gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Profesöre ıslık soruşturması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm hakkında, ''fakülte koridorunda ıslık çaldığı'' iddiasıyla soruşturma açıldı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm, yaptığı açıklamada, soruşturma çerçevesinde kendisinden istenen savunmayı yazarak gönderdiğini, ancak hakkında başka soruşturmalar da olduğunu söyledi.
    Bu soruşturmaların bir kısmının tamamlandığını belirten Prof. Dr. Karaüzüm, son soruşturmaya konu olan ıslık çalmasıyla ilgili olarak, ''Genelde ıslıkla bir sürü şarkı söylerim ama soruşturmaya konu olan parçayı hatırlamıyorum'' dedi.

'DARPTAN DA CEZA ALDI'

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy ise yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Orhan Karaüzüm hakkında daha önce 3 kez soruşturma açıldığını bildirdi.

Bu soruşturmalarının birinin, bir başka öğretim üyesini darp etmekten açıldığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, ''Bu öğretim üyesinin geçmişi incelenirse darp nedeniyle ceza aldığı da görülür. Bu kişi, üniversite sınırları içinde başka bir öğretim üyesine fiziksel saldırıda bulunmuştu. Dolayısıyla bu öğretim üyesi masum değil'' diye konuştu.

'BÖLÜM BAŞKANINA MEYDAN OKUDU'

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy, Prof. Dr. Kuruüzüm'ün fakülte toplantılarına katılmadığını, bu nedenle de iki disiplin cezası verildiğini kaydetti. Bu toplantılara bölümdeki bütün öğretim üyelerinin geldiğini, ancak Prof. Dr. Kuruüzüm'ün katılmadığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, şunları söyledi:

''Son soruşturma, bölüm başkanına meydan okuduğu gerekçesiyle açıldı. Kendisi bölüm başkanına, 'Sen bana karışamazsın' demekte, fakülte koridorlarında son derece seviyesiz şekilde ıslık çalmakta, parmak şıkırdatmakta. Bunlar işin son noktası. Bu kişinin üniversite içindeki hareketleri üniversite ortamına yakışmayan hareketlerdir. Bir profesör başka bir profesöre yumruk atabilir mi? Bu kişinin daha önceki dönemlerde üniversitede yaptığı işler var. Kendisine araştırma yapması için paralar verilmiş, yapmadan bırakıp terk etmiş, dekanına hakaret etmiş. Bunları kim savunabilir?''

Profesöre ıslık soruşturması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Profesör

Profesör

Rüyada kendinizi bir profesör olarak bir dershanede ders veriyor görmek, hayatiniz boyunca uygulayacaginiz yeni bir sey ögrendiginize; bir profesörden ders dinlediginizi görmek ise, is hususunda bazi yenilikler uygulamak istediginize delalet eder.Rüyada kendinizi profesör görmek; bütün isteklerinizin gerçekleşeceğine, üniversitede görevli bir profesör görmek; bir tanıdığınızdan iyi bir haber...
  2. Amerikalı profesörün ilk namazı

Amerikalı profesörün ilk namazı

Amerika'nın muhtelif üniversitelerinde görev yapan matematik Prof. Jefri Lang İslam’a giriş hikayesini yazmış olduğu “Melekler Soruncaya Kadar” isimli eserinde derin felsefi düşüncelerle, ruhani duygular arasında ilk namazını şöyle dile getiriyor: Müslüman olduğum gün cami imamı, bana namazın kılınışını açıklayan bir kitap verdi. Ancak Müslüman talebelerin buna endişelendiklerini gördüm,...
  3. Siyasilere Kürtçe propaganda soruşturması

Siyasilere Kürtçe propaganda soruşturması

Yerel seçim propagandasında Kürtçe konuştukları gerekçesiyle 11 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, yerel seçimlere yönelik propaganda sırasında Kürtçe konuştukları gerekçesiyle aralarında AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya'nın da bulunduğu 11 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. 58. MADDEYE AYKIRI KONUŞMA 29 Mart'ta yapılan seçim nedeniyle 19 Mart’ta...

Sayfayı Paylaş