gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Prezervatif yırtıldı hamile kalırmıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

İstenmeyen gebelikler için bir çok korunma yöntemi mevcut.Bu yöntemlerden biride prezervatifle korunma.Dünyada en sık kullanılan korunma yöntemlerden biri olan prezervatif doğru kullanıldığı taktirde istenmeyen gebeliklerden koruduğu gibi bir çok bulaşıcı hastalıklardan da korunmayı sağlıyor.Gebelik sayfamız ve melekelr mekanına prezervatifle ilgili bir çok soru almaktayız.Bu sorulardan biri de ilişkiye girdik bu esnada prezervatif yırtıldı hamile kalırmıyım ? Biz de bu soruya açıklık getirmek için bu makalemizi hazırladık.Prezervatifle hamile kalınırmı tüm detaylar yazımızın devamın da öncesi ; Prezervatif Yırtılırsa Veya Çıkarsa Ne Yapmalı? Adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz. Prezervatifle gerek bulaşıcı hastalıklardan gerekse istenmeyen gebeliklerden korunabilirsiniz.Prezervatifle korunma en ucuz yöntemlerdendir.Lakin diğer korunma yöntemleri gibi buda sizi istenmeyen gebeliklerden %100 korumaz.Prezervatif alırken son kullanma tarihine dikkat edin.Tarihi geçmiş prezervatifler yırtılabilir.Buda istenmeyen gebelikler açısından risk oluşturur.Prezervatifle ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

prezervatif yırtılması.jpg

Dünya üzerinde korunma istatistiklerine baktığımız zaman hiç şüphesiz en sık tercih edileni prezervatiftir. Bunun sebebi kolay kullanılması, uygun fiyatlı olması ve diğer korunma yöntemlerine oranla daha sağlıklı olması gibi etkileri sıralanabilir. Ama ne yazık ki prezervatif kullanımı da yüzde yüz güvenli değildir. Bazı durumlarda prezervatif yırtılabilir genellikle kullanıcı hatalarından yada prezervatifin son kullanma tarihinin geçmesi yada bazı yırtıkların oluşması gibi nedenlerden dolayı yırtılması da söz konusu olabilir.

Prezervatif Yırtıldı Hamile Kalırmıyım
    Bazı durumlarda prezervatif tamamen yırtılırken, bazen de gözden kaçan küçük yırtıklar ortaya çıkabilir. Tabi ki bu durum eğer ilişkiye girildiyse hamilelik riskini ortaya atmış olabilir. Öncelikli olarak prezervatif yırtıldıktan sonra ve kullanmaya başlamadan önce bazı önlemler alınması yerinde bir karar olacaktır.

Prezervatif patladı ne yapmalıyım ?
    Yırtığı fark ettikten sonra zaman kaybetmeksizin acil korunma yöntemlerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bunlar arasında en sık kullanılan ertesi gün haplarıdır. Bu hapların dikkatli bir şekilde kullanılması ve özellikle kullanmaya başlamadan önce prospektüsünün dikkatli bir şekilde okunması son derece önemlidir. Nasıl ki prezervatifin yırtılıp yırtılmayacağı garanti edilemiyorsa ertesi gün haplarının da sizi yüzde yüz koruyacağı garanti edilemez. Rakamsal olarak konuşmak gerekirse, ertesi gün haplarının yüzde doksan beşe varan bir oranla başarı yakaladığı söylenebilir. Buna rağmen çok fazla güvenmemeli ve adet gecikmesi meydana geldiği zaman gebelik testine başvurarak bu konuda erken haberdar olmanız gerekebilir.

Prezervatif Yırtılma Riski

Prezervatifin yırtılmasını önlemek için kayganlaştırıcı jellerden yardım alabilirsiniz. Son kullanma talimatı geçmiş prezervatiflerden uzak durabilir aynı zamanda çok aşırı sıcak yada çok aşırı soğuk ortamlarda muhafaza etmemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde markası bilinmeyen yeterli testlerden geçmemiş prezervatifleri kullanmak yerine daha sık kullanılan ve üzerinde gerekli testlerin yapıldığı güvenilir prezervatif markalarını kullanabilirsiniz.

2. şuuraa

şuuraa Forum Okuru

yırtılırsa hamile kalınır önlemek mümkünmü

3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Prezervatifin yırtılması durumun da ertesi gün hapı alınabilir.Hekim tavsiyesi ile..

4. Asumannn

Asumannn Forum Okuru

iyi günler erkek arkadaşımla 4 günce ilişkiye girdik o prezervatif kullandı farkettiki yırtılmış sizce hamile kalırmıyım birde hamile kalmamak için ella kullansam işe yararmı?

5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,gebelik söz konusu olabilir.Ella kullanımı için geç kalmışsınız.Ella nın güvenirliği %100 değil zaten.Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız.

6. Mendota

Mendota Forum Okuru

Nişanlımla ilişkiye girerken prezervatifin yırtıldığını gördüm adetime daha çok var ne zaman test yapmalıyım?

7. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,
    Beklenen mensiniz de en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yaparsınız.Erken test yapmanız hatalı sonuç verir.

8. sanem alyıldız

sanem alyıldız Forum Okuru

Merhabalar ilişki esnasında kaput patladı ella içtim hamile kalırmıyım ? tşk ederim

9. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , ella %100 koruma sağlamaz. Güvenirliği %85-90 dır. Bu yüzden gecikmeniz olursa test yaparsınız..

Prezervatif yırtıldı hamile kalırmıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vajinismus hastaları hamile kalırmı?

Vajinismus hastaları hamile kalırmı?

vajinismus nedir,vajinismus olup hamile kalanlar,vajinismusluyum hamile kalırmıyım,vajinismuslu hasta hamile kalırmı,vajinismus ve hamilelik hakkında bilgiler Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi? Vajinismus problemi yaşayanlarda gebelik süreci nasıldır? Bu yazımızda vajinismus ve gebelik, hamilelik süreci ile ilgili sorularınızın cevapları yer almaktadır. Vajinismus vajinal kasların...
  2. sperm yuttum hamile kalırmıyım?

sperm yuttum hamile kalırmıyım?

sperm yutmak hamileliğie yol açarmı,sperm yutmakla gebe kalınırmı,sperm yutup hamile kalan varmı,sperm yutup hamile kalmak mümkünmü,sperm ve hamilelik hakkında bilgiler Birçok kadının en çok merak ettiği konulardan biri de sperm yutmanın zararlı olup olmadığı. Günümüzde artık cinselliğin sadece bebek sahibi olmak için değil, daha fazla heyecan ve zevk alması önemli hale gelmiştir. İş böyle...
  3. Kistim var hamile kalırmıyım?

Kistim var hamile kalırmıyım?

kisti olup hamile kalanlar,kist hamile kalmaya engelmidir,kist varken hamile kalınırmı,kist hamile kalmamda sorun yaratırmı,kist ve gebelik hakkında bilgiler Bazı kadınlar kistleri oldugu için bazen hamile kalmayabilir ancak 3 cm lik kisti olupta hamile kalan birsürü insan var. bunun opere olması şart değil. kistin özellikleri önemli başka bir doktora daha görünmenizde fayda var. ayrıca...
  4. Yumurtlamam olmuyormuş hamile kalırmıyım?

Yumurtlamam olmuyormuş hamile kalırmıyım?

Bir kadının yumurtlama gününde (ovulasyon döneminde) olmadan hamilelik olması mümkün müdür? Yumurtlama gerçekleşmeden de hamilelik meydana gelebilir mi? Bu sorulara cevap vermedee önce hamilelik nasıl olur açıklamak gerekir. Hamilelik oluşması için erkekten gelecek bir spermin ve kadından gelecek bir yumurtanın mutlaka buluşması gerekir. Erkek ve kadının bu üreme hücreleri olmadan hamilelik...
  5. hamile kalırmıyım

hamile kalırmıyım

slm ben 2 yıllık evliyim eşimle sürekli sorunumuz var kavga ediyoruz çocuk istemiyor.bende üstüme boşalmasını sağlıyorum o tuvalete gidince enjektörle içime boşaltıyorum hamile kalırmıyım ?

Sayfayı Paylaş