”Tırnak Plağı” adı verilir. Bu plak yarı saydam olup, altındaki olayları görmemize kısmen izin verir. Görünen pembe renk, plağın altındaki tırnak yatağına aittir. Tırnakların şekli kişilere...
  2. Seker Hastaligi

Seker Hastaligi

SEKER HASTALIGI Seker Hastaligi Nedir ?|Eger Seker hastasi iseniz, insulin denilen hormondan vucudunuzda ya yeterince yoktur ya da vucudunuz bu hormonu dogru bir Sekilde kullanamiyordur. Bu durumda kaninizda dolaSan Seker vucudunuz tarafindan yeterince kullanilamaz ve kaninizda bulunan bu fazla Seker kalbinize, kan damarlariniza, böbreklerinize, sinirlerinize ve gözlerinize zarar verebilir....
  3. Sap Hastaligi

Sap Hastaligi

Tanım Halk arasında tabak hastalığı olarak bilinen, bütün çift tırnaklı hayvan türlerinde görülebilen bulaşıcı bir hastalıktır. Aft Humması, ayak-ağız hastalığı (foot-mouth disease) isimleri de kullanılmaktadır. Sığırlar, domuzlar, koyunlar ve keçiler hastalığa çok çabuk yakalanırlar. Bunun yanı sıra hayvanat bahçesindeki bazı hayvanlarla doğal hayattaki kirpi, fare, ceylan gibi hayvanlar da...
  4. Prenses

Prenses

Aşırı derecede gururlu ve kibirli olmaktan vazgeçin. Özellikle de arkadaşlarınıza hava atmanız, ileride yalnız kalmanıza neden olabilir. Rüyada bir prensesle tanismak, sizi seven bir kimsenin iyiligini göreceginize, mevkiinizin yükselecegine, erkekseniz kadinlardan, kadin iseniz erkeklerden çok fayda görüp mutlu olacaginiza delalet eder.Rüyada prensesi gören erkekse; kısa sürecek bir...
  5. Temizlik Hastaligi

Temizlik Hastaligi

temizlik hastalığı temizlik hastalığı nasıl tedavi edilir Ellerimi bikez daha mi yikasam, üstüm basim temiz mi, toz alsam mi, bu kapiyi nasil acarim tokmagi tutmadan. Bunun gibi seyler sizlerinde aklindan gectigi oluyor mu? Bir cok bayanimiz, özellikle bayan diyorum cünki cogunlukla bayanlar bu hastaliga yakalaniyor. Temizlik hastasi insanlar herseyin asiri temiz olmasini isteyen ama bu...

Sayfayı Paylaş