gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Profesyonel ordu geliyor

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

TSK terörle mücadele operasyonlarını yürüten birliklerin yeniden yapılandırma çalışmasında son aşamaya geldi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, selefi emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile birlikte 2 yıl önce Eğridir’de basının karşısına çıkmış ve TSK’nın yeni iç güvenlik harekatı yapılanmasıyla ilgili bilgi vermişti. 27 Haziran 2007’de düzenlenen basın toplantısında iki komutanın "altı komando tugayını belirli bir plan çerçevesinde yüzde yüz profesyonel hale getiriyoruz” sözü hayata geçiriliyor.

Bunun ilk adımı olarak, Mayıs 2008’den itibaren yedek subayların komando birliklerinde görevlendirilmesine son verildi. Operasyonel göreve “en yakın” yedek subaylar artık iç güvenlik taburlarında görevlendiriliyor. Bu birlikler terörle mücadelede komando birliklerine “destek” sağlıyor.

Yeni yapılanmanın ikinci adımı da 2009 başı itibariyle atıldı. Yedek subayların ardından erbaş ve erler de operasyon sahasından kademeli olarak çekiliyor.
    Bu yıl yeni celp dönemlerinde silah altına alınacak yükümlüler komando birliklerine gönderilmeyecek. Halen vatani görevini komando birliklerinde yapmakta olan erlerin de yıl sonuna kadar terhis olmalarının ardından, 2010 yılbaşı itibariyle komando tugaylarında er ve erbaş kalmayacak.

10 BİN PROFESYONEL KOMANDO

Genelkurmay Başkanlığı bu adımları terörle mücadelede devamlılığı sağlama maksadıyla atma kararı aldı. Askerliğini yedeksubay, er ya da erbaş olarak yapan yükümlülerin süreleri geldiğinde terhis olmaları ve ardından operasyonel birliklere yeni kadroların eklenmesi, terörle mücadelede başarıyı olumsuz yönde etkiliyordu.
    Yeniden yapılanma öncesinde, komando tugayında görev yapan 10 bine yakın sayıda personelin büyük bölümünü yedek subay ve erler oluşturuyordu.

Profesyonel ordu geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Apartmanlara profesyoneller geliyor

Apartmanlara profesyoneller geliyor

Apartman sakinleri arasından seçimle belirlenen apartman yöneticilerinin yerini, bu iş için kurulan şirketlerden gelen profesyoneller alırken, yöneticilerini profesyonellerin arasından seçen apartman sayısı artıyor İzmir Yönetim Profesyonel Site ve Apartman Yöneticiliği Şirketi ortaklarından Mehmet Koç, yaptığı açıklamada, yaşam şartlarındaki değişimle birlikte, site ve apartmanlarda komşuluk...
  2. profesyonel

profesyonel

hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii yakisti ama...bugune bugun artik bi profesyonen sule var karsinizda(hatirlatiyim)beni bu unvana layik goren herkese saygi ve hurmetlerimi sunarim efendim...profesyonenligi uzmanligim gibi yuzume gozume bulastirmayacagima ve konu acmadan once kelime i sahadet okuyacagima namusum ve serefim uzerine ant icerim......:tasu:
  3. çaylak profesyonel

çaylak profesyonel

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. ipuçlarıyla Profesyonel Mavala Manikürü

ipuçlarıyla Profesyonel Mavala Manikürü

Mavala manikürünün özelliği, kesici makaslar kullanmadan, tek kullanımlık tahta çubuklarla tırnak etlerinin itilmesiyle yapılan, dolayısıyla manikür aletlerinden hastalık bulaşması ihtimali olmayan, sağlıklı bir manikür türüdür. Mavala, adını kendi markasından alır. İşte Mavala manikürünün püf noktaları: 1- Yumuşak (asetonsuz) oje çıkarıcı ile ıslatılmış bir pamuğu tırnağınıza birkaç saniye...
  5. ucretsiz profesyonel dogum fotografciligi

ucretsiz profesyonel dogum fotografciligi

merhaba annecikler,ben dogum fotografciligindan bi kac ay once sertifika aldim.arkadaslarimin dogumlarina giriyorum,fakat deneyimlerimi pekistirmek adina ucretsiz profesyonel makinam ile cekimlere girmeyi dusunuyorum.ayrica profesyonel dogum fotografciligi kartimda mevcut.aklinizda olsun. bi kac kisi ile sinirli olabilir.telefonumdan ulasabilirsiniz 05309500071..sevgiler saglikli gunler..

Sayfayı Paylaş